• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Ризький саміт

Ризький саміт

21-22 травня у Ризі відбувся четвертий саміт Східного партнерства. Очікування України від Ризького саміту полягали в отриманні від ЄС підтримки щодо імплементації Угоди про асоціацію, а також у відповіді Євросоюзу, як він бачить ЄС в майбутньому, і місце України у цьому баченні. Крім того, Україна також очікувала від ЄС чітких сигналів щодо безвізового режиму і визнання перспектив її європейського майбутнього. Про те, якими виявились результати саміту для України і чи з’явились у «Східному партнерстві» тріщини, читайте в аналітичному матеріалі Н. Тарасенко в № 38 «Резонансу».

Практичне застосування полімерних матеріалів

Практичне застосування полімерних матеріалівСьогодні одними з найбільш запитуваних різними галузями промисловості нових матеріалів є полімери – хімічні сполуки, що мають високу молекулярну масу і ланцюжок яких складається з багаторазово повторюваних фрагментів. Над отриманням полімерів працюють, зокрема, і фахівці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України. Докладніше про цікаві, потрібні й перспективні здобутки співробітників цієї наукової установи в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

«МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ: Роль та місце бібліотек в модернізації науково-освітнього простору»

«МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ: Роль та місце бібліотек в модернізації науково-освітнього простору»Національна бібліотека України вже шостий рік поспіль збирає молодих науковців країни для обговорення важливих питань розвитку сучасного інформаційного простору та організації наукової діяльності. 15 травня 2015 р. відбулась V міжнародна наукова конференція молодих учених «МОЛОДЬ. НАУКА. ІННОВАЦІЇ: Роль та місце бібліотек в модернізації науково-освітнього простору», ініційована Радою молодих вчених Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.

Комунальна теплоенергетика

Комунальна теплоенергетикам

Чергове підвищення цін на житлово-комунальні послуги, зокрема, на опалення помешкань, змушує українців заощаджувати і, водночас, шукати альтернативних варіантів забезпечення комфортного проживання. До того ж європейська інтеграція передбачає, серед іншого, вироблення й дотримання нової енергетичної стратегії. Докладніше про здобутки й помилки зарубіжного та вітчизняного досвіду модернізації комунальної теплоенергетики, справжні тарифи на опалення та про складнощі утилізації сміття в українських містах в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Біотехнології та генетична інженерія

За останнє століття в біології сталося чимало значних відкриттів, які багато в чому змінили уявлення про живу природу. Проте, водночас, виникли й проблеми етичного характеру – щодо припустимості наукового втручання у природні процеси на клітинному рівні. Про результати генетичних досліджень та перешкоди, з якими вони стикаються в Україні, розповіли науковці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.