• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Нова система управління та фінансування науки

Нова система управління та фінансування науки

До кінця 2017 р. в Україні мають запрацювати Національна рада з питань розвитку науки і технологій та Національний фонд досліджень. Про це йшлося під час обговорення проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 р. у частині, що стосується формування нової системи управління та фінансування науки. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (с. 54–56).

Співпраця з CERN

Співпраця з CERN

Шість українських науково-дослідних інститутів будуть залучені до проектів Європейської організації ядерних досліджень. За словами генерального директора CERN Ф. Джанотті, існує низка експериментів, пов’язаних із прискорювальною технікою, фізикою плазми, астрофізикою, фізикою нейтрино, протонними та антипротонними пучками. Саме до цих проектів Україна планує додатково залучити шість науково-дослідних інститутів НАН України. Докладніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (с. 3–4).

Smart Loire Valley Programme

Smart Loire Valley Programme

Інститут підвищення кваліфікації LESTUDIUM (Французька Республіка) пропонує взяти участь у програмі Smart Loire Valley Programme на 2017 р. Програма надає можливість іноземним ученим, які мають щонайменше п’ятирічний досвід постдокторантури, вести наукову роботу в лабораторії високого рівня регіону Centre-Val de Loire протягом одного року. Докладніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (с. 5).

Перспективи чергового траншу

Перспективи чергового траншу

Протягом тижня 19 січня – 01 лютого 2017 року тривали обговорення: щодо отримання чергового траншу фінансової допомоги для України; ризиків та перспектив залучення інвестицій в економіку України; розвитку антикорупційних структур та електронного урядування. Детальніше про ці та інші події у Випуску 47 (100) огляду ЗМІ «Стратегія 2020: практика суспільних перетворень».

Давос і Україна: разом чи окремо?

Давос і Україна: разом чи окремо?

У січні 2017 року у Давосі відбулася чергова зустріч учасників Всесвітнього економічного форуму. Взяла в ній участь і українська делегація. З огляду на події минулого року перебіг форуму позначився певними особливостями. Як це вплинуло на плани України? Які завдання ставила перед собою делегація нашої країни? Яких цілей вона досягла? У чому сенс участі країн у таких заходах? Ці питання цікавлять політиків, урядовців, експертів, пересічних громадян. Детальніше про обставини, що супроводжували цьогорічну зустріч у Давосі – у коментарі М. Кушнарьової до Випуску 47 (100) огляду ЗМІ «Стратегія 2020: практика суспільних перетворень».