• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Масштаби інтернет-пропаганди Кремля

Масштаби інтернет-пропаганди Кремля

Відомий інтернет-аналітик Л. Александер провів розслідування і прийшов до висновку, що тільки в Twitter існує близько 20,5 тис. акаунтів, які, імовірно, є кремлівськими ботами. Детальніше про маніпулятивні впливи читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 7.

Міжнародний круглий стіл

Міжнародний круглий стіл

Наприкінці березня в Інституті української мови НАН України відбувся Міжнародний круглий стіл «Діалектний текст як джерело лінгвістичних студій». У ньому взяли участь провідні вчені Національної академії наук України, університетів України й академічних та університетських центрів Білорусі, Норвегії, Польщі, Росії. Докладніше про міжнародний науковий захід у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

Дні науки та культури Республіки Індія

Дні науки та культури Республіки Індія

наука

Всеукраїнською асоціацією індологів та Державною установою «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» були ініційовані та організовані Дні науки та культури Республіки Індія в Україні.Докладніше про заходи, що відбулися у рамках проведення Днів науки та культури Республіки Індія в Україні у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

«Декомунізаційний пакет»: pro et contra

«Декомунізаційний пакет»: pro et contra9 квітня Верховна Рада України ухвалила ряд законів, які заклали підвалини для декомунізації або десовєтизації України, – про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КДБ, вшанування борців за волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Ухвалені закони спричинили помітний суспільний резонанс з широкою амплітудою думок – від бурхливого схвалення до не менш бурхливого засудження – в Україні і в світі. Одні вважають їх не на часі в умовах війни на Сході, розглядаючи як чинник посилення напруженості в країні (на кшталт сумнозвісного законопроекту про скасування «мовного» закону Ківалова-Колесніченка) та інструмент відволікання громадськості від загрозливих тенденцій в соціально-економічній сфері, інші стверджують, що ухвалення таких законів відбувається із запізненням і сподіваються, що їх прийняття стане чинником зміцнення національної самосвідомості українців і «запобіжником» від повернення в тоталітарне минуле. Детальніше про законодавчі новації та їх оцінку експертами й політиками дізнавайтесь з аналітичного огляду Т. Гранчак в № 28 «Резонансу».

Ответственность за безопасный полет начинается на земле

Ответственность за безопасный полет начинается на землеВсе европейские и американские курсы по лечению аэрофобии, начинаются с утверждения, что самолет является чрезвычайно надежным транспортным средством: все технические структуры, узлы и соединения самолета, которые отвечают за безопасность полета, дублированы или даже триплированы. При отказе одного из соединений безопасная посадка возможна на дублирующем соединении.