• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Black Sea Horizon

Black Sea Horizon

У рамках виконання проектів the Black Sea Horizon та the Strengthening Research and Innovation towards Ukraine в Інституті економіки та прогнозування НАН України відбувся міжнародний семінар, присвячений проблемам управління, розвитку та інтернаціоналізації промислових кластерів у Чорноморському регіоні. Мета заходу – сприяння діалогу між окремими промислово-дослідницькими кластерами, розширення можливостей співпраці та надання рекомендацій щодо створення, управління, підтримки й інтернаціоналізації цих кластерів. Зокрема, на семінарі було презентовано проект RILINKS2UA, що має на меті посилення взаємодії між Україною та ЄС у сфері науки та інновацій. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 8–9).

Соціальна мережа на основі Windows 10 від Microsoft

Соціальна мережа на основі Windows 10 від Microsoft

В оновленій версії операційної системи Windows 10 з’явиться функція MyPeople, яка дасть змогу розміщувати обрані контакти безпосередньо на робочому столі. У такий спосіб у Microsoft планують полегшити обмін повідомленнями як поштою, так і через додатки. Користувачі оновленої Windows 10 також зможуть обмінюватися емодзі. За допомогою функції MyPeople користувач може позначати важливі контакти. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 4 (с. 10-11).

Підлітки у finstagram

Підлітки у finstagram

Останнім часом підлітки стали створювати секретні інстаграм-акаунти, в яких викладають фотографії своїх бурхливих вечірок. Їх називають finstagram або просто finsta. Зазвичай, такими фото в соцмережах захоплюються дівчата, які не задоволені постійним батьківським контролем і стеженням за публікаціями. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 4 (с. 34-37).

Нова філософія фінансування політичних партій великим бізнесом

Нова філософія фінансування політичних партій великим бізнесом

Загальновідомим і доведеним вважається в усьому світі факт, що корупція в державі є одним із наслідков того, як відбувається фінансування політичних партій. Зазвичай у політичні партії інвестують бізнесмени, які розраховують отримати від цього певні прибутки. Проте, чи можна однозначно вважати негативом фінансування політичних партій великим бізнесом? Розглянувши зарубіжний досвід та українські реалії, можна відстежити тенденції до формування нової філософії фінансування політичних партій в Україні великим бізнесом, яка базується на взаємній співпраці великих приватних корпорацій та держави на прозорих і чесних засадах. Отже, державі не слід відмовлятися від фінансування політичних партій великим бізнесом, а співпрацювати задля отримання взаємної користі. Питання держфінансування політичних партій; думки та пропозиції експертів щодо їх фінансування великим бізнесом у  статті О.Бусол «Громадська думка про правотворення», №4 (129).

Позапланові податкові перевірки

Позапланові податкові перевірки

Наприкінці 2016 року ВРУ продовжила дію мораторію на проведення перевірок органами державного нагляду та контролю на 2017 р., що дає змогу урядовцям декларувати послаблення тиску на бізнес. Так з 1 січня 2017 р. набув чинності Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Однак його дія не стосується Державної фіскальної служби. Тому, останнім часом досить поширеною стала практика проведення податкових перевірок у межах кримінального провадження. Вирішення цієї проблеми вбачається в успішному проведенні судової реформи і оновленні суддівського складу. Маємо надію, що нові судді не будуть використовувати свої повноваження з метою здійснення тиску на платників податків. Про нормативне забезпечення позапланових податкових перевірок, порядок і правила їх проведення; думки експертів з цього приводу у статті О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», №4 (129).