• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • ХVII Мiжнародний фiнансовий форум

Всесвітній день науки

Всесвітній день науки

Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development). Всесвітній день науки за мир і розвиток спрямований на підвищення рівня поінформованості громадськості про важливість науки та ліквідацію розриву між наукою і суспільством. Наукові установи України долучилися до відзначення Всесвітнього дня науки: у рамках проекту «Дні науки» було проведено лекції, демонстрації, екскурсії та майстер-класи для всіх, хто цікавиться наукою, незалежно від віку чи рівня знань. Докладніше про науково-популярні заходи, головною метою яких є популяризація сучасної науки у суспільстві, ознайомлення широкого загалу відвідувачів з досягненнями українських науковців, створення позитивного іміджу вченого та зацікавлення дітей і молоді науковою роботою у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Інтелектуальна власність

Інтелектуальна власність

За словами фахівців, сьогодні ми є свідками кардинальних змін у сприйнятті ролі інтелектуальної власності у світовій економіці. Якщо раніше інтелектуальна складова вартості товару становила від 0,5 % до 5 %, то нині – уже 95 %. Лише правильне управління цією сферою дає можливість державі гідно конкурувати на світовій арені. Впровадження Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності сприятиме подальшому розвитку та функціонуванню національної системи інтелектуальної власності на якісно новому рівні та призведе до розвитку економіки України на базі інноваційної моделі, збереження та розвитку інтелектуального потенціалу нації, інтеграції України до світового співтовариства як його повноправного члена, покращення міжнародного іміджу України та її інвестиційної привабливості. Про проблеми та перспективи розвитку інтелектуальної власності в Україні читайте в матеріалі І. Беззуб, «Національна стратегія розвитку сфери інтелектуальної власності: оцінки експертів», Громадська думка» № 23 (81).

Новий склад уряду

Новий склад уряду

Вже тиждень Україна живе з новим Кабінетом Міністрів, склад якого Верховна Рада затвердила 2 грудня. Новацією цього разу стало запрошення до роботи на посадах очільників ряду міністерств фахівців-іноземців. Чого чекати від нового Кабміну? Які виклики стоять перед міністрами-урядовцями? Експертний погляд на новий український уряд узагальнювала в аналітичному огляді Н. Тарасенко – читайте в № 92 «Резонансу».

Cоглашение о партнерстве

Cоглашение о партнерстве

Национальная библиотека Украины имени В. И. Вернадского и Национальная парламентская библиотека Грузии  в последнюю декаду ноября 2014 года заключили Соглашение о партнерстве и сотрудничестве, которое предусматривает  использование потенциала национальных библиотек в интересах развития библиотечного дела, науки, культуры и образования, осуществление информатизации, развитие информационного пространства Грузии и Украины.