Міністерство освіти і науки України розпочало відбір на другий цикл передплати за кошти держбюджету до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science. Термін прийому заявок – до 1 вересня 2018 р. включно. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6 (С. 31).

Розроблений Міністерством освіти і науки України Порядок реєстрації міжнародних науково-технічних програм і проектів, що виконуються в межах міжнародного науково-технічного співробітництва, не зобов’язує науковців проводити державну реєстрацію програм і проектів, однак дає більше можливостей для підтвердження права на пільги. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6 (С. 46–47).

Українсько-польські науково-дослідні проекти

П'ятнадцять українсько-польських науково-дослідних проектів отримають фінансування у 2018–2019 рр. Це стало можливим завдяки конкурсу, який у січні минулого року оголосили Міністерство освіти і науки України та Міністерство науки й вищої освіти Республіки Польща. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6 (С. 3–4).

Нині в уряді триває робота над одним з головних законодавчих документів, що визначатиме антикорупційну політику в найближчій перспективі – проектом Антикорупційної стратегії на 2018 - 2020 роки. Ризики,  пов’язані з корупційною діяльністю в Україні суттєво поступаються потенційним вигодам.  Отже, необхідною передумовою ефективної реалізації державної антикорупційної політики є розвиток в країні інститутів громадянського суспільства, у тому числі незалежних ЗМІ. Про це читайте у статті Т. Миськевич «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).

 

Одним із найважливіших засобів просування лікарських засобів на фармацевтичному ринку є реклама, яка, таким чином, стає комерційно вигідною для фармкомпаній і небезпечною для споживачів та хворих. Тому 15.03.2018 року до ВРУ було подано законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації». Його прийняття сприятиме формуванню  ефективної системи контролю за рекламою лікарських засобів, дозволить захистити права споживачів та попередити шкоду здоров’ю внаслідок некоректно створеної реклами ліків, однак, є і деякі спірні положення, які слід доопрацювати. Чи буде результат після прийняття законопроекту – покаже час. Отже, врегулювання реклами лікарських засобів на законодавчо-правовому рівні є гострою необхідністю і невід’ємною умовою для нормального розвитку та функціонування фармацевтичної галузі. Докладніше у матеріалі Т.Полтавець «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).

23 травня 2018 року Міністерство інформаційної політики України в агентстві «Укринформ» організувало презентацію видання «Зелена книга. Державна політика щодо Криму». Учасники проекту, запрошені експерти, а також представники кримських татар обговорювали головні напрями політики щодо автономії в освітній, медичній, культурній, соціальній, інформаційній та ін. сферах. Значна увага приділялася змінам в українському законодавстві, які потрібно прийняти у контексті деокупації Криму. Одним із важливих елементів таких змін може стати прийняття закону «Про статус кримськотатарського народу в Україні» від 07.04.2017 р. Детальніше про цей законопроект; власне ставлення до нього фахівців та експертів; права корінних народів тощо у публікації О. Ауліна «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).

В Україні стартувала збиральна кампанія-2018. Як заявили в Міністерстві аграрної політики і продовольства, станом на 2 липня аграрії 15 областей України, де тривають жнива, вже зібрали 3,5 млн тонн зерна нового врожаю з 2 млн га.

Детальніше про старт збиральної кампанії в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Рябоконя «Основные тенденции и прогнозы начала уборочной кампании-2018 в Украине» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.55-59).

Технологічний прогрес у сфері видобутку і транспортування газу протягом останніх 10–15 років кардинально змінив економічні умови функціонування міжнародних газових ринків, включаючи європейський.

Детальніше про проблеми розвитку газової промисловості України дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Ймовірні зміни логістики поставок газу на європейський ринок і проблеми розвитку газової промисловості України» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.42-54).

З липня поточного року заклади первинної медичної допомоги, які виконали всі умови та уклали договір із Національною службою здоров’я України, отримуватимуть фінансування за новими правилами.

Про деталі реформування медичної галузі в рамках децентралізації дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Реформування первинної медичної допомоги: нова модель закупівлі медичних послуг на місцях» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.31-41).

21 червня Верховна Рада на своєму засіданні прийняла в другому читанні законопроект № 8068 про національну безпеку. Документ, схвалений в першому читанні 5 квітня, підтримали 248 народних депутатів з 226 мінімально необхідних.

Детальніше про прийнятий закон та його положення читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Закон о национальной безопасности в оценках политиков и экспертов» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 24-31).

У неділю, 24 червня, в Туреччині відбулися президентські і парламентські вибори. У Туреччині зареєстровано близько 59 мільйонів виборців, і явка склала 87 відсотків – це на 13 відсотків більше, ніж на президентських виборах 2014 року.

Про деталі виборчого процесу в Туреччині та його результати дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Вибори Президента Туреччини: основні результати та оцінки експертів» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.20-24).

У Європейському Союзі від початку червня загострилися політичні розбіжності щодо проблеми прийому біженців і нелегальних мігрантів. Одразу кілька ключових країн ЄС опинилися втягнутими в жорстку дискусію з цього питання.

Про деталі неформального саміту ЄС з питань міграції дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Надзвичайний саміт ЄС у Брюсселі як спроба розв’язання кризи біженців у Європі» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.10-19).

Економічні санкції ЄС щодо окремих секторів економіки Росії були запроваджені ще 31 липня 2014 року і постійно продовжувалися. Нещодавно лідери країн Євросоюзу знову погодили продовження на півроку економічних санкцій проти Росії за окупацію Криму та частини Донбасу.

Детальніше про продовження антиросійських санкцій читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Європейський Союз знову продовжив санкції проти Росії» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 3-9).

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: спільний конкурс Національної академії наук України та Угорської академії наук; започаткування в НАН України нової форми підтримки талановитої наукової молоді; відбір на другий цикл передплати за кошти держбюджету до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science; засідання Ради президентів академій наук України;  новий академічний рейтинг закладів вищої освіти «Топ-200 Україна 2018» та багато іншого.