• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Дві тисячі нових користувачів реєструються щохвилини у Viber

Дві тисячі нових користувачів реєструються щохвилини у Viber

Результатами використання свого сервісу поділилися представники одного з найпопулярніших в Україні месенджерів Viber. За їхніми даними, користувачі проводять у месенджері на 69 % часу більше, у порівнянні з 2017 роком. Щохвилини вони здійснюють понад 7 млн дій, зокрема 2 тисячі нових реєстрацій, 7 тисяч лайків і 1,5 млн відправлень фото. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11 (С. 4).

Заміщення наукових посад

Заміщення наукових посад

Кабінет Міністрів України визначив, як проходитиме конкурс на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи. Відповідна постанова була прийнята 23 травня цього року. У документі прописано порядок проведення конкурсу, єдиний для всіх наукових посад державних наукових установ і наукових підрозділів юридичної особи державної форми власності. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (С. 120–121).

ХІІ Всеукраїнський фестиваль науки

ХІІ Всеукраїнський фестиваль науки

Минулого місяця в Україні відбувся ХІІ Всеукраїнський фестиваль науки, який вже став традиційним національним травневим науково-популярним святом. Фестиваль проводиться щороку з метою популяризації досягнень науки в Україні, залучення молоді до наукових досліджень, піднесення авторитету і престижу науки в українському суспільстві. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (С. 4–6, 47–54).

Більш ніж 50 правозахисних організацій вимагають від російської влади розблокувати Telegram

Більш ніж 50 правозахисних організацій вимагають від російської влади розблокувати Telegram

53 міжнародні та російські організації, які захищають права ЗМІ та інтернет-свобод, засудили блокування месенджера Telegram і закликали Росію припинити «атаку на свободу висловлення думки і недоторканність приватного життя в Інтернеті». Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 10 (С. 20-21).

Як соціальні медіа нас «садять на гачок»

Як соціальні медіа нас «садять на гачок»

Для створення психологічної залежності та інтеграції своїх продуктів у життя користувачів соціальні медіа-платформи використовують ті ж методи, що і азартні ігри. Про це повідомляє The Guardian. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 10 (С.14-15).