Друк

Референдум про незалежність Каталонії

Автор: Redaktor. Posted in Новини

1 жовтня відбулася досить неоднозначна і суперечлива подія, що сколихнула все європейське суспільство. Влада Каталонії (автономна область на північному сході Іспанії) провела референдум про незалежність регіону.         

Детальніше про ситуацію навколо референдуму читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Каталонський референдум: причини, наслідки, коментарі» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 16-24).

Друк

Візит Президента Туреччини до України та його наслідки для відносин двох країн

Автор: Redaktor. Posted in Новини

9 жовтня Україну з робочим візитом відвідав президент Туреччини Р. Ердоган. Під час візиту турецький лідер зустрівся з Президентом України П. Порошенко, а також взяв участь в VI засіданні Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною.

Про деталі візиту та перспективи співробітництва читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Украина – Турция: перспективы сотрудничества в оценках экспертов» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11-16).

Друк

Українське питання на осінній сесії ПАРЄ

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Увага засобів масової інформації і європейської спільноти на минулому тижні була прикута до французького міста Страсбурга, де з 9 по 13 жовтня проходила осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про деталі осінньої сесії ПАРЄ читайте в аналітичному огляді М. Закірова «Осіння сесія ПАРЄ в контексті українського питання» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 5-10).

Друк

Освітня реформа. Вчити чи вчитися? Знати чи розуміти?

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Друк

Газ для населення: ціна питання?

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Центральні органи влади поки не визначилися з остаточним рішенням щодо питання підвищення ціни на газ для населення і часом його введення в дію. Нещодавно Кабінет Міністрів відклав на невизначений термін публікацію ціни природного газу на рівні імпортного паритету на період з 1 жовтня 2017 до 31 березня 2018 р.

Детальніше про ситуацію з цінами на газ для населення читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Цена на газ для населения – спорный вопрос между Кабинетом Министров Украины и МВФ» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 61-65).