• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • «Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України

Суспільно-політична ситуація в центральній Україні

Суспільно-політична ситуація в центральній Україні

Певні зрушення суспільно-політичної ситуації в Україні, а також місцеві вибори та зміна очільників держорганів на місцях, що відбулися починаючи з 2014 р., мали значний вплив на центральний регіон нашої країни.

Детальніше, про ситуацію в центральних областях України, дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Суспільно-політична ситуація в центральних областях України: суспільні настрої, актуальні питання» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 29‑ 33).

Політичні настрої та електоральні очікування українського виборця

Політичні настрої та електоральні очікування українського виборця

Характер політичних процесів в Україні сьогодні багато в чому визначається перспективою дострокових парламентських виборів. Імовірність такого сценарію змушує експертів і політиків з особливою увагою спостерігати за динамікою електоральних настроїв.

Детальніше, про електоральні вподобання та очікування українського суспільства читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Электоральные настроения и перспективы ведущих актеров украинского политического процесса в оценках экспертов» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11 - 20).

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника

З ініціативи Cambridge Society of Ukraine та ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» засновано тревел-грант імені Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника, який надасть можливість українським науковцям поїхати на конференцію в Кембридж або Оксфорд. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 11–12).

Розглянуто результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України

Розглянуто результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України

Результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України, яку здійснила незалежна комісія експертів Європейської комісії за підтримки програми «Горизонт 2020», розглянуто на засіданні Президії НАН України. Під час засідання було наголошено на необхідності продовжити роботу з практичного застосування схваленої міжнародними експертами нової методики оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України, щоб протягом поточного та наступних чотирьох років провести оцінювання за зазначеною методикою. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 95–96).

Тепловий слід допоможе хакерам визначити PIN-код смартфона

Тепловий слід допоможе хакерам визначити PIN-код смартфона

PIN-код смартфона кіберзлочинці можуть дізнатися за допомогою теплового сліду пальців його власника, попередили вчені з Штутгартського університету і Мюнхенського університету ім. Людвіга-Максиміліана. Після введення користувачем PIN-коду на дисплеї смартфона тепловий слід від пальців на екрані залишається до 45 секунд. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5 (с. 58-59).