• «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації»
  • Діяльність бібліотек в умовах війни
  • Міжнародні ініціативи для допомоги українським вченим
  • ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Закон України «Про санкції»

sАнонс

Україна нарешті приєдналася до міжнародної системи протидії російській агресії. Закон «Про санкції» став юридичною основою для захисту національної безпеки країни. З моменту ухвали відповідного законопроекту постало чимало суперечливих питань. Докладніше про це читайте в матеріалі «Закон України «Про санкції». Проблематика механізмів його впровадження».

 

Закони 16 вересня: конституційні аспекти

zАналітичний ракурс

Резонансний Закон «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», ухвалений Верховною Радою 16 вересня, поки що не набув чинності. Тим часом експерти-конституціоналісти висловили свої оцінки стосовно відповідності положень документу Конституції України. Детальніше про це в аналітичному матеріалі Гранчак Т. Ю. в № 6 «Конституційний процес: політико-правові аспекти» (ОНОВЛЕНО).

Управління інформаційно-комунікаційними потоками

ikp

Про інформаційно-комунікаційний компонент у виникненні й розв’язанні конфліктів у перехідних суспільствах, «маніпулятивний» і «продуктивний» підходи до управління інформаційно-комунікативними потоками, використання інформаційних маніпулятивних технологій з метою реалізації інформаційних впливів на інфопростір інших держав на прикладі Росії докладніше читайте в № 19 «Україна: події, факти, коментарі».

Відбудова Донбасу

dНаука

Питання відбудови Донбасу рано чи пізно набудуть надзвичайної ваги й Національна академія наук, як вища наукова організація країни, має своєчасно до цього підготуватися. На своєму черговому засіданні президія НАН України обговорила питання щодо організації участі НАН України у відновленні інфраструктури, у тому числі наукової, і відбудові виробничої сфери Донбасу. Подробиці у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №6.