• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Вплив соціальних медіа на психіку

Вплив соціальних медіа на психіку

Учені з Університета Олбані провели дослідження, яке демонструє, що залежність від Facebook схожа на алкоголізм і наркоманію. Як контролювати залежність від соціальних мереж та які можливі наслідки захоплення ними читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 24.

Економіка

Економіка

У 2014 році вітчизняна економіка функціонувала за надзвичайно складних і вельми специфічних умов, аналогів яких не було з часів закінчення Другої світової війни. Про економічні підсумки року, що минає, йдеться у аналітичному матеріалі С. Кулицького, опублікованому у № 97 "Резонансу".

Виконавча влада

Виконавча влада

11 грудня Верховна Рада прийняла Програму дій нового уряду, у якій передбачено короткотермінові дії для реформування країни на 2015–2016 рр. Про те, як затверджений парламентом урядовий документ був сприйнятий серед політиків та в експертних колах, читайте в аналітичному огляді О. Симоненко ("Резонанс"№ 97).

Мінінформ

Мінінформ

Серед перших резонансних ініціатив Кабінету Міністрів підвищений інтерес громадськості викликало створення Міністерства інформполітики та призначення його очільником Ю. Стеця. Більш детально про завдання нової структури та застереження з цього приводу читайте в статті І. Рудя в № 96 "Резонансу".

Вільний доступ до інформації

Вільний доступ до інформації

Провідні бібліотеки України активно використовують можливості мережевих технологій з метою вдосконалення форм інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів, надання доступу до своїх фондів і різноманітних інтернет-ресурсів. Бібліотеки, інтегруючись у мережеве середовище, використовуючи його інструментарій для надання сучасних послуг користувачам і водночас еволюціонуючи в інформаційні центри, інфополіси, урізноманітнюючи та збагачуючи форми й методи реалізації своєї інформаційної функції, відіграють важливу роль у забезпеченні права людини на вільний доступ до інформації, без чого неможливо вести мову про громадянське суспільство. Докладніше про проблему забезпечення вільного доступу до інформації в контексті розвитку мережевих технологій і у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.