• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • ХVII Мiжнародний фiнансовий форум

Дискусії навколо ставки ЄСВ

Дискусії навколо ставки ЄСВ

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України № 71-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Закон передбачає встановлення спеціальної ставки ЄСВ із понижуючим коефіцієнтом. Детальніше про те, як саме підприємці можуть скористатись податковою реформою, читайте в коментарі В. Волковинської до Випуску 17 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Обов’язкове медичне страхування

Обов’язкове медичне страхування

Медична реформа в Україні, запропонована Міністерством охорони здоров’я, продовжує поширюватися у всіх напрямах. Тепер дійшла черга до страхування, яке має стати обов’язковим і зробити медичне обслуговування доступним для всіх громадян України. Детальніше про експертну оцінку медичної реформи в Україні в коментарі Л. Дем’яненко до Випуску 17 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Поправки до люстрації

Поправки до люстрації

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає, що деякі заборони закону про очищення влади не застосовуються до осіб вищого офіцерського складу, які обіймали або обіймають посади в органах внутрішніх справ, Службі безпеки України, Міністерстві оборони України, Збройних силах України та інших утворених відповідно до законів військових формуваннях, якщо це обумовлено необхідністю забезпечення обороноздатності держави. Детальніше про закон та експертну оцінку його реалізації читайте в коментарі Т. Копитко до Випуску 17 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Сертифікат з перевезення товару EUR.1

Сертифікат з перевезення товару EUR.1

Для того, аби мати вільний доступ на ринок Європи, за Угодою про асоціацію з ЄС українські товари мають відповідати вимогам правил визначення преференційного походження. Тож нещодавно Мінфін затвердив норматив, який покликаний урегулювати механізм підтвердження такого походження вітчизняних товарів. Товари, що походять з України, після ввезення до Європейського Союзу підпадають під дію Угоди (тобто мають пільги) за умови подання, зокрема, сертифіката з перевезення товару EUR.1. Про це в публікації О. Єфімова «Для чого потрібен сертифікат з перевезення товару EUR.1», «Громадська думка» № 2 (84).