• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Псевдовибори в ОРДЛО

Псевдовибори в ОРДЛО

Політика

У самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» 11 листопада відбулися псевдовибори «глав народних республік» та «депутатів народних рад». «Волевиявлення» відбулося всупереч українському законодавству, Мінським домовленостям і міжнародному праву.

Детальніше про вибори в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР»  читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Вибори в ОРДЛО: реакція України, світового співтовариства та коментарі експертів» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.5-12).

Кодекс з процедур банкрутства

Кодекс з процедур банкрутства

Банкрутство

Верховна Рада України прийняла Кодекс з процедур банкрутства, який майже повністю змінює процедуру судового провадження та налічує безліч новел. Його прийняття  викликало піднесення серед правників, адже процедура банкрутства є досить специфічною. Вона має відбуватися відкрито, прозоро, зрозуміло, як у демократичних європейських країнах. Є сподівання, що документ не лише встановить необхідний баланс між інтересами боржників і кредиторів, а й допоможе створити передумови прискорення розвитку вітчизняної економіки. Докладніше про процедуру банкрутства, мету документу, поправки до нього, дискусію з протилежними концепціями до повноважень суду у процедурі банкрутства, досягнутий компроміс, процедуру санації, новелу щодо банкрутства фізичних осіб, думки з цього приводу експертів і фахівців у публікації О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2018, №18(162).

Проблеми теплопостачання в новому опалювальному сезоні

Проблеми теплопостачання в новому опалювальному сезоні

Теплопостачання

В цьому опалювальному сезоні актуалізувалися проблеми теплопостачання, мова, перш за все, іде про ситуацію щодо відключення НАК «Нафтогаз України» опалення взимку. Це стало можливим після змін до Кодексу газотранспортної системи Постановою НКРЕП від 25.09.2018. Крім того, можливо, ці дії можуть розглядатися як такі, що суперечать вимогам Закону України «Про теплопостачання». Тепер НАК і споживачі змушені домовлятися й спільно розробляти нові підходи до вирішення проблеми. Прогнози щодо подальшого розвитку подій, коментарі профільних фахівців, зокрема ситуація  у Кривому Розі,  підвищення ціни на газ, борги нафтогазу тощо у матеріалі О. Ауліна «Громадська думка про правотворення», 2018, №18 (162).

Політики інвестують в Інтернет. Як захиститися від маніпуляцій у соцмережах

Політики інвестують в Інтернет. Як захиститися від маніпуляцій у соцмережах

Маніпулятивні технології

Стати бототролем в соціальних мережах можна за 1000 грн, розповів керівник програм нових медіа громадської організації Інтернюз-Україна Віталій Мороз. За словами експерта, напередодні українських виборів у 2019 році такий спосіб впливу на громадську думку лише буде посилюватись. Політики інвестують великі гроші в Інтернет, адже розуміють, що там є активний електорат, який здатен впливати на своє оточення. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (С. 17).

Фільтри Instagram і палітра фотографій може розповісти про характер людини

Фільтри Instagram і палітра фотографій може розповісти про характер людини

Психологічний вплив соцмереж 

Вчені з Університету Сонгюнгван в Південній Кореї з'ясували, що вибір фільтрів в Instagram може розповісти про характер людини. Метою дослідження стало вивчення взаємозв'язку між особистістю користувача та особливостями кольорової гами його фотографій. Дослідники припустили, що люди з деякими особливостями психіки матимуть схожий стиль знімків у соціальних мережах. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (с. 16-17).