• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Експертне середовище про розпуск парламенту

Експертне середовище про розпуск парламенту

Політика

В Україні стартувала виборча кампанія до Верховної Ради. Це сталося після публікації Указу Президента України В. Зеленського про розпуск нинішнього парламенту. Щоправда значна частина юристів, політиків, громадських діячів по-різному оцінюють цей крок президента України.

Детальніше про оцінки експертів щодо розпуску парламенту читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Розпуск Верховної Ради України в оцінках політиків та експертів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.18-24).

Рішення про розпуск Верховної Ради України: коментарі парламентарів

Рішення про розпуск Верховної Ради України: коментарі парламентарів

Політика

В. Зеленський 20 травня офіційно вступив на посаду Президента України. Виступаючи зі зверненням до народу України він заявив, що розпускає Верховну Раду восьмого скликання. Ця заява викликала значний резонанс у політичних та експертних колах.

Детальніше про розпуск Верховної Ради України читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Дострокове припинення повноважень Верховної Ради в оцінках народних депутатів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.10-18).

Інавгурація новообраного Президента України

Інавгурація новообраного Президента України

 Політика

Інавгурація новообраного Президента України В. Зеленського очікувано привернула підвищену увагу як вітчизняних, так і зарубіжних ЗМІ, оскільки його обрання на пост глави держави, і рішення про розпуск Верховної Ради дали привід для дискусій про можливість зміни політичного курсу країни.

Детальніше про інавгурацію В. Зеленського читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Инаугурация нового Президента Украины В. Зеленского в оценках отечественных и зарубежных СМИ» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-10).

Нова редакція Українського правопису

Нова редакція Українського правопису

НАУКА

Кабінет Міністрів України за пропозицією Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України схвалив Український правопис у новій редакції. Правопис розробила і затвердила Українська національна комісія з питань правопису. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (С. 117–118).

Премія «Для жінок у науці – 2019»

Премія «Для жінок у науці – 2019»

АНОНС

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: конкурс Об’єднаного дослідницького центру Європейської Комісії (JRC) на доступ до дослідницької інфраструктури; національну премію «Для жінок у науці – 2019»; прийом заявок для надання установам України доступу до баз даних Scopus та Web of Science за рахунок коштів державного бюджету; Українсько-китайський центр інженерних інновацій; ХІІІ Всеукраїнський фестиваль науки; проекти вчених НАН України на здобуття фінансування з Громадського бюджету Києва та багато іншого.