• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві
Свіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№3, 2019). У номері: інформація з річного звіту Європейського патентного відомства за 2018 рік; послуги ВОІВ у сфері інтелектуальної власності в 2018 році; Європарламент схвалив рішення зобов'язати інтернет-компанії платити за використання чужого контенту; ЄС спростить громадянам доступ до радіо і телепрограм; Порядок регулювання діяльності комісій з акредитації організацій колективного управління набрав чинності; 

Район як адміністративно-територіальна одиниця, в умовах децентралізації

Район як адміністративно-територіальна одиниця, в умовах децентралізації

В Україні в рамках реформи з децентралізації та територіальної організації влади постало завдання створення нової моделі територіального поділу на райони.

Детальніше про районний поділ в умовах децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Реформування районного рівня як необхідна умова децентралізації влади» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.44-52).

Економічна ситуація в Узбекистані

Економічна ситуація в Узбекистані

Узбекистан, одна з ключових країн Центрально-Азіатського регіону, являє для України інтерес, пов'язаний з перспективами співробітництва в галузі торгівлі та обміну виробничо-технологічними інноваціями.

Детальніше про економічну ситуацію в Узбекистані читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Всемирный банк поставил диагноз экономике Узбекистана» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.42-44).

Чи вплине скандал в «Укроборонпромі» на велику українську політику?

Чи вплине скандал в «Укроборонпромі» на велику українську політику?

Події навколо «Укроборонпрому» стали не тільки одним з найпомітніших корупційних скандалів, а й ключовим політичним епізодом триваючої в Україні президентської виборчої кампанії.

Про деталі корупційного скандалу та його можливі наслідки читайте в аналітичному огляді Ю. Якименко «Политическая подоплека коррупционного скандала в «Укроборонпроме» в оценках СМИ» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.36-42).

Президентські перегони: боротьба загострюється

Президентські перегони: боротьба загострюється

Президентська кампанія в Україні виходить на фінішну пряму. Ситуація навколо виборів та основних претендентів поступово, але неухильно загострюється.

Про деталі президентської кампанії – 2019 дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Президентські вибори-2019: зміни в складі кандидатів, рейтинги і оцінки експертів» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.31-36).