• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Фінансування НАН України у 2018 р.

Відповідно до поданих відділеннями НАН України пропозицій всім установам Академії було виділено їх обсяги фінансування на 2018 р. за бюджетною програмою «Фундаментальні дослідження, прикладні наукові і науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням, підготовка наукових кадрів, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури та наукових об’єктів, що становлять національне надбання, забезпечення діяльності наукових бібліотек» (КПКВК 6541030).  На жаль, виділених за зазначеною бюджетною програмою коштів не достатньо для забезпечення роботи наукових установ у режимі повної зайнятості. Про базове бюджетне фінансування НАН України у 2018 р. та його вплив на стан зайнятості науковців читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С. 18).

Механізми підтримки науки

Механізми підтримки науки

Прем’єр-міністр України В. Гройсман заявив про готовність уряду запровадити нові ефективні механізми підтримки науки та закликав наукову спільноту долучитися до цих процесів. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С. 19).

Укрупнення судів: проблеми і перспективи

Передбачена Законом України "Про судоустрій і статус суддів" судова реформа незабаром перекроїть карту судів в Україні. Окрім ліквідації вищих спеціалізованих судів зміни мають торкнутися судів першої інстанції, що об'єднають під своєю юрисдикцією кілька районів з одним, центральним судом.Удіючійсудовій реформі в Україні ключовим фактором є створення незалежного та справедливого суду, діяльність якого відповідатиме європейській системі цінностей та буде спрямована на захист прав людини. Чи стане пропозиція Президента України щодо укрупнення судів дієвою – покаже час.Докладніше про це у статті О. Кривецького «Громадська думка про право творення», 2018, №1(145).

Закон «Маски-шоу стоп»: чи припиниться тиск на бізнес

 

Кабмін спільно з Мінюстом, МВС, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими відомствами розробив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» («Маски-шоу стоп!»), який ВР ухвалила 16.11.2017 р. Його ухвалення тільки один з необхідних кроків уряду назустріч підприємцям. Але цього недостатньо, Україні потрібен механізм ефективного розвитку економіки. Насамперед слід концептуально змінити ставлення до бізнесу як до основи функціонування успішної держави. Отже, ділова спільнота переконана – прийняття цього Закону, який хоч і має певні недоліки, дозволить створити більш цивілізовані умови для ведення бізнесу в Україні. Новели закону, його «плюси» та «мінуси»; думки та рекомендації експертів з цього приводу тощо у публікації І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2018, №1(145).

Можливості та ризики нового Господарського процесуального кодексу України

3 жовтня 2017 р. ВРУ прийняла Закон № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Новели ГПК України загалом можна об’єднати у кілька блоків, кожен з яких характеризує суттєві зміни у законодавстві, що спричинили неабияку реакцію. Докладніше про усі новації; реальні переваги і можливі проблеми після запровадження нововведень; реакцію на нього фахівців і експертів  у матеріалі С. Закірової «Громадська думка про право творення», 2018, №1(145).