• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Соцмережі для професіоналів

Соцмережі для професіоналів

Професійні соціальні мережі набувають популярності. Вони об’єднують лікарів, освітян, ІТ-спеціалістів і навіть військовослужбовців. Користувачі мають змогу обмінюватися конфіденційною інформацією, отримувати поради від колег, а також демонструвати свої навички.   Детальніше про соцмережі для професіоналів у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 21.

Теплозабезпечення населених пунктів

Теплозабезпечення населених пунктів

Структура споживання енергоресурсів у секторах економіки України показує, що близько 40 % котельно-пічного палива, насамперед імпортного природного газу, спрямовується на теплозабезпечення, і саме в цій сфері сконцентровано основний потенціал енергозаощадження. Однак ця важлива сфера житлово-комунального господарства перебуває нині в критичному стані і потребує негайних змін. Необхідність таких змін посилюється масштабним негативним впливом підприємств комунального теплозабезпечення на довкілля. Докладніше про пріоритети Національної стратегії теплозабезпечення населених пунктів України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 7.

Утилізація небезпечних побутових відходів в Україні

Утилізація небезпечних побутових відходів в Україні

Одна відпрацьована «пальчикова» батарейка, потрапляючи до загальних відходів, забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту. У лісовій зоні це територія, на якій ростуть три дерева, десятки рослин, живуть два кроти, один їжачок, кілька тисяч дощових черв’яків. Екологічну ситуацію в Україні слід визнати катастрофічною. Показники щорічного зростання побутових відходів є одними з найвищих у світі. Кожного дня на територію України потрапляє понад 12,5 т батарейок – це ціла вантажівка. Якщо після використання всі вони потраплятимуть на звичайний смітник, це може призвести до екологічної катастрофи у майбутньому. Проблеми збору та утилізації відпрацьованих елементів живлення в матеріалі І. Беззуб, «Правове регулювання поводження з небезпечними побутовими відходами в Україні», Громадська думка № 22 (80).

Випуск 6

Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)

У випуску 6 за 7 − 13 листопада 2014 р. читайте:

Разом з повноваженнями місцеве самоврядування має отримати автономні бюджети, −
В’ячеслав Негода;

Питаннями антикорупції в Україні буде займатись бізнес-омбудсмен-іноземець;

Шведи навчать львів’ян виробляти біогаз і реформувати сферу енергетики;

Закон про особливий статус Донбасу

Закон про особливий статус Донбасу

Тематичний коментар присвячений аналізу ставлення громадськості України до рішення Президента про необхідність скасування закону про особливий статус Донбасу. Думки експертів про значення цієї події для України – в огляді С. Горової.