• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Альтернативи паролям

Альтернативи паролям

Радикальні заміни паролям як засіб доступу до пристроїв та мережевих ресурсів пропонують компанії Nuance Communications та SecureAuth. Nuance пропонує голосову авторизацію, а SecureAuth – за відбитками пальців. Зокрема, у клієнтів, які почали використовувати рішення Nuance, різко скоротилася кількість шахрайських інцидентів після відмови від більш традиційних паролів та інших засобів авторизації. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3 (с. 40-41).

Мобільні додатки Google Play та політика конфіденційності

Мобільні додатки Google Play та політика конфіденційності

Компанія Google має намір видалити з Google Play всі програми, які не відповідають політиці конфіденційності даних користувача. Розробники повинні розібратися з правилами політики конфіденційності у своїх додатках до 15 березня. В іншому випадку продукт буде заблокований і видалений з Play Store. Google почала розсилати листи розробникам, чиї додатки роблять запит на використання контактів та інших особистих даних користувача. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3 (с. 57-58).

Функція колективної допомоги від Facebook

Функція колективної допомоги від Facebook

У сервісі Safety Check, який автоматично активується в разі кризових ситуацій, буде доступна опція Community Help (допомога спільноти), яка допоможе організувати взаємодопомогу під час стихійних лих. Кожен користувач Facebook, який опинився в районі, в якому автоматично активується опція Safety Check, зможе запропонувати оточуючим чи замовити у них їжу, напої, дах над головою або можливість скористатися транспортним засобом. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3 (с. 11).

Боротьба з фейковими новинами у Facebook

Боротьба з фейковими новинами у Facebook

Черговий крок у боротьбі з фейковими новинами у Facebook – оновлення алгоритму стрічки новин. Відтепер у ранжуванні будуть враховуватися актуальність та релевантність публікацій. Автентичність публікацій оцінюватиметься за кількома критеріями, включаючи категорію сторінки. Зокрема, чи були у неї порушення, пов’язані з розміщенням спаму або накруткою лайків. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3 (с. 5-6).

Електронний договір в е-коммерції

Електронний договір в е-коммерції

Нині віртуальне життя охопило не лише сфери соціального спілкування, а й значно полегшило процедури набуття певних матеріальних благ. Проте, коли правовідносини виходять за межі домовленостей, то виникає потреба у правовому механізмі примусового повернення до вже досягнутих. Виникає конфлікт, до вирішення якого може долучитися, наприклад, суд. Отже, враховуючи відставання законодавця від прогресу у галузі інтернет-технологій,  аналізується електронний договір на предмет його правового існування. Як висновок слід зазначити: він відбувся. Юридично вже існує, хоча зрозуміло, що до повноцінного та досконалого юридичного інструменту йому ще треба пройти шлях юридичного застосування. Докладніше  про «Закон про електронну комерцію»; електронний договір; термінологію; укладення та підписання, фіксацію факту укладення електронного договору та його умов; статус електронних документів у матеріалі тощо О. Єфімова «Громадська думка правотворення», №3(128).