• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Політичні настрої та електоральні очікування українського виборця

Політичні настрої та електоральні очікування українського виборця

Характер політичних процесів в Україні сьогодні багато в чому визначається перспективою дострокових парламентських виборів. Імовірність такого сценарію змушує експертів і політиків з особливою увагою спостерігати за динамікою електоральних настроїв.

Детальніше, про електоральні вподобання та очікування українського суспільства читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Электоральные настроения и перспективы ведущих актеров украинского политического процесса в оценках экспертов» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11 - 20).

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника

З ініціативи Cambridge Society of Ukraine та ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» засновано тревел-грант імені Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника, який надасть можливість українським науковцям поїхати на конференцію в Кембридж або Оксфорд. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 11–12).

Розглянуто результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України

Розглянуто результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України

Результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України, яку здійснила незалежна комісія експертів Європейської комісії за підтримки програми «Горизонт 2020», розглянуто на засіданні Президії НАН України. Під час засідання було наголошено на необхідності продовжити роботу з практичного застосування схваленої міжнародними експертами нової методики оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України, щоб протягом поточного та наступних чотирьох років провести оцінювання за зазначеною методикою. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 95–96).

Тепловий слід допоможе хакерам визначити PIN-код смартфона

Тепловий слід допоможе хакерам визначити PIN-код смартфона

PIN-код смартфона кіберзлочинці можуть дізнатися за допомогою теплового сліду пальців його власника, попередили вчені з Штутгартського університету і Мюнхенського університету ім. Людвіга-Максиміліана. Після введення користувачем PIN-коду на дисплеї смартфона тепловий слід від пальців на екрані залишається до 45 секунд. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5 (с. 58-59).

WhatsApp тестує систему спілкування підприємств з клієнтами

WhatsApp тестує систему спілкування підприємств з клієнтами

WhatsApp тестує систему, яка дасть змогу компаніям безпосередньо спілкуватись зі своїми клієнтами. Тестування проводиться серед кількох стартапів, які є частиною бізнес-інкубатора Y Combinator. Також WhatsApp почала опитувати користувачів про те, як часто вони спілкуються з підприємствами і чи отримували небажані повідомлення рекламного характеру. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5 (с. 17-18).