• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Сепаратизм у соцмережах

Сепаратизм у соцмережах

Сепаратистські соціальні медіа розпочали підготовку до нового етапу кампанії «русская весна». Хештег #новаявесна оголошено, як ключовий інформаційно-координаційний орієнтир. Він уже шириться соцмережами. Детальніше про маніпулятивні операції у соціальних мережах читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5.

Наукові дослідження в Антарктиді

Наукові дослідження в Антарктиді

Попри брак фінансування, Україна докладає всіх зусиль для того, щоб здійснювати дослідження біологічного, кліматичного, океанографічного та геологічного блоку Антарктиди на гідному світовому рівні. Ідеться, зокрема, про розвиток апаратурної бази та вивчення біологічно активних речовин з організмів антарктичних тварин (наразі відбуваються вже клінічні випробування), а також про активний обмін досвідом із зарубіжними колегами, що задіяні в експедиціях на Південному материку. Докладніше про українські наукові дослідження в Антарктиді у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.

Програма інформатизації НАН України

Програма інформатизації НАН України

На черговому засіданні Президії НАН України члени Президії та запрошені заслухали й обговорили доповідь заступника голови Координаційної ради НАН України з питань інформатизації академіка НАН України П. Андона та виступ голови цієї ради академіка НАН України А. Загороднього «Про виконання Програми інформатизації НАН України у 2010–2014 рр.». Зазначалося, що сучасні дослідження, пов’язані з накопиченням і обробкою гігантських масивів інформації, потребують великих обчислювальних потужностей, які значно перевищують можливості однієї наукової установи. Докладніше про Програму інформатизації НАН України у 2010–2014 рр. у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.

Законопроект «Про цивільну зброю і боєприпаси»

Законопроект «Про цивільну зброю і боєприпаси»

Наприкінці 2014 р. у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №1135-1 «Про цивільну зброю і боєприпаси», яким пропонується надати право громадянам купувати та використовувати холодну і вогнепальну зброю на підставі дозволу органу внутрішніх справ, а також визначається порядок використання цієї зброї. Про перспективи прийняття цього документу та суспільну та експертну реакцію в матеріалі О. Кривецького, «Громадська думка» № 4 (86).