• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Зміни до закону України “Про громадянство України”

Зміни  до закону України “Про громадянство України”

Президент України подав до ВРУ нагальний законопроект  про внесення змін до закону України “Про громадянство України” щодо реалізації права зміни громадянства. Він розроблений з метою законодавчого вдосконалення механізму припинення громадянства України у разі добровільного набуття громадянином України громадянства іншої держави та для запобігання випадкам подвійного громадянства осіб, які набувають громадянство України. Хоча ця проблема є однією із найактуальніших і найсуперечливіших на сьогодні, втім її досі не вирішено, зокрема, через недосконалість законодавчої бази. Законопроект викликав неоднозначну реакцію серед українців. Оскільки науковці і фахівці вважають, що він має низку технічно-юридичних неузгоджень, то виникає питання щодо доцільності та необхідності поквапливого прийняття закону про подвійне громадянство. Але законопроект залишається на часі. Про нововведення, загальний принцип, тлумачення понять; уточнення підстав і обставин для втрати громадянства; ставлення закордонних українців до проекту; коментарі експертів і фахівців тощо, у матеріалі О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», №7 (132).

Інциденти в закладах торгівлі

Інциденти в закладах торгівлі

Проблема дрібних крадіжок у магазинах і супермаркетах – хвороба стара і, здавалося б, не надто серйозна. Втім, їх специфіка полягає в тому, що торкнутися вона може будь-кого. З одного боку, «дрібні крадіжки» не означають «дрібну проблему», адже згідно статистики щороку в світі через крадіжки у магазинах втрачається товарів на суму понад 10 млрд. доларів. З іншого, йдеться про відверто агресивну щодо покупців поведінку охоронців та менеджменту. Покупцю слід знати, що згідно із 4 статтею  Закону України про захист прав споживачів, під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, вони мають право на: захист своїх прав державою; належну якість продукції та обслуговування. Отже, необхідно підвищувати правову культуру – обізнаність про протиправність вчинених дій, відповідальність за порушення; правові механізми врегулювання інцидентів, а головне – усвідомлення необхідності дотримання законів, як покупцями, так і співробітниками торгових закладів. Докладніше про інцидент в столичному супермаркеті та про  правильний алгоритм дій з боку цього магазину в матеріалі Є. Ніколашвілі «Громадська думка про правотворення», №7(132).

Технології «соціального» контролю

Технології «соціального» контролю

Законопроект, яким передбачено накладати штрафи на соціальні мережі, схвалила німецька влада. Штрафні санкції будуть накладати за те, що адміністрація соцмереж не буде виконувати належним чином зобов’язання щодо знищення забороненого контенту, зокрема, мова йде про записи і коментарі, які спрямовані на розпалювання ненависті. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 7 (С. 30).

Facebook запустила помічник M у Messenger

Facebook запустила помічник M у Messenger

Нові можливості помічника М у Messenger будуть доступні на iOS і Android у США, пізніше з'являться в інших країнах. Помічник М використовує можливості штучного інтелекту для аналізу діалогів. Аналізуючи ключові слова, він може пропонувати співрозмовникам у чаті здійснювати ті чи інші дії. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 7 (с. 8-9).

Сесія Загальних зборів НАН України

Сесія Загальних зборів НАН України

 

Відбулася звітна сесія Загальних зборів НАН України, присвячена підсумкам діяльності наукових установ Академії у 2016 р.В межах заходу були представлені основні результати фундаментальних і прикладних досліджень з широкого спектру галузей наукових знань та практичних застосувань. Загальні збори схвалили «Звіт про діяльність Національної академії наук України у 2016 році» і визначили основні завдання на наступний період. Також було прийнято звернення до вищих органів влади із пропозицією відзначити 100-річчя НАН України на загальнодержавному рівні. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (с. 60–75).