МОН пропонує вченим долучитися до обговорення проблем оцінки національної науки

Міністерство освіти і науки України запрошує вчених взяти участь у конкурсі на кращу наукову роботу з теоретичних та прикладних аспектів порівняльного аналізу діяльності дослідників, наукових колективів та наукових установ України. Конкурс  проводиться з метою визначення експертного середовища та залучення експертів до обговорення проблем, що стосуються питань оцінки національної науки. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (С. 18).

«Країна знань» запрошує вчених до співпраці

У зв’язку з ювілеєм Національної академії наук України редакційна колегія українського науково-популярного журналу для юнацтва «Країна знань» пропонує вченим надавати для публікування статті, присвячені історії та результатам діяльності НАН України, її наукових установ, а також її видатним ученим. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (С. 17).

Українсько-чеські наукові проекти

Міністерство освіти і науки України і Міністерство освіти, молоді та спорту Чеської Республіки оголошують конкурс українсько-чеських науково-дослідних проектів. Взяти участь у конкурсі можуть науковці вишів, науково-дослідних установ та підприємств. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (С. 4).

Facebook викриє інтернет-тролів за допомогою поштових листівок

Компанія Марка Цукерберга буде боротися з незаконною політичною агітацією в соціальній мережі. Власникам акаунтів, які підтримують або критикують певних кандидатів на американських виборах, звичайною поштою надішлють листівки з секретним кодом. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 4 (С. 16).

Верифіковано понад 20 сторінок державних інституцій у Facebook

На запит Міністерства інформаційної політики України до Європейського офісу Facebook було верифіковано понад 20 сторінок центральних органів виконавчої влади та понад 10 сторінок перших осіб державних інституцій. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 4 (С. 7).

У Facebook з’являться 3D-пости

Користувачі соцмережі Facebook тепер зможуть публікувати 3D-об’єкти в своїй стрічці новин. Об’єкт можна буде крутити, утримуючи лівою кнопкою миші або пальцями. 3D-пости підтримують відображення текстур, налаштувань освітлення і рендер. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 4 (С. 6).

Компанія Bloomberg опублікувала Innovation Index – щорічний рейтинг найбільш інноваційних країн світу. Учасників рейтингу оцінювали за такими критеріями, як R&D-діяльність, рівень освіти населення, кількість публічних hi-tech-компаній, кількість населення, залученого в дослідну діяльність тощо. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.25).

Відкрито новий інформаційний ресурс «Охорона прав інтелектуальної власності та трансфер технологій у наукових установах» (http://ipr.nas.gov.ua). Сайт присвячений наданню інформації щодо актуальних питань охорони інтелектуальної власності. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.25).

Українсько-польські економічні відносини розвиваються за кількома напрямами, які можуть по-різному реагувати на зміни у двосторонніх політичних відносинах Польщі й України.

Детальніше про стан та перспективи українсько-польських економічних відносин дізнавайтеся в продовженні аналітичного огляду С. Кулицького «Оцінка розвитку українсько-польських економічних відносин у сучасному політичному контексті» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 53-59).

Сьогодні людство переживає глибоку трансформацію, що супроводжується фундаментальними змінами в соціально-економічній структурі суспільства, а науково-технічний прогрес та створення загального інформаційного простору, єдиних загальносвітових систем в економіці, фінансах, технологіях, політико-правовій, культурній та інших сферах призвело до глобалізації людської цивілізації    

Детальніше про стратегії та загрози глобального розвитку читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Глобальний розвиток людства: стратегії, загрози, тенденції» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.41-52).

Підписання коаліційної угоди в Німеччині та українське питання

Тривалий час німецькі політики не могли домовитися про умови формування коаліції. І нарешті 7 лютого, лідери партій ХДС/ХСС А. Меркель та СДПН М. Шульц оголосили про закінчення переговорів і готовність підписати коаліційну угоду.

Детальніше про німецьку «коаліціаду» читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Формування коаліційного уряду у ФРН і українське питання в коаліційній угоді» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.34-40).

Загострення українсько-польських відносин, яке спостерігається останнім часом, нещодавно отримало черговий інформаційний привід для свого розвитку. Цього разу резонанс спровокувало ухвалення польським парламентом нової редакції Закону «Про Інститут національної пам’яті».

Детальніше про ухвалення польським парламентом нової редакції Закону «Про Інститут національної пам’яті», читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Польський Закон «Про Інститут національної пам’яті»: погляд з України» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.21-34).

Участь українських політиків в так званому молитовному сніданку з президентом США Д. Трампом змусило спостерігачів в черговий раз констатувати, що в Україні фактично стартувала президентська виборча кампанія.

Детальніше про сучасні політичні тенденції в Україні читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Предпосылки трансформации политического поля и перспективы реформ в Украине в оценках СМИ» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 15-20).

Результати діяльності українського парламенту на початку сьомої сесії

На початку 2018 р. Верховна Рада розпочала сьому сесію VIII cкликання. Народні обранці у своїй законодавчій роботі протягом означеного періоду торкнулися цілого ряду важливих питань.

Детальніше про перші результати роботи чергової сесії українського парламенту дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Верховна Рада України: результати роботи та експертні оцінки прийнятих рішень (січень – лютий 2018)» в № 4  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 9-14).