• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору
  • Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського зустрівся з науковою молоддю
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Проектний офіс реформ

Проектний офіс реформ• Аналітичний коментар: «Кадрове питання» судової системи: наскільки радикальними повинні бути реформи?»;

• ЄС може надати Україні 2,1 млрд євро допомоги,Йоганнес Ганн;

• Україна та ЄБРР підписали меморандум про взаєморозуміння щодо створення Проектного офісу реформ;

• Названі відповідальні за 15 ключових реформ в Україні;

Кримські татари

Кримські татари

На тлі пошуків шляхів розв’язання ситуації на Донбасі, яка перебуває у фокусі уваги вітчизняних ЗМІ, втрачає гостроту й переходить у «режим очікування» проблема іншої української території – Автономної Республіки Крим, про яку дедалі менше згадують як оглядачі, так і політики. Присвячені кримській тематиці інформаційні матеріали переважно стосуються становища кримських татар, які, не очікувано для влади, виявилися найпослідовнішими прихильниками того, щоб Крим належав Україні, і не поспішають виявляти радість від повернення до Росії. Детальніше про те, чим живуть кримські татари в умовах прихованої депортації, читайте в аналітиці Т. Гранчак в № 4 «Україна: події, факти, коментарі».

«Турецький потік»

«Турецький потік»

Після скандальної, зі звинуваченнями Європейського Союзу (ЄС), відмови керівництва Росії від реалізації проекту магістрального газопроводу «Південний потік» на початку грудня 2014 р. російська сторона публічно висунула ідею реалізації іншого аналогічного проекту, що отримав назву «Турецький потік». Докладно про питання, зокрема про співвідношення в ньому економічної та політичної складової, можливості та проблеми реалізації читайте в статті С. П. Кулицького в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (Початок. Завершення в наступному номері).

Реабілітація учасників АТО

Реабілітація учасників АТО

В умовах постійних військових дій на Сході України  одним з найбільш значущих питань, якому приділяється значна увага в засобах масової інформації та яке виноситься на порядок денний засідань урядових комітетів і громадських організацій стає необхідність розв’язання проблем реабілітації учасників АТО. Багатогранність завдань медичної реабілітації постраждалих в АТО потребує ефективного функціонування цієї системи як самостійного напряму клінічної та соціальної медицини. Докладніше про соціально-психологічну та медичну реабілітацію учасників АТО читайте в аналітичному огляді А. Потіхи в № 4 «Україна: події, факти, коментарі».

Боротьба з онкологічними захворюваннями

Боротьба з онкологічними захворюваннями

В Україні сьогодні однією з найбільш важливих медико-біологічних і соціально-економічних проблем є злоякісні новоутворення. За останні роки державою вжито деякі заходи по боротьбі з раком. Зокрема, законом України затверджена «Загальнодержавна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року». Однак обмежене фінансування охорони здоров'я продовжує стримувати діагностичні та лікувальні можливості онкологічної служби. Про ці та інші аспекти боротьби з онкологічними захворюваннями в Україні, в матеріалі Л. Присяжної  «Государственные программы по онкологии. Взгляд на проблему» ,  «Громадська думка» № 2 (84).