• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Бюджет

Бюджет

Однією з найпоширеніших тем ЗМІ останнім часом були підготовка й ухвалення Державного бюджету України на 2015 рік. Нині ця традиційна актуальність бюджетної тематики посилюється через гостроту соціально-економічної і військово-політичної криз, які переживає Україна. Саме аналізу  ухваленого варіанта Держбюджету-2015 присвячено аналітичний огляд С. Кулицького, опублікований у № 5 бюлетеня "Резонанс".

Підвищення енергоефективності

Підвищення енергоефективності

В Україні, як і в більшості європейських країн, понад 30 % кінцевої енергії споживається будинками. Це найбільший сектор національної економіки з точки зору енергоспоживання, за яким ідуть промисловість і транспорт. Істотні труднощі реформування житлового сектору України значною мірою пов’язані з низьким рівнем енергоефективності у будівлях. Через незабезпеченість енергоефективності будівель втрати тепла складають 47 %, 12 % тепла втрачається через зношеність мереж, 5 % – через застаріле обладнання котелень. Про проблеми енергоефективності житлового сектору в умовах енергозалежності країни читайте в матеріалі І. Беззуб, «Підвищення енергоефективності – забезпечення енергетичної незалежності України», «Громадська думка» № 1 (83).

Дослідження впливу соцмереж на особистість

Дослідження впливу соцмереж на особистість

Австралійські вчені провели соціологічне дослідження, підсумки якого показали, що людина в сучасних умовах може легко прожити без живого спілкування. Завдяки нинішнім технологіям, жінки і чоловіки із задоволенням спілкуються в соціальних мережах. Детальніше про ці та інші дослідження читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1.

З днем Соборності України!

З днем Соборності України!

Дорогі Друзі, вітаємо Вас з днем Соборності України!
Україна – єдина! Сили духу Вам, віри і наснаги!
Хай воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання демократичної і могутньої України!

Науковий світогляд

Науковий світогляд

Одне з основних завдань сучасної середньої і вищої школи полягає у формуванні та зміцненні цілісного наукового світогляду, пізнавальної, культурної, технологічної, комунікативної і соціальної компетенцій особистості. Науковий світогляд, невід’ємною частиною якого є потреба у засвоєнні нових знань та наявність відповідних умінь і навичок, нині виступає однією з важливих передумов економічної та соціальної успішності. Докладніше про проблему формування і зміцнення сучасного наукового світогляду у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.