Які чинники впливатимуть на стан фінансової галузі України найближчим часом? На це питання шукає відповідь Л. Присяжна в статті «Банківська галузь на порозі прийняття Державного бюджету України-2014» у №21  «Громадської думки».

Останнім часом широкий резонанс у громадськості викликав розроблений у Міністерстві охорони здоров’я України і зареєстрований у парламенті законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», що дозволяє запровадити «презумпцію згоди» на вилучення внутрішніх органів після смерті людини для пересадки їх іншим особам. Деталі – у статті О. Кривецького «Проблеми трансплантології в Україні» у № 21 «Громадської думки».

Екологічний моніторинг як основу для розробки систем оцінок стану довкілля розглядає В. Ворошилов у статті «Екологічний моніторинг в Україні та його правове забезпечення» у № 21 «Громадської думки».

Чи складно створити секту в Україні? Які законодавчі ініціативи можуть врегулювати проблеми «сект»? Більш детально про це читайте у статті Н. Порватової та В. Зінченко «Релігійні секти: проблеми та тенденції в Україні» у № 21 «Громадськоі думки».

Як розвивається вітчизняний лотерейний ринок в Україні? Більш детально розповідає С. Полтавець в статті «Лотереї: кому вигідний бізнес на азарті» у № 21 «Громадської думки».

 

Чем грозит Украине отказ от GMP – сертификации: причины, аргументы и последствия

Автор: Е. Войцеховская, младш. сотр. НЮБ НБУВ

Мова: русский

Ключові слова: GMP-сертификация, лекарственные препараты, вакцинация, эпидемическое благополучие, фармацевтическая продукция, GMP-стандарты.

Дата публікації: 19.12.2013

Анотація: Правила GMP-сертификации включают в себя исчерпывающий перечень требований, которым должны соответствовать производители лекарственных средств и другой фармацевтической продукции. Однако, опасаясь нехватки вакцин, Минздрав решил отменить их GMP сертификацию. Ввиду снижения в последние годы уровня доверия людей к прививкам данный вопрос следует рассматривать очень серьёзно.

Цитування (бібліографія): Е. Войцеховская.Чем грозит Украине отказ от GMP – сертификации: причины, аргументы и последствия [Електронний ресурс] / Е. Войцеховская  // Громадська думка. – 2013. – № 21. – С. 13-15. – Режим доступу:http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf. – Назва з екрану.  

URI: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf

 

Банківська галузь на порозі прийняття Державного бюджету України-2014

Автор: Л. Присяжна, наук. співроб. НЮБ НБУВ

Мова:  українська

Ключові слова: Державний бюджет, економічне середовище, банківська галузь, платіжний баланс країни, соцвиплати, іноземні інвестиції, податки, фінансово-банківський сектор.

Дата публікації: 19.12.2013

Анотація: В статті йде мова  про ситуацію в банківській галузі в нинішніх політично-економічних умовах. Здійснюється огляд перспектив для банківського сектору на 2014 рік.

Цитування (бібліографія): Л. Присяжная. Банківська галузь на порозі прийняття Державного бюджету України-2014 [Електронний ресурс] / Л. Присяжная // Громадська думка. – 2013. – № 21. – С. 4-6. – Режим доступу: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf. – Назва з екрану.

URI: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf

 

Проблеми трансплантології в Україні

Автор: О. Кривецький, гол. гедактор. НЮБ

Мова: українська

Ключові слова: трансплантація органів, нормативно-правове регулювання, презумпція згоди.

Дата публікації: 19.12.2013

Анотація У парламенті зареєстрований розроблений Міністерством охорони здоров’я України законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», що дозволяє запровадити «презумпцію згоди» на вилучення внутрішніх органів після смерті людини для пересадки їх іншим особам.

Цитування (бібліографія):О. Кривецький. Проблеми трансплантології в Україні [Електронний ресурс] / О. Кривецький// Громадська думка. – 2013. – № 21. – С. 9-12. – Режим доступу: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_20.pdf. – Назва з екрану.

 

Екологічний моніторинг в Україні та його правове забезпечення

Автор: В. Ворошилов, ред. ІІ кат. НЮБ

Мова: українська

Ключові слова: екологічний моніторинг, нормативно-правове регулювання, довкілля, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища. 

Дата публікації: 19.12.2013

Анотація: Екологічні проблеми займають одне з провідних місць в житті людства. Важливим етапом визначення якості навколишнього природного середовища є система збору інформації про його стан. Для подолання наслідків екологічних проблем в Україні, до яких додаються ще й наслідки Чорнобильської катастрофи, необхідно знати її причини, щоб визначити оцінку виникаючих процесів і виробити необхідні рекомендації. Основою ж для розробки будь-яких систем оцінок стану довкілля є екологічний моніторинг.

Цитування (бібліографія): В. Ворошилов. Екологічний моніторинг в Україні та його правове забезпечення [Електронний ресурс] / В. Ворошилов // Громадська думка. – 2013. – № 21. – С. 13-16. – Режим доступу: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf. – Назва з екрану.

URI: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf

 

Релігійні секти: проблеми та тенденції в Україні

Автор: Н. Порватова, влас. кор. НЮБ, В. Зінченко, влас. кор. НЮБ

Мова: українська

Ключові слова: секта, релігія, психологічна залежність, національна безпека, релігійні організації, культ.

Дата публікації: 19.12.2013

Анотація: Діяльність тоталітарних сект, що діють в Україні, за бажанням, може бути припинена на підставі чинного законодавства України, а всі законодавчі ініціативи, запропоновані останнім часом, необґрунтовано звужують права громадян на свободу віросповідання та пропонують хибний підхід до боротьби з тоталітарними сектами, вважають експерти.                                  .

Цитування (бібліографія): Н. Порватова, В. Зінченко.Релігійні секти: проблеми та тенденції в Україні [Електронний ресурс] / Н. Порватова, В. Зінченко // Громадська думка. – 2013. – № 21. – С. 21-24. – Режим доступу: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf. – Назва з екрану.

URI: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf

 

Лотереї: кому вигідний бізнес на азарті

Автор: С. Полтавець, канд. політ. наук, с.н.с. НЮБ НБУВ

Мова: українська 

Ключові слова: лотерея, азартні ігри, ігроманія, лудоманія, лотерейні квитки.

Дата публікації: 19.12.2013

Анотація: Лотерейний ринок в Україні є досить перспективним та динамічним, його потенціал далеко не вичерпаний. Але щодо законності дій операторів цього ринку існують питання.

Цитування (бібліографія): С. Полтавець.Лотереї: кому вигідний бізнес на азарті [Електронний ресурс] / С. Полтавець // Громадська думка. – 2013. – № 21. – С. 24-26. – Режим доступу: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf. – Назва з екрану.

URI: http://nbuviap.gov.ua/images/dumka/2013_21.pdf