• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Політичні партії

Політичні партії

Події минулого року призвели до істотного переформатування партійного поля України. Частина популярних раніше політичних партій втратила свої позиції і фактично зійшла з політичної арени, інші – навпаки, розширили свою підтримку, на вимогу часу з’явились нові політичні сили. Більш детально про тенденції, які спостерігаються в партійній системі України, читайте в статті О. Ворошилова у першому випуску цьогорічного «Резонанса»

Оновлення РНБОУ

Оновлення РНБОУ

Президент П. Порошенко підписав закон про розширення повноважень Ради національної безпеки і оборони України та призначив секретарем Радбезу О. Турчинова. Експертні коментарі з цього приводу та прогнози стосовно того, чи стане РНБО додатковим важелем впливу у системі стримувань і противаг в Україні, дізнавайтесь з аналітичного огляду І. Рудя в першому випуску цьогорічного «Резонанса»

Культура

Культура

Упродовж усіх років державної незалежності в культурній сфері здійснювалися трансформації, які супроводжували перехід від авторитарного устрою до плюралістичного суспільства. У результаті цих змін культура поступово та частково позбавилася негативних рис радянського зразка. Водночас накопичувалися негативні явища. Аналіз негативних тенденцій, які супроводжували транзит українського суспільства від авторитарної моделі до демократичної, показує, що їхню причину необхідно шукати передусім у сфері культурних і гуманітарних цінностей. Докладніше про шляхи оптимізації національної культурної політики в Україні у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

«Джерело нейтронів»

«Джерело нейтронів»

Розроблення проекту ядерної дослідницької установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці», яке фахівці Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ) здійснювали спільно з американськими колегами з Аргонської національної лабораторії (США), є гарним прикладом ефективного міжнародного наукового співробітництва. Успішне завершення будівництва і введення в експлуатацію цієї установки дасть змогу створити в ННЦ ХФТІ сучасну базу для проведення фундаментальних і прикладних досліджень, а також для підготовки фахівців у галузі використання ядерної енергії. Докладніше про проект «Джерело нейтронів» у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.