• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

«Сучасні проблеми діяльності бібліотек в умовах інформаційного суспільства»

«Сучасні проблеми діяльності бібліотек в умовах інформаційного суспільства» 10-11 вересня 2015 р. Науково-технічна бібліотека НУ «Львівська політехніка» проводить Шосту міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні проблеми діяльності бібліотек в умовах інформаційного суспільства».

Співорганізатори конференції: бібліотеки польських Технічних університетів м. Краків і м. Лодзь.

До 1 липня 2015 р. триває реєстрація. Запрошуємо подавати заявки на участь.

Харків

Харків

Сьогоднішня політична ситуація в Харкові, як і в цілому в країні, багато в чому визначається фактором наближення місцевих виборів, які, за оцінками експертів, в черговий раз продемонструють зростання протиріч в українському політикумі і можуть мати в якості наслідків трансформацію або зміну регіональних еліт. Одним з найбільш обговорюваних в ЗМІ питань у контексті підготовки до місцевих виборів є ймовірність реваншу опозиційних сил в регіонах Півдня і Сходу України. Більш докладно про це читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка в № 44 «Резонансу».

«Самопоміч»

«Самопоміч»

Політики і політичні партії все активніше готуються до місцевих виборів. Зокрема,  це повною мірою стосується представників партії «Самопоміч», яка має своє бачення ситуації в Україні і, як нова політична сила, намагається окреслити своє місце на українському політичному  полі.  Представники  цієї  партії  часто  звертають  увагу  на недосконалість  реформ,  які  проводить  уряд,  і  пропонують  свої  варіанти реформування країни.

Що  ж  до  місцевих  виборів,  то  «Самопоміч»  чітко  не  заявила,  яким чином    братиме  участь  у  цій  виборчій  кампанії,  натомість  представники партії запропонували свій варіант закону про вибори. Детальніше читайте в аналітичному матеріалі А. Потіхи в № 42 «Резонансу».

Фотоелектричні сонячні модулі

Фотоелектричні сонячні модулі

Учені з відділення фізики поверхні та мікроелектроніки Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України розробили та виготовляють компактні модулі фотоелектричних перетворювачів сонячної енергії. Зі слів авторів розробки, такі модулі незамінні для використання в польових умовах, зокрема, у зоні АТО, для живлення і зарядження низьковольтної електронної апаратури: радіостанцій, мобільних телефонів, тепловізорів, планшетів тощо. Докладніше про розробку в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.

Україна в глобалізаційних процесах

Україна в глобалізаційних процесах

Суспільства новітньої доби суттєво відрізняються від суспільств попередніх епох за численними ознаками, однією з яких є глобалізація, що характеризується посиленням зв’язків та взаємозалежностей між різними країнами та регіонами сучасного світу і проявляється на всіх рівнях – від особистісного до міжнародного. Перед Україною це ставить вимогу не лише розв’язання внутрішніх проблем, а й пошуку своєї ніші у світових політичних, економічних, культурних та інших процесах – без втрати власної ідентичності. Докладніше про можливості та ризики, якими супроводжуються глобалізаційні процеси в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.