• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Закон про аліменти

Закон про аліменти

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку стягнення аліментів». Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Сімейного кодексу, ЦПКУ і до низки інших законів. Документ вводить й нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Докладніше про новації та нововведення закону, його плюси; новий вид адміністративних стягнень(суспільно корисні роботи); інші застороги тощо у статті О.Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2018, №5(149).

Медична реформа: чого чекати у 2018 році

Медична реформа: чого чекати у 2018 році

Нагальність реформування вітчизняної медицини мало в кого викликає сумніви, проте напрямки реформування і перебіг цього процесу залишається предметом запеклих дискусій. Як і зазначалося раніше, в 2018 році зміни торкнуться тільки первинної медичної допомоги, а з 2020 р. нова система фінансування запрацює і для амбулаторного та стаціонарного лікування. Щодо програми розвитку сільської медицини, то вона відповідає загальній концепції реформування системи охорони здоров’я. Успішність її впровадження залежить від злагоджених і швидких дій всіх задіяних профільних відомств. Отже, 2018 рік для регіонів стане роком розвитку сільської медицини, значного збільшення фінансування з держбюджету медичної галузі. Докладніше про створення Національної служби здоров’я та її завдання; автономізацію медзакладівпідключення до електронної системи охорони здоров’я тощо у матеріалі Ю. Половинчак, В. Пальчук «Громадська думка про правотворення», 2018, №5(149).

Правовий статус помічника судді

Правовий статус помічника судді

Неврегульованість правового статусу помічника судді залишається дискусійною проблемою, що непокоїть юридичну спільноту і громадськість України. Зміни законодавства призвели до появи деяких суперечностей щодо їх діяльності, а статус помічника судді залишається недостатньо зрозумілим. Отже, проблема актуальності прийняття нового профільного положення про помічника служителя Феміди є не просто потребою часу, вона має стати однією із нагальних вимог до усіх, від кого залежать подальші кроки реформи судочинства в Україні. Варто пам’ятати, що реформувати слід комплексно усю систему, а не окремі її компоненти. Розлогіше про закони, юридичні новації; світовий та  європейський досвід діяльності помічників суддів; думки та рекомендації експертів з цього приводу в статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2018, № 5 (149).

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Міністерство освіти і науки України запрошує на Всеукраїнський фестиваль інновацій. Головна мета заходу – популяризувати розробки вітчизняних вчених та інноваторів, а також залучити інвесторів до фінансування впровадження новітніх розробок. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 147–148).

Обережно, фейкові видання

Обережно, фейкові видання

Міністерство освіти і науки України попереджає вчених про «фейкові» видання. Під час розгляду  у МОН атестаційних справ здобувачів учених звань було виявлено, що деякі здобувачі публікують свої наукові результати у «фейкових» виданнях, перелік яких розміщений на веб-сайті Міжнародного агентства з розвитку культури, освіти та науки (International Agency for the Development of Culture, Education and Science). Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 70–71).