• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Результати візиту глави ОБСЄ в Україну

30–31 січня 2018 р. в Україні з робочим візитом перебував міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії, діючий голова ОБСЄ А. Альфано. За дорученням 57 країн-членів ОБСЄ експерти організації проводять моніторинг ситуації на Донбасі. Крім того, ОБСЄ прагне налагодити діалог між сторонами конфлікту.

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Візит в Україну глави ОБСЄ А. Альфано: результати та перспективи співробітництва» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 23-27).

Чи вплине на ситуацію на Донбасі Закон про реінтеграцію?

Ухвалення українським парламентом Закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» дало новий поштовх до дискусії серед політиків і експертів про сценарії розвитку конфлікту на Донбасі.

Детальніше про законодавчі новації в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Закон о реинтеграции и перспективы урегулирования конфликта в Донбассе в оценках политиков и экспертов» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-23).

Українське питання в Давосі

23–26 січня у швейцарському Давосі відбувся 48-й Всесвітній економічний форум. Основні тренди для дискусій під час давоських обговорень були пов’язані з технологічними, економічними, соціальними та політичними трансформаціями, що їх переживає сучасний світ.

Детальніше про українське питання на Всесвітньому економічному форумі в Давосі читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Давос-2018: український контекст» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-16).

Чому біг-боси соціальних мереж не використовують свої платформи?

Чому біг-боси соціальних мереж не використовують свої платформи?

Розробники таких платформ, як Facebook, визнали, що соціальні медіа були спроектовані таким чином, щоб вони викликали звикання. Чи повинні ми наслідувати приклад керівників і відмовитися від соціальних мереж?

Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (С. 14).

Платежі за допомогою Telegram та мобільних грошей

Платежі за допомогою Telegram та мобільних грошей

Вітчизняний розробник Hubbot намагається зробити український бізнес сучаснішим. На даний момент командою створено 16 ботів, в яких можна розплачуватися за послуги за пару кліків. Тепер оплачувати покупки через Telegram стало ще простіше – за допомогою мобільних грошей «Київстар».

Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (С. 12).