Центр досліджень соціальних комунікацій НБУВ
Social Communications Research Center
СІАЗ НЮБ ФПУ

76 % українських біженців і 82 % ВПО, за даними ООН, планують повернутися додому

6 липня 2023 р. було оприлюднено дані опитування Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні «Життя на паузі: наміри та перспективи біженців і ВПО в Україні». 

Абсолютна більшість українських біженців, які перебувають за кордоном, та внутрішньо переміщених осіб після більш як 500 днів війни планують або сподіваються повернутися додому. Згідно з даними дослідження, 76 % біженців, опитаних УВКБ ООН у країнах ЄС і Молдові, і 82 % внутрішньо переміщених українців планують або сподіваються повернутися назавжди. За даними дослідження, Миколаївську, Чернігівську, Київську та Харківську області, а також місто Київ, було зазначено серед районів запланованого повернення. Основним чинником, який перешкоджає поверненню українців, є питання безпеки - на це вказали 90% біженців за кордоном і 95% внутрішньо переміщених осіб. Серед інших чинників вони назвали наявність домівок, доступ до комунальних послуг, наявність роботи та доступ до освіти для дітей.

Надії на повернення є вищими (71%) серед біженців, які знайшли тимчасовий захист у сусідніх з Україною країнах, порівняно з тими, яких прийняли інші європейські країни (57%). Після переміщення понад третина біженців (39%) і 50% внутрішньо переміщених осіб змогли повернутися до рідних регіонів з короткостроковими візитами, які допомагають людям підтримувати зв’язки з родинами та громадами й ухвалювати обґрунтовані рішення щодо умов можливого повернення.

Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні: https://www.unhcr.org/ua/

Посилання: https://www.unhcr.org/ua/59273-unhcr-intensions-survey-ua.html

Про нас
Центр досліджень соціальних комунікацій – інформаційна платформа, що репрезентує
інформаційно-аналітичну та наукову діяльність аналітичних підрозділів
Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

 

Контакти
НЮБ тел: +38 (044) 524-17-70,
e-mail: nub.naukovipratci@gmail.com
СІАЗ тел: +38 (044) 524-17-70,
e-mail: siaz2014@ukr.net
ФПУ тел: +38 (044) 525-54-70,
e-mail: fpu@nbuv.gov.ua