• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Практичне застосування полімерних матеріалів

Практичне застосування полімерних матеріалівСьогодні одними з найбільш запитуваних різними галузями промисловості нових матеріалів є полімери – хімічні сполуки, що мають високу молекулярну масу і ланцюжок яких складається з багаторазово повторюваних фрагментів. Над отриманням полімерів працюють, зокрема, і фахівці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України. Докладніше про цікаві, потрібні й перспективні здобутки співробітників цієї наукової установи в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

«МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ: Роль та місце бібліотек в модернізації науково-освітнього простору»

«МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ: Роль та місце бібліотек в модернізації науково-освітнього простору»Національна бібліотека України вже шостий рік поспіль збирає молодих науковців країни для обговорення важливих питань розвитку сучасного інформаційного простору та організації наукової діяльності. 15 травня 2015 р. відбулась V міжнародна наукова конференція молодих учених «МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ: Роль та місце бібліотек в модернізації науково-освітнього простору», ініційована Радою молодих вчених Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.

Комунальна теплоенергетика

Комунальна теплоенергетикам

Чергове підвищення цін на житлово-комунальні послуги, зокрема, на опалення помешкань, змушує українців заощаджувати і, водночас, шукати альтернативних варіантів забезпечення комфортного проживання. До того ж європейська інтеграція передбачає, серед іншого, вироблення й дотримання нової енергетичної стратегії. Докладніше про здобутки й помилки зарубіжного та вітчизняного досвіду модернізації комунальної теплоенергетики, справжні тарифи на опалення та про складнощі утилізації сміття в українських містах в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Біотехнології та генетична інженерія

За останнє століття в біології сталося чимало значних відкриттів, які багато в чому змінили уявлення про живу природу. Проте, водночас, виникли й проблеми етичного характеру – щодо припустимості наукового втручання у природні процеси на клітинному рівні. Про результати генетичних досліджень та перешкоди, з якими вони стикаються в Україні, розповіли науковці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Facebook обмежує погляди користувачів

Facebook обмежує погляди користувачів

Проведене вченими дослідження продемонструвало, що люди, які читають стрічку Facebook, самі замикаються у своїх переконаннях і залишаються у власному інформаційному просторі. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9.