Друк

Конфлікт на Сході України

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Конфлікт на Сході України

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом та президентом Росії Володимиром Путіним. В першу чергу, керівники країн обговорили напружену ситуацію на Сході України.

Нові зобов'язання в Мінських угодах за підсумками переговорів в «нормандському форматі» повинні бути підписані не пізніше 3 серпня. Про це, як інформують ЗМІ, заявив Президент України Петро Порошенко. Детальніше, про експертні думки і прогнози щодо «Мінська-3» у коментарі С. Горової до Випуску 41 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України (шляхи реформування)».

Друк

Робота Конституційної комісії

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Європейські інституції дуже позитивно ставляться до процесу децентралізації в Україні, − Ельмар Брок; Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінила попередній текст змін до Конституції в частині правосуддя; Кабмін виділить 2 млрд грн дотації для стабілізації місцевих бюджетів; Близько 1000 територіальних громад прийняли рішення про об’єднання; Мінфін ініціює введення мораторію на зміну Податкового кодексу; Арсеній Яценюк хоче переговорів з ЄС про збільшення квот для українського експорту; На відновлення Донбасу направлено 600 млн гривень і 500 млн євро, – Кабмін; У Донецькій області готується регіональна програма по роботі з переселенцями. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 41 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України (шляхи реформування)».

Друк

Україна – Китай

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Україна – Китай

Питання розширення  українсько-китайського  співробітництва  є  в  центрі уваги української та китайської сторін. КНР і Україна встановили дипломатичні відносини 23 роки тому. На сьогодні Китай входить у топ-3 торгових партнерів України.

Керівництва КНР і України сподіваються, що у 2015 р. у співпраці між країнами можна буде досягти прогресу й отримати реальні результати. Про особливості сучасного етапу співробітництва України з Піднебесною та основні його напрями дізнавайтесь з аналітичної статті В. Тарасової в № 15 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-29) http://nbuviap.gov.ua/images/ukraine/2015/ukr15.pdf

Друк

Україна – Іран

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Україна – Іран

14 липня поточного року у Відні завершився багаторічний переговорний процес між «шісткою» (Китай, Франція, Росія, Великобританія, США і Німеччина) і Тегераном щодо врегулювання «іранської ядерної проблеми». Сторони прийняли спільний всеосяжний план дій, що складається з основного документа і п'яти технічних гранично конкретних програм. Зняття санкцій з Ірану для ряду країн-споживачів нафти і природного газу, в число яких входить і Україна, відкриває додаткову можливість для прискорення модернізації своєї переробної промисловості, а отже, наукоємних технологій та науки в цілому.

У сформованій ситуації перед Україною відкриваються широкі можливості для активізації своєї зовнішньополітичної діяльності. Більш детально по темі читайте матеріал Р. Жангожи в № 15 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 29-34) http://nbuviap.gov.ua/images/ukraine/2015/ukr15.pdf

Друк

Партія «Відродження»

Автор: Redaktor. Posted in Новини

Партія «Відродження»

Напередодні виборчої кампанії, як правило, активізуються різні політичні сили, пропонуючи виборцям  нові проекти. Не  будуть  винятком і  вибори  до місцевих органів влади  в Україні,  які  плануються на жовтень цього року, адже це хороша можливість для перевірки нового проекту.

Одним з таких політичних проектів може бути і партія «Відродження», яка активізувалась  і  зміцнилася  за  рахунок  колишніх  членів  Партії  регіонів,  які залишаються досить впливовими політиками. Докладніше – див. аналітичний огляд А. Потіхи в № 15 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 35-40) http://nbuviap.gov.ua/images/ukraine/2015/ukr15.pdf