• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Про перспективи вітчизняної економіки

 

Продовження зростання валового внутрішнього продукту та інші позитивні зміни, що сталися в українській економіці у 2017 р. формують доволі хороші передумови подальшого розвитку економіки у найближчому майбутньому.

Детальніше про стан та перспективи української економіки дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Оцінки ймовірного розвитку української економіки на перспективу» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 42-55).

Фінансова децентралізація: чи виправдалися очікування?

Серед головних завдань реформи з децентралізації є збільшення фінансової спроможності місцевого самоврядування. Фінансова децентралізація є одним із інструментів, які надані місцевому самоврядуванню з метою розвитку територій.

Детальніше про результати фінансової децентралізації в 2017 році читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Підсумки фінансової децентралізації в ОТГ у 2017 році» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 33-42).

Зміни геостратегічних транспортних пріоритетів країн Центральної Азії

Як повідомляють ЗМІ, Астана починає процес переговорів з Азербайджаном про можливість спільного транспортування нафти і природного газу на світові ринки вуглеводневої сировини. Це означає, що Казахстан, а слідом за ним, Узбекистан і Туркменістан, вже найближчим часом, можуть відмовитися від невигідного для них маршруту транспортування нафти і природного газу через територію Росії.

Детальніше про причини геостратегічних змін в транспортних комунікаціях читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Транспортные коммуникации как фактор сменяющейся геостратегии» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 30-33).

Конфлікт на Донбасі: окремі зовнішні впливи та їх можливі наслідки

 

Увесь 2017 рік однією з найгостріших проблем не лише України, а й світу залишався військовий конфлікт на Донбасі. Попри намагання Росії запевнити світову спільноту, що це виключно внутрішній конфлікт нашої держави, українська влада продовжує наполягати на тому, що РФ приймає у ньому активну участь, включаючи військову підтримку самопроголошених республік.

Детальніше про вплив окремих подій на розвиток ситуації на сході України дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненка «Конфлікт на Донбасі в контексті важливих подій 2017 року» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с.21-30).

НАБУ в сучасних полiтичних та антикорупцiйних процесах

 

Національне антикорупційне бюро України – правоохоронний орган з широкими силовими повноваженнями було створено ще навесні 2015 року. На сьогодні більшість розслідувань НАБУ набули резонансу в суспільстві.

Про деталі діяльності НАБУ в сучасних умовах дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Національне антикорупційне бюро України: результати дiяльностi за 2017 рік оцiнки та прогнози експертiв» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-21).