Зміни до Конституції України: початок конституційної реформи чи перерозподіл владних повноважень

Автор: В. Пальчук, мол. наук. співроб. СІАЗ НБУВ, канд. наук із соц. комунікацій

Анотація: Стаття присвячена ґрунтовному аналізу змін до Конституції України, які запропонувала спеціальна парламентська комісія для того, щоб кардинально змінити систему влади в Україні. В матеріалі подано, також, рекомендації Венеціанської комісії щодо Основного закону України. Висвітлюється неоднозначне ставлення до цих змін у представників різних політичних сил та ряду експертів, проте всі вони сходяться в думці, що статус Президента – одне з найскладніших питань.

Цитування (бібліографія): Пальчук В. Зміни до Конституції України: початок конституційної реформи чи перерозподіл владних повноважень [Електронний ресурс] / В. Пальчук // Резонанс. – 2014. – № 43. – С. 3–14. – Режим доступа: http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2014/rez43.pdf – Назва з екрану.

URI: http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2014/rez43.pdf

Умови використання: відкритий доступ

З'являється в колекціях: Електронна бібліотека / Інформаційно-аналітичні видання / Резонанс

 

О «сланцевих» перспективах и их реалезации…

Автор: С. Горова, старш. наук. співроб. ФПУ НБУВ, канд. наук із соц. комунікацій

Анотація: У статті йдеться про перспективи видобутку сланцевого газу в Україні. Звертається увага на проблемні моменти видобутку такого газу на Сході України. В контексті прагнення України до енергетичної незалежності, диверсифікації енергопоставок і збільшення власного газовидобутку аналізуються хід переговорів, що проводяться із зарубіжними газовидобувними компаніями, та перспективи реалізації таких проектів.

Цитування (бібліографія): Горовая С. О «сланцевих» перспективах и их реалезации… [Электронный ресурс] / С. Горовая // Резонанс. – 2014. – № 43. – С. 14–18. – Режим доступа:http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2014/rez43.pdf – Заглавие с экрана.

URI: http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2014/rez43.pdf

Умови використання: відкритий доступ

З'являється в колекціях: Електронна бібліотека / Інформаційно-аналітичні видання / Резонанс