• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Поправки до люстрації

Поправки до люстрації

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає, що деякі заборони закону про очищення влади не застосовуються до осіб вищого офіцерського складу, які обіймали або обіймають посади в органах внутрішніх справ, Службі безпеки України, Міністерстві оборони України, Збройних силах України та інших утворених відповідно до законів військових формуваннях, якщо це обумовлено необхідністю забезпечення обороноздатності держави. Детальніше про закон та експертну оцінку його реалізації читайте в коментарі Т. Копитко до Випуску 17 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Сертифікат з перевезення товару EUR.1

Сертифікат з перевезення товару EUR.1

Для того, аби мати вільний доступ на ринок Європи, за Угодою про асоціацію з ЄС українські товари мають відповідати вимогам правил визначення преференційного походження. Тож нещодавно Мінфін затвердив норматив, який покликаний урегулювати механізм підтвердження такого походження вітчизняних товарів. Товари, що походять з України, після ввезення до Європейського Союзу підпадають під дію Угоди (тобто мають пільги) за умови подання, зокрема, сертифіката з перевезення товару EUR.1. Про це в публікації О. Єфімова «Для чого потрібен сертифікат з перевезення товару EUR.1», «Громадська думка» № 2 (84).

Нерухомість

Нерухомість

Цього року значних надходжень до бюджету очікують від посилення фіскального навантаження. Зокрема, значних змін зазнав податок на нерухомість, основна з яких полягає в оподаткуванні всіх видів нерухомості – як житлової, так і нежитлової, що значно розширює коло потенційних платників податку, у тому числі за рахунок жителів приватного сектору. Крім того, повноваження щодо встановлення ставки податку делеговані місцевим органам влади. Про це у матеріалі Т. Миськевич «Зміни правил оподаткування нерухомості в Україні», «Громадська думка» № 2 (84).

Цензура у Facebook

Цензура у Facebook

В українському сегменті Facebook продовжується блокування політичних активістів та волонтерів. Раніше в Facebook вже давали роз’яснення чому українських політичних активістів так часто (і з незрозумілих причин) блокують у мережі. Але це були не дуже переконливі роз’яснення. Активісти звертають увагу на те, що проблема нікуди не зникла. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2.