Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сферіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№ 12, 2021). У номері: що таке «китайський ефект» і чому важливо розуміти світові показники інтелектуальної власності; права інтелектуальної власності займають центральне місце у президентській кампанії у Франції; про професію патентного повіреного в Японії; YouTube опублікував свій перший звіт про прозорість авторських прав; Австрія готова послабити захист авторських прав в Інтернеті; Міністерство оборони США погоджується покращити підхід до інтелектуальної власності за державними контрактами; переваги академічного патентування; роль технології блокчейн у захисті інтелектуальної власності; Албанія вносить поправки до Закону про промислову власність; Європейська аудіовізуальна обсерваторія публікує звіт про національні засоби захисту від піратства спортивного контенту в Інтернеті; процедури та стратегії щодо товарних знаків в Німеччині; Японія розглядає законопроект про патенти; кому належать меми;

Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сферіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№ 11, 2021). У номері: реформа органів інтелектуальної власності: які обіцянки давали українські політики; інтелектуальна власність від давнини до сьогодення; авторське право та традиційні знання в музиці; Facebook блокує звук на відео з українським гімном через порушення авторських прав; вакансії у США у сфері інтелектуальної власності; як законно використовувати зображення, відео та інший контент у повідомленнях блогу; як незалежні бренди протистоять підробкам; ахист візуальних аспектів відеоігор у Європі; Узбекистан вносить зміни до законів про товарні знаки та авторське право;

Первинні дослідницькі дані як джерело формування середовища наукових знаньПервинні дослідницькі дані – це впорядковані набори результатів наукових експериментів, гідрометеоспостережень, соціологічних обстежень тощо. Вони повинні бути доступними для всіх користувачів і придатними для повторного використання без будь-яких обмежень чи контролю з боку їх публікатора. Світ первинних дослідницьких даних принципово важливий для інформаційних інституцій. Їх залучення до процесів збирання, збереження та розповсюдження результатів досліджень саме на перших фазах науково-дослідного циклу відкриває перед цими інституціями широкі можливості щодо глобального перегляду їх ролі та значущості як інформаційних менеджерів і хранителів інтелектуальних надбань. Про первинні дослідницькі дані як джерело формування середовища наукових знань читайте в огляді Л. Костенка в № 6 інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс» (с. 3–9).

Енциклопедія соціогуманітарної інформології
Проект «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СОЦІОГУМАНІТАРНОЇ ІНФОРМОЛОГІЇ» є науковим виданням у формі словника-довідника, в якому розкрито зміст основних доктринальних та нормативно-правових понять, термінів та словосполук, що використовуються в обігу наукових досліджень інформаційних процесів, явищ та відносин в соціальних та гуманітарних галузях наукових знань.

Енциклопедія соціогуманітарної інформології / коорд. проекту та заг. ред. проф. К. І. Бєляков. – Київ: Видавничий дім «Гельветика», 2020. – Т. 1. – 472 с.
 Енциклопедія соціогуманітарної інформології /  кт оорд. проекту та заг. ред. проф. К. І. Бєляков. – Київ: Видавничий дім «Гельветика», 2020. – Т. 1. – 472 с.
 

Перший рік грантового фінансування Національним фондом досліджень України: проблеми і перспективи24 червня Комітет з питань освіти, науки та інновацій провів слухання на тему: «Перший рік грантового фінансування Національним фондом досліджень України: проблеми і перспективи».Мета слухань: широке громадське обговорення ключових проблем грантового фінансування науки в Україні, діяльності Національного фонду досліджень України та напрацювання відповідних рекомендацій і законодавчих пропозицій, визначення ключових завдань для центральних органів виконавчої влади, Нацфонду досліджень тощо. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс» № 6 (с. 90-93).

Сучасний стан освітньої реформи в Україні як передумова для подальших трансформацій системи освіти

НАУКА

Євроінтеграція, як головний і незмінний зовнішньополітичний пріоритет України, передбачає розбудову й поглиблення взаємовідносин між Україною та ЄС в усіх сферах життя. Важливою складовою цього процесу є входження національної системи освіти України у Європейський освітній простір. Сприяти цьому покликане запровадження та утвердження в українському суспільстві кращих європейських освітніх традицій шляхом адаптації законодавства України до стандартів ЄС, посилення діалогу щодо систем загальної освіти, застосування нових підходів до навчання та змісту освіти. Про сучасний стан освітньої реформи в Україні читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко в № 6 інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки: суспільний дискурс» (с. 9-18).

Ринок землі запрацював: деталі, прогнози та коментаріЗ 1 липня 2021 року набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі.

Саміт у G7 у Великій Британії: результати для України

У Великій Британії 11–13 червня відбувся саміт лідерів країн «великої сімки». Серед тем зустрічі на порядку денному була й Україна.

Про деталі саміту дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Саміт G7 і саміт НАТО в контексті українського питання очима експертів та спостерігачів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.14-23).

Зустріч президентів США та РФ і українське питання

Зустріч президентів США Д. Байдена і РФ В. Путіна, що відбулася 16 червня в Женеві, стала однією з найбільш очікуваних та обговорюваних у політичному й експертному середовищах міжнародною подією за останні тижні.

Про деталі зустрічі дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Підсумки саміту президентів США та РФ у Женеві в оцінках експертів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.5-14).

Стратегія сталого розвитку України − 2030Вийшов 27 випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Стратегія сталого розвитку України − 2030».

Головними політичними подіями другої половини червня стали зустріч президента США Дж. Байдена та президента Росії В. Путіна у Женеві, зустріч глав держав «Великої сімки» у Великій Британії та саміт країн НАТО у Брюсселі. Всі ці події мали безпосереднє відношення до безпекових аспектів становища України і цілком очікувано привернули увагу як міжнародної спільноти, так і громадян нашої країни.

Аналітичний коментар, розміщений у випуску, «Українське питання на зустрічі президента США Д. Байдена та президента РФ В. Путіна: очікування, результати та прогнози» містить огляд реакції експертного середовища на цю подію.

Спеціальний розділ, як завжди, присвячений подіям на східних територіях нашої країни та проблемам, які постають перед переселенцями з Криму та Донбасу.

Вітаємо з Днем Конституції України!Шановні друзі!

Щиро вітаємо вас із визначним державним святом – Днем Конституції України!

Двадцять п’ять років тому був ухвалений Основний Закон, який є визначальним у забезпеченні державного суверенітету України, консолідації суспільства, створенні належних умов для самореалізації особистості.

Нехай ця урочиста дата надасть натхнення до плідної праці та нових звершень заради верховенства національних інтересів та процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Бажаємо творчого натхнення, мудрості і далекоглядності, високих досягнень, миру і злагоди!

Україна у відгуках зарубіжної пресиПідготовлено черговий випуск інформаційно-бібліографічного бюлетеня «Україна у відгуках зарубіжної преси», який охоплює огляд світових інформаційних джерел за період з 1 по 15 червня 2021 р.

У випуску представлені матеріали, які, зокрема стосуються розбудови Української держави. Оглядачами активно обговорювалися такі проблеми, як внесення Президентом України В. Зеленським до Верховної Ради законопроєкту для корінних жителів країни щодо гарантій, метою якого є визначення правового статусу корінних народів України та встановлення правових гарантій на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами осіб, які належать до корінних народів України, що встановлені нормами міжнародного права, а також передбачені в Конституції та законах України;

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№ 5, 2021). У номері: за якіх умов світ скасує патенти на COVID-вакцини; п’ять ключових питань, піднятих рішенням США підтримати тимчасову відмову від TRIPS для вакцин COVID-19; правові питання Open Science; нове дослідження, опубліковане Відомством інтелектуальної власності Європейського союзу, показує, що пірати регулярно використовують соціальні мережі; нові ворота для інтелектуальної власності на Близькому Сході;