• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Прогнози і оцінки експертів концепції пенсійної реформи

Співробітництво між НАН України та УСПП

Співробітництво між НАН України та УСПП

Підписано Меморандум про співробітництво між Національною академією наук України та Всеукраїнською громадською організацією «Український союз промисловців і підприємців».Очікується, що підписання Меморандуму сприятиме активнішому впровадженню вітчизняних наукових розробок у промисловість України. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (с. 38–39).

Марш за науку

Марш за науку

Українські вчені приєдналися до заходів на підтримку науки. Минулого місяця у День Землі по всій планеті відбулися масштабні акції у рамках всесвітньої ініціативи «Марш за науку», до якої приєдналися й українські вчені. Зокрема, захід у Києві проходив під гаслами «Україна – за науку», «Наука – це майбутнє, наука – це прогрес», «Наука переможе», «No Science – No Future». Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (с. 60–62). 

Українсько-російське протистояння в Гаазі

Українсько-російське протистояння в Гаазі

 

В січні 2017 року Україна подала позов проти РФ до Міжнародного суду ООН. Київ звинуватив Москву в порушенні конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 6 березня 2017 року в суді Гааги почалися слухання за позовом України проти Росії.

Про деталі судового процесу в Гаазі читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Послесловие к судебному вердикту» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 71 - 73).

«Справа Насірова»: політична та кримінальна складова

«Справа Насірова»: політична та кримінальна складова

Кримінальне провадження щодо відстороненого від посади голови Державної фіскальної служби Р. Насірова стало однією з найбільш резонансних антикорупційних справ останнього часу. І хоча ажіотаж в ЗМІ навколо цієї справи поступово знижується, коло проблем і питань, піднятих у зв'язку з ним, не втрачає своєї актуальності.

Детальніше, про «справу Насірова» читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Перспективы уголовного производства в отношении главы ГФС Р. Насирова в оценках политиков и экспертов» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 59 - 65).