• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Саміт G-7 в Канаді та українське питання

Саміт «Великої сімки», що проходив 8-9 червня в Канаді, став одним з найбільш резонансних міжнародних політичних подій останнього часу.  Причиною підвищеної уваги до цього заходу стали протиріччя, що виникли між учасниками зустрічі, які, серед іншого, продемонстрували основні вектори глобального політичного та економічного процесу.

Детальніше про роботу Саміту та його підсумки читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Итоги саммита «Большой семерки» в оценках СМИ» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 10-17).

Зустріч глав МЗС «нормандської четвірки»: результати та прогнози

Після   перерви, що тривала понад 16 місяців, 11 червня в Берліні зустрілися глави міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки». Головною темою цього раунду переговорів вперше була ідея розмістити на сході України миротворчу місію ООН.

Про деталі зустрічі дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Результати і перспективи відновлення міждержавного діалогу в «нормандському форматі» у оцінках політиків і експертів» в № 12  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 3-10).

Чому небезпечно розповідати про проблеми з банком у соцмережах

Клієнти банків, які розповідають про проблеми з банківським обслуговуванням у соціальних мережах, ризикують стати наступними жертвами шахраїв. Такого висновку дійшов Reuters з посиланням на співробітників правоохоронних органів та інших представників галузі. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 12 (С. 25).

Twitter почне надсилати персоналізовані новинні повідомлення

Соціальна мережа Twitter повідомила, що її мобільні додатки почнуть рекомендувати користувачам новини. Сервіс почне надсилати новини на підставі того, на які акаунти ви підписані і на яку тему зазвичай відправляєте твіти. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 12 (С. 11).

Facebook навчився відкривати очі на фото

Розробники соціальної мережі Facebook створили алгоритм на базі нейромереж, який здатний виправляти невдалі фото, де модель моргнула і представлена з закритими очима. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 12 (С. 10).