• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

ІПіЕНД НАН України – 25 років

У грудні минулого року відзначив 25-літній ювілей свого заснування Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України. Про чвертьстолітній шлях інституту, а також про ювілейні заходи з нагоди 25-річчя провідної академічної установи країни в галузі політичних наук читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 12 (с. 32–33).

Що чекає на українську економіку у 2017 році?

Незважаючи на те, що офіційне оприлюднення підсумків соціально-економічного розвитку України у 2016 р. ще попереду, але вже наявна інформація дає підстави як для попередніх висновків про розвиток вітчизняної економіки у 2016 р., так і для цілком обґрунтованих оцінок і прогнозів на майбутнє.

Детальніше про сучасні реалії та перспективи вітчизняної економіки дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького  «Сучасний стан української економіки та оцінки перспектив її розвитку у 2017 році» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 46 - 62).

Підсумки діяльності вітчизняної дипломатії у 2016 році

Серед традиційних щорічних підсумків, що дають змогу оцінити досягнення країни окремої уваги варті результати роботи української дипломатії. У 2016 р. її пріоритетними завданнями були протидія російській агресії, європейська та євроатлантична інтеграція, розвиток міжнародної торгівлі, захист прав українських громадян тощо.

Детальніше, про минулорічні досягнення та невдачі української дипломатії читайте в аналітичному огляді Н. Вербицької «Українська дипломатія у 2016 р.: підсумки роботи та оцінки експертів» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 32 - 46).

Зовнішній вектор Туреччини

Для більшості політичних експертів досить несподіваним стала заява президента Р. Т. Ердогана про можливість вступу Туреччини в Шанхайську організацію співпраці (ШОС), як альтернативи євроінтеграційних процесів. В першу чергу, це пов'язують з багаторічними і безуспішними спробами Туреччини інтегруватися в економічну зону Євросоюзу в якості його повноцінного суб'єкта.

Детальніше про особливості зовнішньої політики Туреччини та її геополітичний вплив дізнавайтеся з аналітичного огляду Р. Жангожі «Несенсационная сенсация» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 27 ‑ 32).

Що стоїть за «компромісами» Пінчука?

В останні дні минулого року інформаційний простір збурила резонансна публікація в американському виданні The Wall Street Journal українського бізнесмена В. Пінчука. В опублікованій статті автор пропонує піти на «болісні компроміси» з Росією. Зокрема, з метою встановлення миру і деокупаціі Донбасу, а також відновлення економічних відносин із РФ.

Детальніше, про «компромісні» пропозиції В. Пінчука читайте в аналітичному огляді М. Уралов «”Болісні компроміси” В. Пінчука в оцінках експертів» в № 2 «Резонансу» (с. 7 - 15).