• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Відбудова Донбасу

dНаука

Питання відбудови Донбасу рано чи пізно набудуть надзвичайної ваги й Національна академія наук, як вища наукова організація країни, має своєчасно до цього підготуватися. На своєму черговому засіданні президія НАН України обговорила питання щодо організації участі НАН України у відновленні інфраструктури, у тому числі наукової, і відбудові виробничої сфери Донбасу. Подробиці у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №6.

Енергетична безпека

eНаука

Енергетична безпека України в умовах поточної української кризи є одним із ключових питань сьогодення. Вчені НАН України привертають увагу до питання постачання електричної енергії та забезпечення надійної та безпечної роботи Об’єднаної енергетичної системи України, проблемних аспектів забезпечення України власним природним газом, варіантів заміщення природного газу іншими видами палива та енергії. Докладніше – у інформаційно-аналітичному бюлетені «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Ратифікація Угоди з ЄС

Розвиток інтернет-ресурсів

sm

Побачив світ новий (№18) номер інформаційно-аналітичного видання «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки». В огляді, зокрема в рубриці «Розвиток і перспективи соціальних мереж, ідеться про зростання популярності нової соціальної мережі без реклами Ello; зміну керівництва соцмережі «Одноклассники» та відкриття нового проекту «Досягнення»; закриття комерційно неуспішної соціальної мережі Orkut; зміну політики приватності в мережі LinkedIn та ін.

Проблеми оптимізації систем центральних органів виконавчої влади

vr

10 вересня набула чинності постанова Уряду «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» (№ 442). Згідно постанови з 56 центральних органів влади, залишається 26, з 1032 контрольних функцій, які належать різним центральним органам виконавчої влади (далі ЦОВВ), залишається 680, скорочення штату по центральних апаратах ЦОВВ – з 2544 до 1440. Про головні завдання та ризики в питанні проведення якісної, а не лише кількісної дерегуляції систем ЦОВВ докладніше в статті А. Берегельського № 19 (77) «Громадської думки про правотворення».