• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Давос і Україна: разом чи окремо?

Давос і Україна: разом чи окремо?

У січні 2017 року у Давосі відбулася чергова зустріч учасників Всесвітнього економічного форуму. Взяла в ній участь і українська делегація. З огляду на події минулого року перебіг форуму позначився певними особливостями. Як це вплинуло на плани України? Які завдання ставила перед собою делегація нашої країни? Яких цілей вона досягла? У чому сенс участі країн у таких заходах? Ці питання цікавлять політиків, урядовців, експертів, пересічних громадян. Детальніше про обставини, що супроводжували цьогорічну зустріч у Давосі – у коментарі М. Кушнарьової до Випуску 47 (100) огляду ЗМІ «Стратегія 2020: практика суспільних перетворень».

Українське питання на зимовій сесії ПАРЄ

Українське питання на зимовій сесії ПАРЄ

З 23 по 27 січня у Страсбурзі відбулася зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, на яку було винесено українське питання. На сесії були присутні депутати від усіх держав-членів ПАРЄ, за винятком РФ, яка була позбавлена права голосу в ПАРЄ після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі.

Детальніше про результати зимової сесії ПАРЄ для України читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко „Зимова сесія ПАРЄ: проукраїнська резолюція всупереч «російському лобі»” в № 8 „Резонансу” (с. 4 - 11).

Захист від піратства в Google Chrome

Захист від піратства в Google Chrome

Розробники з Google позбавили користувачів браузера Chrome можливості відключити DRM-захист, який не дає дивитися або копіювати аудіо і відео, які захищені авторськими правами. Зміни внесені в браузер Chrome, починаючи з версії 57. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (с. 50-51).

Багатотисячні мережі ботів виявили у Twitter

Багатотисячні мережі ботів виявили у Twitter

У соціальній мережі Twitter існують величезні мережі ‎фейкових акаунтів. Найбільша така мережа нараховує 350 тис. профілів, проте британські дослідники припускають, що ‎можуть існувати й більші мережі.‎ Їх виявили випадково – науковці кажуть, що хотіли лиш порахувати, скільки насправді людей ‎користуються Twitter.‎ Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (с. 26-27).

Авторизація у Facebook за допомогою електронного ключа

Авторизація у Facebook за допомогою електронного ключа

Нова функція авторизації за допомогою електронного ключа з’явилася у Facebook. Вона доступна лише для окремих браузерів, зокрема останньої версії Chrome, і недоступна для мобільного додатку Facebook. Замість того, щоб вводити SMS-код для підтвердження входу, тепер користувачі зможуть скористатися Facebook USB-накопичувачем, зареєстрованим як електронний ключ. У компанії переконані, що використання стандартної двофакторної аутентифікації не гарантує повну безпеку даних. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (с. 12).