Друк

Біоенергетика

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Біоенергетика

Фахівці Інституту технічної теплофізики НАН України розробили комплекс заходів, спрямованих на подолання існуючих бар’єрів і активне залучення біомаси в енергетичний баланс країни. Докладніше про це у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Друк

Закарпаття

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Закарпаття

У зв’язку з подіями на Сході України протягом останнього року на Закарпатті  були  спроби  ззовні  активізувати  прорусинські  та  проугорські рухи, які сповідують ідею відокремлення краю від України. Користуючись слабкістю держави й заручившись підтримкою Росії та угорських націоналістів у Європарламенті, окремі представники місцевого русинства та ідеї входження Закарпаття до «Великої Угорщини» робили спроби  роздмухувати  полум’я  сепаратизму  на  Закарпатті,  які,  однак,  не отримали широкої підтримки місцевого населення.

Більш детально про ситуацію на Закарпатті дізнавайтесь з матеріалу І. Рудя в № 49 «Резонансу», с. 5-11 http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2015/rez49.pdf

Друк

Урожай – 2015

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Урожай – 2015

У нинішніх складних економічних умовах, незважаючи на всі труднощі і військову агресію, агропромисловий комплекс став єдиною галуззю української економіки, яка  в минулому році збільшила обсяги виробництва та експорту. Про перспективи цьогорічного урожаю, потенційні можливості й реальні здобутки вітчизняних аграріїв читайте в матеріалі А. Потіхи в № 47 «Резонансу»

Друк

Дніпропетровщина

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Дніпропетровщина

Перспектива підвищення ролі місцевого самоврядування у зв’язку з децентралізацією влади в Україні значно посилює увагу експертів і суспільства до майбутніх місцевих виборів, які визначать конфігурацію регіональних еліт. Особливої ваги в цьому контексті набувають ключові для України регіони, одним з яких є Дніпропетровщина, з одного боку, відома своїм індустріальним потенціалом, запасами корисних копалин, великою кількістю розвинутих міст, з іншого – суміжна із зоною проведення АТО, що, безумовно, додає проблем і відповідальності місцевій владі.

Детальніше про те, які політики і як готуються конкурувати між собою за контроль над регіоном, дізнавайтесь зі статті Н. Тарасенко в № 48 «Резонансу»

Друк

Міжнародне співробітництво НАНУ

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Міжнародне співробітництво НАНУ

Найближчим часом виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про діяльність НАН України у 2009–2014 рр. і основні завдання наступного періоду; про стан, перспективи, проблеми міжнародного співробітництва НАНУ; про концептуальні засади розбудови фундаментальної національної електронної бібліотеки «Україніка» та багато іншого.