• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Автомобільні дороги України: перспективи покращення

Жахливий нинішній стан українських автомобільних доріг, поза всяким сумнівом, став загальнонаціональною проблемою, яка регулярно висвітлюється вітчизняними ЗМІ.

Детальніше про дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Проблеми розвитку мережі автомобільних доріг в Україні» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 56-65).

Відзначення 100–річчя подій Української революції 1917–1921 рр. як фактор становлення української національної ідеї

Цьогоріч виповнюється 100 років від початку Української революції 1917–1921 рр. – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті.

Детальніше про особливості відзначення 100-річчя Української революції читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Відзначення 100–річчя подій української революції 1917–1921 рр.» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 39-48).

Проект «Нового Шовкового шляху» та перспективи для України

 

16-го листопада в Києві пройшов II Український форум проекту «Нового Шовкового шляху - Один пояс - один шлях». Проект являє собою ініціативу КНР, яка заявила про початок реалізації програми відродження давнього трансконтинентального транспортно-логістичного та торгового-економічного коридору.

Детальніше про перспективи відродження трансконтинентального коридору читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «II–й Украинский международный форум „Шелковый путь” – послесловие» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 35-39).

Стан та перспективи українсько-польських відносин

Напруженість у відносинах між владою України і Польщі, що виникла в останні роки на тлі дискусій про ставлення до деяких історичних подій, продовжує залишатися значущим фактором суспільно-політичного дискурсу в обох країнах.

Детальніше про сучасний стан українсько-польських відносин дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Украино–польские отношения в оценках политиков и экспертов» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 28-35).

Зустріч К. Волкера і В. Суркова: пошук компромісів триває?

Проблема врегулювання конфлікту на Сході України залишається гострою і перспектив її вирішення найближчим часом не видно. Проте,відбулась чергова, уже третя, зустріч К. Волкера і радника президента Росії В. Суркова в Белграді, де обговорювалися поточний стан справ в дипломатичній сфері щодо зусиль з припинення війни на Донбасі.

Детальніше про результати зустрічі читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Переговори Курта Волкера й Владислава Суркова: чого очікувати?» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.19-27).