• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору
  • Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського зустрівся з науковою молоддю
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Відкритий доступ до дослідницької інфраструктури

Відкритий доступ до дослідницької інфраструктури

Наука

Консорціум CERIC надає відкритий доступ до сучасної науково-дослідницької інфраструктури у Центральній та Східній Європі задля забезпечення розвитку науки та промисловості. Дослідники CERIC можуть надавати індивідуальну підтримку щодо планування експериментів, виконання вимірювань, а також аналізу та публікування результатів. Уся підтримка надається безкоштовно. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8 (С. 44–45).

Банківська система України: сучасний стан і тенденції розвитку

Банківська система України: сучасний стан і тенденції розвитку

Банківська система

У публікації розглядається стан і проблеми розвитку вітчизняної банківської системи. Проведений аналіз засвідчив, що банківська система України подолала кризовий стан і в цілому стабілізувала свою роботу. Зокрема, помірно зріс попит на кредити серед населення. Також слід згадати й про нинішні істотні технологічні зміни в роботі комерційних банків України. Є вагомі підстави вважати, що вони пов’язані з більш широким впровадженням інформаційних технологій, зокрема інтернет-банкінгу у роботу української банківської системи. Проте, поки комерційні банки-резиденти України далеко не повною мірою виконують функцію ефективних фінансових посередників у частині кредитування розвитку вітчизняної економіки, особливо її виробничого сектору. Докладніше у матеріалі С. Кулицький «Громадська думка про право творення», 2018, №15(159).

Чи запрацює в Україні ринок електричної енергії?

Чи запрацює в Україні ринок електричної енергії?

Проблеми електроенергетики

13 квітня 2017 р. було прийнято Закон «Про ринок електричної енергії». Документ  визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електроенергії споживачам. Отже, прийняття Закону є необхідною передумовою структурних змін в електроенергетиці. Втім неможливо здійснити реформування в один крок і дуже важливо розуміти цей процес і розділяти його на логічні фази, які будуть успішно реалізовуватися одна за одною. Це саме те, що потрібно і в Україні. Докладніше про негатив та позитив закону,позитивні практики; вторинне законодавство; зарубіжний досвід; ставлення  до закону експертів та спеціалістів у матеріалі І. Беззуб «Громадська думка про право творення», 2018, № 15(159).

Конституційні зміни НАТО/ЄС: думки експертів

Конституційні зміни НАТО/ЄС: думки експертів

Конституційний процес

Парламентський комітет з питань національної безпеки одноголосно підтримав внесення на розгляд ВРУ президентського проекту  «Про внесення змін до Конституції України (відносно стратегічного курсу держави на придбання повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору)». Законопроект одразу викликав неоднозначну реакцію експертів. Адже на їх думку, він не має конкретики, а лише містить посилання на незворотність цього курсу України та повноправне членство в європейських і євроатлантичних організаціях. Вносити   зміни до Конституції потрібно, втім не слід  лише цим обмежуватися, бо без впровадження й прискорення реальних реформ ніякі її положення не стануть реальним фактором наближення України до НАТО і ЄС. Детальніше про думки експертів і політиків у статті О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2018, № 15(159).

Жнива – 2018: чого очікувати аграріям?

Жнива – 2018: чого очікувати аграріям?

Станом на початок жовтня в Україні підходить до завершення збиральна кампанія 2018 року і почалася сівба озимих культур.

Детальніше про жнива – 2018 дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Рябоконя «Урожай зерновых-2018: валовые показатели, качество зерна и цены на хлеб (в оценках экспертов и СМИ)» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.52-57).