• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Забезпечення Службою безпеки України інформаційної та кібернетичної безпеки в контексті імплементації Закону України «Про національну безпеку України»
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Право на справедливий суд

Право на справедливий суд

•Аналітичний коментар:

Перший крок в реформуванні судової системи здійснено;

Дерегуляція, як метод «реанімації» бізнесу в Україні;

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд»;

Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна – 2014

Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна – 2014

Найближчим часом виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про головні напрями діяльності НАН України, проблемні питання її функціонування, основні засади реформування наукової сфери та значний потенціал академічних установ для розвитку нашої держави, про щорічну моніторингову доповідь ООН «Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна – 2014», про новий етап співробітництва бізнесу та університетів та багато іншого.

Утилізація сміття

Утилізація сміття

Черговою спробою вирішити проблеми утилізації побутових відходів стало внесення до парламенту проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами» № 1742 від 14.01.2015 р. Головним завданням цього законопроекту є «демонополізація ринку послуг з перероблення та захоронення побутових відходів, делегування контрольних функцій органам місцевого самоврядування та забезпечення прозорості оплати послуг з поводження з побутовими відходами (шляхом виведення з квартирної плати». Серед переваг цього законодавчого «ноу хау» його автори називають, зокрема, залучення інвестицій на впровадження новітніх технологій по створенню потужностей з переробки побутових відходів. Думки експертів та інфографіка в матеріалі С. Полтавця «Громадська думка» № 3 (85).

Ситуація на Сході України

Ситуація на Сході України

На розгляді в парламенті (прийнято в першому читанні, готується до другого) знаходиться проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання організацій терористичними. Відповідний законопроект зареєстровано за №1840. Думки експертів щодо документу в матеріалі О. Коломієць, «Громадська думка» № 3 (85).