• Нас вітає Національна Академія Наук України

Чи запрацює в Україні ринок електричної енергії?

Чи запрацює в Україні ринок електричної енергії?

Проблеми електроенергетики

13 квітня 2017 р. було прийнято Закон «Про ринок електричної енергії». Документ  визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електроенергії споживачам. Отже, прийняття Закону є необхідною передумовою структурних змін в електроенергетиці. Втім неможливо здійснити реформування в один крок і дуже важливо розуміти цей процес і розділяти його на логічні фази, які будуть успішно реалізовуватися одна за одною. Це саме те, що потрібно і в Україні. Докладніше про негатив та позитив закону,позитивні практики; вторинне законодавство; зарубіжний досвід; ставлення  до закону експертів та спеціалістів у матеріалі І. Беззуб «Громадська думка про право творення», 2018, № 15(159).

Конституційні зміни НАТО/ЄС: думки експертів

Конституційні зміни НАТО/ЄС: думки експертів

Конституційний процес

Парламентський комітет з питань національної безпеки одноголосно підтримав внесення на розгляд ВРУ президентського проекту  «Про внесення змін до Конституції України (відносно стратегічного курсу держави на придбання повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору)». Законопроект одразу викликав неоднозначну реакцію експертів. Адже на їх думку, він не має конкретики, а лише містить посилання на незворотність цього курсу України та повноправне членство в європейських і євроатлантичних організаціях. Вносити   зміни до Конституції потрібно, втім не слід  лише цим обмежуватися, бо без впровадження й прискорення реальних реформ ніякі її положення не стануть реальним фактором наближення України до НАТО і ЄС. Детальніше про думки експертів і політиків у статті О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2018, № 15(159).

Жнива – 2018: чого очікувати аграріям?

Жнива – 2018: чого очікувати аграріям?

Станом на початок жовтня в Україні підходить до завершення збиральна кампанія 2018 року і почалася сівба озимих культур.

Детальніше про жнива – 2018 дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Рябоконя «Урожай зерновых-2018: валовые показатели, качество зерна и цены на хлеб (в оценках экспертов и СМИ)» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.52-57).

Децентралізація: вибори в ОТГ

Децентралізація: вибори в ОТГ

У процесі проведення реформи з децентралізації влади питання призначення виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах завжди перебували в полі зору суб’єктів реформування.

Детальніше про  виборчий процес в ОТГ дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Розблокування процесу виборів у новостворених ОТГ: надія є» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.45-52).

Прикордонний перехід «Червоний міст»: особливості території

Прикордонний перехід «Червоний міст»: особливості території

Частина території Грузії, на перетині кордонів трьох закавказьких держав - Азербайджану, Вірменії та Грузії, протягом більш ніж 25 років, є серйозною проблемою для місцевих жителів і створює потенційну загрозу міжнародній ситуації в регіоні в цілому.

Детальніше про особливості прикордонної території читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі ««Красный мост» – камень преткновения или взаимный интерес» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.42-44).