• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Закон України «Про санкції»

sАнонс

Україна нарешті приєдналася до міжнародної системи протидії російській агресії. Закон «Про санкції» став юридичною основою для захисту національної безпеки країни. З моменту ухвали відповідного законопроекту постало чимало суперечливих питань. Докладніше про це читайте в матеріалі «Закон України «Про санкції». Проблематика механізмів його впровадження».

 

Закони 16 вересня: конституційні аспекти

zАналітичний ракурс

Резонансний Закон «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», ухвалений Верховною Радою 16 вересня, поки що не набув чинності. Тим часом експерти-конституціоналісти висловили свої оцінки стосовно відповідності положень документу Конституції України. Детальніше про це в аналітичному матеріалі Гранчак Т. Ю. в № 6 «Конституційний процес: політико-правові аспекти» (ОНОВЛЕНО).

Управління інформаційно-комунікаційними потоками

ikp

Про інформаційно-комунікаційний компонент у виникненні й розв’язанні конфліктів у перехідних суспільствах, «маніпулятивний» і «продуктивний» підходи до управління інформаційно-комунікативними потоками, використання інформаційних маніпулятивних технологій з метою реалізації інформаційних впливів на інфопростір інших держав на прикладі Росії докладніше читайте в № 19 «Україна: події, факти, коментарі».

Відбудова Донбасу

dНаука

Питання відбудови Донбасу рано чи пізно набудуть надзвичайної ваги й Національна академія наук, як вища наукова організація країни, має своєчасно до цього підготуватися. На своєму черговому засіданні президія НАН України обговорила питання щодо організації участі НАН України у відновленні інфраструктури, у тому числі наукової, і відбудові виробничої сфери Донбасу. Подробиці у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №6.

Енергетична безпека

eНаука

Енергетична безпека України в умовах поточної української кризи є одним із ключових питань сьогодення. Вчені НАН України привертають увагу до питання постачання електричної енергії та забезпечення надійної та безпечної роботи Об’єднаної енергетичної системи України, проблемних аспектів забезпечення України власним природним газом, варіантів заміщення природного газу іншими видами палива та енергії. Докладніше – у інформаційно-аналітичному бюлетені «Шляхи розвитку української науки» № 6.