• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Реформа системи охорони здоров’я

У найближчі місяці в Україні будуть здійснені значні кроки у реформі системи охорони здоров’я. Зокрема, як заявив Президент України, закупівля ліків буде делегована міжнародним організаціям, а сертифікація частини імпортних медикаментів проводитися не буде. Детальніше щодо даної теми в коментарі С. Горової до Випуску 25 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Зміни до Закону «Про вищу освіту»

Експерти зауважують, що Україні потрібна системна реформа освіти, яка має бути предметом суспільного консенсусу, розуміння того, що освіта – це один з основних важелів цивілізаційного поступу та економічного розвитку. Детальніше про головні аспекти проєвропейського вектору реформування освітньої галузі читайте у коментарі Т. Копитко до Випуску 25 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Оновлення влади

Президент затвердив персональний склад Конституційної комісії; Уряд пропонує суттєво посилити кримінальну відповідальність корупціонерів; Європа готова інвестувати в Україну під гарантії своїх держав; «Нафтогаз» реформуватимуть за допомогою Фонду Сороса; Євродепутати просять президента Європейської ради Дональда Туска надати Україні безвізовий режим; Нацрада реформ вирішла призначити віце-прем’єра з євроінтеграції; Президент підписав Закон на підтримку волонтерського руху в Україні; Уряд Німеччини надасть Україні нецільовий кредит 500 млн. євро на відбудову Сходу України. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 25 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

«Горизонт 2020»

«Горизонт 2020»

Найближчим часом виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про церемонію підписання Угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України у Рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020», про спільний конкурс Національної академії наук України і Національного центру наукових досліджень Франції, про актуальні питання українсько-македонської співпраці в галузі науки і культури та багато іншого.

Миротворча місія

Миротворча місія

В українському політикумі та медіа-просторі триває дискусія про можливість і доцільність введення в країну миротворчого контингенту для запобігання ескалації напруженості в окремих районах Донецької та Луганської областей. Успіх миротворчої місії в Україні залишається дискусійним питанням. Деякі експерти вбачають в цьому єдиний вихід з ситуації, яка сьогодні склалася на Донбасі, інші ж висловлюють з приводу цього великі сумніви. Такий крок, на думку багатьох оглядачів, міг би посприяти припиненню вогню, водночас надовго заморозив би конфлікт. Думки експертів вивчав Ю. Якименко – дізнавайтеся докладніше в № 7 «Україна: події, факти, коментарі».