• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Електронна версія «Великої української енциклопедії»

Електронна версія «Великої української енциклопедії»

Наука

У грудні минулого року в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася презентація портальної версії «Великої української енциклопедії» – «е-ВУЕ». Від друкованої версії «ВУЕ» електронний портал відрізняється тим, що статті на ньому подано в більшому форматі, вони мають аудіоверсії, а це дає доступ до енциклопедії користувачам із порушенням зору. Крім того, статті супроводжуються додатковими відео- й аудіо матеріалами, більшою кількістю ілюстрацій тощо. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 11 (С.65–66).

Конкурс українсько-німецьких науково-дослідних проектів

Конкурс українсько-німецьких науково-дослідних проектів

Наука

Міністерство освіти і науки України та Федеральне Міністерство освіти та наукових досліджень Федеративної Республіки Німеччина оголошують конкурс спільних українсько-німецьких науково-дослідних проектів для реалізації у 2019–2020 рр. Мета конкурсу полягає у сприянні встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між науковцями обох країн. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 11 (С.4).

Пропозиції COST для України

Пропозиції COST для України

Наука

Організація з Європейського співробітництва у галузі науки і техніки (The European Cooperation in Science and Technology) забезпечує фінансування створення дослідницьких мереж під назвою COST Actions. На сьогодні затверджено 40 пропозицій, до яких можуть приєднатися науковці із різних країн світу. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 11 (С.3).

Перспективи вітчизняної економіки в 2019 році

Перспективи вітчизняної економіки в 2019 році

Економічний ракурс

З наближенням Нового року ЗМІ вже традиційно зарясніли оцінками результатів року, що минає, і прогнозами на майбутнє. І хоча економіка України вже майже три роки як вийшла з кризи і продовжує поступово зростати, однак існують доволі вагомі потенційні внутрішні та зовнішні загрози для її розвитку в 2019 році.

Детальніше про вітчизняну економіку в 2019 році читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Економіка України у 2019 р.: загрози, ризики, прогнози» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с.56-61).

Староста в ОТГ: зміст діяльності

Староста в ОТГ: зміст діяльності

До нових стандартів самоврядування

У системі місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад одну з ключових посад займає староста. Ця посадова особа отримала вагоме повноваження – представляти інтереси жителів старостинських округів у виконавчому комітеті ради громади.

Детальніше про повноваження старости в ОТГ читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Зміст службової діяльності старости» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с.45-56).