• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Політичні аспекти газових питань в Європі

Політичні аспекти газових питань в Європі

У доповіді економічних експертів британської нафтогазової корпорації British petroleum робиться прогноз, про те, що Росія збереже за собою пріоритетні позиції на енергетичному ринку аж до 2040 р., однак для збереження лідерства Москві необхідні ринки збуту.

Детальніше про ситуацію що склалася на європейському ринку природного газу читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Коллизии на европейском рынке природного газа (политическая составляющая)» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.38-43).

Введення миротворчого контингенту на Сході України

Введення миротворчого контингенту на Сході України

Ідея проведення миротворчої операції під егідою ООН на території окупованого Донбасу активно обговорюється українськими й зарубіжними експертами та політиками як реальний спосіб припинення військового конфлікту в регіоні.

Детальніше про перспективи миротворчого контингенту на Донбасі читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Миротворча місія ООН як спосіб вирішення конфлікту на Донбасі: оцінки експертів» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с.24-38).

Миротворча місія на Донбасі: позиції сторін конфлікту

Миротворча місія на Донбасі: позиції сторін конфлікту

На сьогодні питання миротворчої місії на Донбасі є одним з ключових для припинення безпосередніх бойових дій. Сторони конфлікту використовують питання миротворців як елемент тиску на опонентів, висуваючи часто повністю протилежні тези щодо ролі, повноважень і розташування миротворчої місії.

Детальніше про спроби врегулювання конфлікту на Донбасі дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Позиція політичного керівництва РФ щодо вирішення конфлікту на Сході України в оцінках експертів» в № 5  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 21-24).

До питання дострокових парламентських виборів

До питання дострокових парламентських виборів

Дискусія про дострокові парламентські вибори в Україні триває ще з кінця 2015 року, після відставки уряду А. Яценюка. З тих пір в політикумі та експертному середовищі неодноразово називалися все нові терміни старту позачергової виборчої кампанії, але сьогодні багато спостерігачів скептично ставляться до подібних заяв.

Детальніше про імовірність дострокових виборів читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Вероятность досрочных парламентских выборов в Украине в оценках политиков и экспертов» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 16 -20).

Політичне майбутнє «Руху нових сил»

Політичне майбутнє «Руху нових сил»

12 лютого 2018 р. лідера партії «Рух нових сил» М. Саакашвілі в примусовому порядку депортували з України й повернули до Польщі. Одразу після цього експерти й політики намагалися спрогнозувати, що буде з цією політичною силою після депортації М. Саакашвілі.

Детальніше про перспективи «Руху нових сил» без М. Саакашвілі  дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Політична партія «Рух нових сил» в Україні без М. Саакашвілі» в № 5  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 9-16).