• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Державне регулювання

Державне регулювання

20 жовтня 2014 р. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Ефективне впровадження законодавства допоможе переселенцям, які були змушені залишити свої домівки, знайти житло, роботу і надасть необхідний доступ до послуг. Крім цього, Закон зобов’язує уряд розробити державну політику щодо внутрішньо переміщених осіб, яка дозволить їм спланувати своє майбутнє у довгостроковій перспективі. Про це читайте в матеріалі І. Беззуб «Урегулювання правового становища внутрішньо переміщених осіб на території України». Громадська думка 21 (79).

Коаліційні процеси

Коаліційні процеси

Найголовнішим підсумком позачергових парламентських виборів має стати успішність коаліційного процесу, адже саме заради створення дієвої коаліції, здатної підтримувати президентські та урядові ініціативи, й було ініційоване перезавантаження Верховної Ради. Про перебіг коаліційних процесів в українському парламенті та оцінки і прогнози щодо нього від провідних вітчизняних політологів читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко в № 83 "Резонансу".

Наука

Наука

Готується до випуску інформаційно-аналітичний бюлетень «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про останні досягнення вітчизняних вчених, зокрема використання результатів наукових досліджень установ НАН України у народному господарстві, про перспективні напрями наукових досліджень, пропозиції українських учених щодо формування та впровадження інноваційної моделі економіки та багато іншого.

Податкове законодавство

Податкове законодавство

Про реформування податкового законодавства, думки експертів стосовно змін у податковій системі, шляхи європейського майбутнього українського бізнесу, проблеми інтелектуальної власності, діяльність охоронних структур в Україні читайте у № 4 інформаційно-аналітичного бюлетеня «Безпека підприємництва».

Мілітаризація інтернет-користувачів

Мілітаризація інтернет-користувачів

Українські інтернет-користувачі за останні півроку стали вдвічі більше спілкуватися на спеціалізованих військових форумах, частіше використовувати військову лексику в соціальних мережах та писати пости на військову тематику, демонструє дослідження, проведене Центром медіакомунікацій «Нова Україна» разом з інтернет-виданням «Телекритика». Детальніше про зміну вектора зацікавленості інтернет-аудиторії в сучасних умовах читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20.