• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Українець запускає анонімну соцмережу для людей з психологічними травмами

Українець запускає анонімну соцмережу для людей з психологічними травмами

Розвиток соціальних мереж

Андрій Ключко разом з друзями з Амстердаму запускає анонімну соціальну мережу Turtle для людей, які пережили фізичні та психологічні травми.  Проект розрахований на людей, які самі переживають наслідки травм і не можуть відкрито про них розповісти. Соціальна мережа буде повністю анонімною та безкоштовною. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 7).

Методологія розвитку ключових технологій

Методологія розвитку ключових технологійПропонується принципово новий підхід до побудови методології розвитку ключових (критичних) технологій, в основу якої покладена: термінологія, системний підхід, диверсифікація фінансування, розподіл ризиків, практична спрямованість. Запропоновано порядок формування переліку ключових технологій. Показано, що для розвитку ключових технологій доцільно залучати позабюджетне фінансування. Запропонована структуризація ключових технологій. Запропоновано розділити ризики між замовником ключових технологій і їх виконавцем шляхом державно-приватного партнерства. Приділено увагу зниженню корупційних ризиків.

Конкурсний відбір науково-технічних розробок за державним замовленням

Конкурсний відбір науково-технічних розробок за державним замовленням

Міністерство освіти і науки України оголошує конкурсний відбір науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням, виконання яких розпочнеться у 2019 році за рахунок загального фонду державного бюджету. Відбір розробок буде за такими пріоритетами: інформаційні та комунікаційні технології; енергетика та енергоефективність; раціональне природокористування; науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань; нові речовини і матеріали. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 129).

Інформація щодо оформлення договорів на виконання грантів НАН України

Інформація щодо оформлення договорів на виконання грантів НАН України

На веб-порталі «Наукова молодь НАН України» розміщено інформацію щодо оформлення договорів на виконання грантів НАН України дослідницьким лабораторіям/групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки за результатами конкурсу у 2018 році. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 90–92).

Конкурс інноваторів Elephant Hackathon

Конкурс інноваторів Elephant Hackathon

Наука

Фонд підтримки науки в Україні Elephant Fund запрошує взяти участь у конкурсі зі створення або розвитку інноваційних наукових проектів Elephant Hackathon. Найкращі ідеї отримають гранти розміром до 1 млн грн. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 41).