• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Зміни до Конституції

Зміни до Конституції

Конституційний Суд України приступив до розгляду законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), поданий Президентом України як невідкладний, з метою надання висновку щодо відповідності його вимогам ст. 157 і 158 Конституції України.

Згідно з проектом закону Верховна Рада України постановляє внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 30, ст. 141) зміни до таких статей Основного закону – 118, 119, 132, 133, 140–144.

Більш детально про пропоновані зміни, а також про те, як саме вони пов’язані з Мінськими угодами, дізнавайтесь зі статті В. Пальчук в № 54 Резонансу (с. 3–18)  http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2015/rez54.pdf

Наукова діяльність

Наукова діяльністьЗавершено трирічний цикл наукових досліджень, проведених об’єднаним науковим колективом служби інформаційно-аналітичного забезпечення  органів державної влади.

Протягом трьох років науковці служби інформаційно-аналітичного забезпечення  органів державної влади (СІАЗ) займались вивченням інформаційних процесів на постіндустріальному етапі суспільних перетворень. Були проведені дослідження  закономірностей розвитку інформаційного суспільства, висловлені пропозиції  підвищення ефективності використання інформаційних ресурсів як важливої умови суспільного прогресу, вдосконалення загальносуспільного механізму інформаційних обмінів.

Засновник Wikipedia Д. Уйелс запустив нову соціальну мережу

Засновник Wikipedia Д. Уйелс запустив нову соціальну мережу

Мережа TPO (The People’s Operator) являє собою віртуальний майданчик, що об’єднує меценатів, охочих пожертвувати гроші на благодійність, і тих, кому, навпаки, потрібна подібна фінансова підтримка. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 13.

Соцмережа для програмістів

Соцмережа для програмістів

Тернопільські айтішники запустили професійну соціальну мережу для програмістів Devbattles.com. На сьогодні в ній зареєстровані і активно спілкуються тисячі розробників, IT-рекрутерів, інженерів і просто зацікавлених не лише з України, а й з усіх куточків світу. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 13.

Об'єднані територіальні громади

Об'єднані територіальні громади

Європарламентарі позитивно оцінили реформу з децентралізації в Україні; В Україні вже формуються перші об'єднані територіальні громади; Арсеній Яценюк доручив до вересня підготувати третій експеримент зі зниження ЄСВ; У Києві відкрили офіс департаменту патрульної поліції; Просуванням торгових інтересів України займуться закордонні офіси Торгового представника України, а також почесні торговельні атташе; Депутати Самбірщини задоволені експериментом з реформування міліції; Луганщина отримала 22,5 мільйона гривень на відновлення інфраструктури та житлових будинків. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 40 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України (шляхи реформування)».