• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№5, 2019). У номері:  спеціальний звіт 301 Торговельного представництва США щодо захисту інтелектуальної власності; нове законодавче регулювання інтелектуальної власності в Європейському Союзі; Суд ЄС ухвалив рішення за позовом фонду з Іспанії; Польща оскаржила рішення ЄС про авторські права в мережі; Узбекистан посилює заходи за порушення прав інтелектуальної власності; як захистити білоруський ринок від контрафактної, неякісної та небезпечної продукції; кіберполіція України завершила операцію з протидії піратству «Пірати»;

Заборона експорту російських вуглеводнів в Україну: причини та прогнози

Заборона експорту російських вуглеводнів в Україну: причини та прогнози

Економічний ракурс

18 квітня уряд Росії оголосив про впровадження торгівельних санкцій проти України у відповідь на обмеження Києва по імпорту російських товарів. Під заборону російського експорту в Україну потрапили нафта, ряд нафтопродуктів і зріджених вуглеводневих газів.

Детальніше про наслідки торгівельних санкцій проти України читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Торговые санкции РФ в отношении экспорта товаров ТЭК в Украину (оценка ситуации экспертами отрасли и СМИ)» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с.55-61).

Володимир Зеленський: Наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі

Володимир Зеленський: Наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив, що припинення вогню на cході країни та повернення українських Криму й Донбасу є головними пріоритетами його команди. Про це він сказав у своїй інавгураційній промові під час урочистого засідання парламенту.

НАН України: підсумки діяльності та напрями подальшого вдосконалення

НАН України: підсумки діяльності та напрями подальшого вдосконалення

НАУКА

Під час річної сесії Загальних зборів НАН України представлено отримані минулого року результати фундаментальних і прикладних досліджень Академії з широкого спектра галузей наукових знань та практичних застосувань, а також обговорено питання забезпечення наукового й інноваційного розвитку, місця і ролі науки в українському суспільстві та напрями подальшого вдосконалення діяльності НАН України.  Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (С. 65–68).

Ринок лікарських засобів в Україні

Ринок лікарських засобів в Україні

Економічний ракурс

Розвиток фармацевтичної галузі та фармацевтичного ринку в Україні має важливе значення не лише для економічних, а й для соціальних і навіть політичних аспектів життєдіяльності українського суспільства.

Детальніше про ринок лікарських засобів в Україні дізнавайтеся  в заключній частині аналітичного огляду С. Кулицького «Фармацевтична галузь і фармацевтичний ринок в Україні: стан і проблеми розвитку (Організація закупівель ліків і фінансування галузі)» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с.47-54).