• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Наука та освіта

Наука та освіта

Сьогодні всі країни світу, які претендують на входження до “суспільства знань”, активно шукають нові ефективні шляхи, методи і форми взаємодії науки та освіти. Україна не може стояти осторонь цього процесу, і це потребує постійних зусиль як науковців, так і освітян. Докладніше про перспективи співпраці вищих навчальних закладів з інститутами НАН України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Донбас

Донбас

Загальна політична нестабільність і збройний конфлікт в регіоні - головні чинники, що визначають хід підготовки до позачергових парламентських виборів на Донбасі. Серед найбільш актуальних проблем підготовки виборів у Донецькій та Луганській областях - забезпечення охорони виборчих дільниць. Існують проблеми і з організацією роботи на виборах міжнародних спостерігачів. Крім того, не врегульовано питання призначення повторних виборів у тих округах, де голосування не відбудеться. Більш детально про проблеми організації виборчого процесу на Донбасі, а також політичних уподобаннях мешканців регіону йдеться у аналітичному огляді Ю. Якименка в № 79 "Резонансу".

Парламентська виборча кампанія

Парламентська виборча кампанія

Одним з головних мотивів проведення позачергових виборів до ВР України є необхідність очищення влади. Проте, на думку експертів, досягненню цієї мети суттєво заважатиме те, що нинішні парламентські вибори відбуватимуться за старою виборчою системою. Детальніше про основні тенденції парламентської виборчої кампанії в Україні читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова в № 79 "Резонансу".

Гуманітарна політика

Гуманітарна політика

Радикальні політичні зміни лютого 2014 р. сприяли виникненню в суспільстві сподівань на формування ефективної гуманітарної політики для забезпечення національної консолідації. Ці сподівання створюють сприятливі умови для здійснення культурної політики на засадах діалогу з громадянським суспільством. Докладніше про пріоритети гуманітарної політики для національної консолідації у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Кредитно-модульна система

Кредитно-модульна система

Наказом Міністерства освіти і науки України від 17.09.2014 № 1050 було скасовано Наказ від 30.12.2005 №774 «Про впровадження кредитно-модульної системи організації учбового процесу». Таке рішення було прийнято у зв'язку з набранням чинності Закону "Про вищу освіту" і з метою забезпечення академічної автономії вищих учбових закладів. Перший заступник міністра освіти і науки І. Сосун зазначила, що "згідно з новим законом про вищу освіту, університети самі вирішують питання організації учбового процесу. Хто хоче залишитися на кредитно-модульній системі - може залишатися, хто хоче переходити на іншу - може сам вибирати час і формат переходу. Про плюси і мінуси даного типу організації учбового процесу в матеріалі О. Кривецького, Громадська думка № 20 (78).