• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Сучасний стан і перспективи української євроінтеграції

Сучасний стан і перспективи української євроінтеграціїВиступаючи на 17 саміті Україна–ЄС, який відбувся у Києві 27 квітня 2015 р., Президент України П. Порошенко наголосив, що перспектива членства в ЄС є стратегічним орієнтиром українських прагнень до перетворення і ключовою метою, заради якої проводяться реформи.

Європейський вибір нашої держави відкриває нові перспективи співробітництва з розвиненими країнами континенту, надає можливості економічного розвитку, зміцнення позицій України у світовій системі міжнародних відносин, це найкращий спосіб реалізації національних інтересів. Це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць.

Крім того, членство в ЄС відкриє шлях до створенням надійних механізмів політичної стабільності, демократії та безпеки. Про сучасний стан та перспективи членства України в ЄС читайте у матеріалі І. Беззуб, «Сучасний стан та перспективи української євроінтеграція», «Громадська думка» № 9 (91).

Реформування ринку юридичних послуг в Україні

Реформування ринку юридичних послуг в УкраїніУрядом та Міністерством юстиції України ініційовано реформування адвокатської діяльності. Щодо проблематики встановлення в Україні адвокатської монополії на представництво в судах та пов’язані із цим зміни на вітчизняному ринку юридичних послуг в статті Т. Миськевич, Громадська думка №9 (91).

Укрзалізниця на шляху до реорганізації

Укрзалізниця на шляху до реорганізаціїУкраїнська транспортна монополія в області залізничних перевезень - Державна адміністрація залізничного транспорту України ("Укрзалізниця") у травні поточного року заявила про свій технічний дефолт щодо кредитних зобов'язань, номінованих у євробондах.  Розглянуто причини, що призвели до дефолту Укрзалізниці. Наведено думки експертів щодо подальшої долі Укрзалізниці та її реструктуризації. Як перший крок на шляху до покращання діяльності “Укрзалізниці” запропоновано департаментом інфраструктури новий законопроект України «Про залізничний транспорт України», що визначає правові, організаційні та соціально-економічні засади функціонування залізничного транспорту в Україні. Детальніше дивіться в матеріалі О. Кривецького, Громадська думка №9 (91).

IX Всеукраїнський фестиваль науки

IX Всеукраїнський фестиваль науки

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про унікальні розробки українських вчених, які можуть застосовуватися як для надання першої медичної допомоги, лікування та реабілітації поранених в умовах бойових дій, так і для цивільних медичних потреб; про основні заходи, які відбулися в рамках IX Всеукраїнського фестивалю науки та багато іншого.

Перший рік П. Порошенка

Перший рік П. Порошенка

25 травня минув рік, як на позачергових виборах Президентом України було обрано П. Порошенка. За нього проголосували 54,7 % виборців, що забезпечило завершення виборів в один тур. Експерти оцінюють перший рік президентства П. Порошенка неоднозначно. З одного боку, він досягнув поступу в стримуванні російської агресії, розбудові української армії, боротьбі з корупцією, завдяки дипломатичним зусиллям мобілізував світову спільноту на підтримку України, з іншого, зазначають політологи, – припустився низки кадрових помилок, не виконав деяких передвиборних обіцянок. Докладніше про підсумки першого року президентства П. Порошенка читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко в журналі "Україна: події, факти, коментарі" № 11.