• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • Діяльність бібліотек в умовах війни
  • Міжнародні ініціативи для допомоги українським вченим
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Донбас

don

ВРУ прийняла Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». При 277 голосах «за», представники парламентських фракцій «Свободи» та «Батьківщини» запевняють, що їх депутати не приймали участь у голосуванні.  Експерти стверджують: закон, зокрема, визнає незаконні військові формування суб’єктами політичних взаємовідносин, суперечить всім нормативним актам України які стосуються сфер: МВС, прокуратури, судів. Про те, що «особливого» знайшли в законі експерти читайте в матеріалі С. Полтавця в № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Які перспективи відбудови Донбасу? Відповідь на це запитання шукайте в аналітичному огляді І. Беззуб № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».

Закони 16 вересня в оцінках політиків, експертів, оглядачів

os

Аналітичний ракурс

За результатами опитування компанії GfK Ukraine, результати якого оприлюднені 23 вересня, більшість українців (62%) вважає, що ухвалення законів про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей та амністії членів НВФ не зможе забезпечити мир на сході України – у позитивний результат цих політичних рішень вірить 31,6% опитаних. Що ж до оцінок згаданих законів політиками, експертами та оглядачами – дізнавайтесь з № 71 «Резонансу».

Блок Петра Порошенка

Народний фронт

n

Аналітичний ракурс

Розстановка політичних сил в Україні напередодні позачергових парламентських виборів значною мірою залежить від позиції та рейтингу окремих політичних гравців. З-поміж нинішніх політиків, які обіймають найвищі посади в державі, істотну електоральну підтримку прогнозують Прем’єр-міністру А. Яценюку та його партії "Народний фронт". Подробиці дізнавайтесь з аналітичної статті Н. Тарасенко в № 69 "Резонансу".

Антикорупційна реформа

b

Аналітичний ракурс

Передвиборча кампанія, яка розпочалася в Україні, вкотре використовує гасло про антикорупційну реформуПевні кроки зроблені: уряд підготував низку законопроектів, які пройшли перші слухання. Про проблеми пошуку нових шляхів до здійснення реформи та труднощі пов’язані із її реалізацією у аналітичному матеріалі О. Бусол № 17 (75) «Громадської думки про правотворення».