Місцеві вибори-2020: проблемні питання підготовки

Політика

На осінь 2020 р. в Україні заплановано вибори до місцевих органів влади. Згідно з Виборчим кодексом та Конституцією України, чергові місцеві вибори проводяться в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень рад, голів, старост села, селища, обраних на попередніх чергових місцевих виборах.

Детальніше про підготовку до місцевих виборів читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Особливості підготовки та проведення місцевих виборів-2020 в оцінках експертів» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.5-16).

Віртуальна зустріч Д. Шмигаля та А. Меркель: перспективи українсько-німецьких відносин

Політика

Відносини між Україною та Німеччиною перебувають на хорошому рівні. За останні роки перед двома країнами з’явилося чимало можливостей для їх покращення.

Про деталі зустрічі дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Віртуальний візит Прем’єр-міністра України до ФРН у контексті поточної ситуації та перспектив подальшої співпраці» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.17-24).

Друге пришестя М. Саакашвілі в українську політику

Політика

Президент України В. Зеленський 7 травня призначив головою Виконавчого комітету реформ Національної ради реформ М. Саакашвілі, який раніше вже мав досвід в українській політиці.

Детальніше про призначення М. Саакашвілі дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем'яненка «Повернення М. Саакашвілі в українську політику: реакція партнерів України й оцінки експертів» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.25-33).

Перспективи подолання пандемії COVID-19

Політика

Пандемія коронавірусу продовжує розгулювати по Україні та іншим країнам. У деяких країнах дуже високі показники інфікованих і загиблих, а в деяких хворобу вдалося утримати і уповільнити поширення.

Детальніше про перспективи подолання пандемії читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Пандемия COVID-19: виден ли свет в конце тоннеля?» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.33-46).

Україна-Казахстан: стан та перспективи міждержавного співробітництва

Політика

Історія українсько-казахстанських відносин cягає своїм корінням у глибини століть. Ще за часів Київської Русі відбувалися соціальні комунікації між слов’янами, половцями, кипчаками та іншими тюркськими народами.

Детальніше про двосторонні відносини читайте в аналітичному огляді О. Ауліна «Українсько-казахстанські відносини: історія та перспективи» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.46-51).

Міграційні настрої українських заробітчан

Політика

У березні 2020 р. в Україну повернулася рекордна кількість українців – це наймасштабніше повернення наших громадян за останні чотири роки. Пов’язано це насамперед з епідемією коронавірусу.

Детальніше про перспективи українських трудових мігрантів читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Українські заробітчани і Європа: вплив пандемії на трудову міграцію» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.51-57).

Як відреагує світова та українська економіка на нафтову кризу?

Економічний ракурс

Навесні нинішнього року світовий та український інформаційний простори почали все більше наповнюватися повідомленнями про стрімке зниження цін на нафту на міжнародних торгових майданчиках.

Детальніше про нафтову кризу та її наслідки читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Криза на світовому нафтовому ринку та її вірогідні наслідки для глобальної та української економіки» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.58-70).

Криза енергетичної галузі: перспективні шляхи виходу

Економічний ракурс

Енергетика в Україні опинилася на межі кризи, яка проявляється в падінні попиту на електроенергію і вугілля, багатомільярдних боргах перед виробниками і ризиком блекауту.

Детальніше про ситуацію в енергетичній галузі України читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Атомная энергетика в условиях кризиса на энергорынке Украины» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.53-60).

Оцінка перспектив розвитку української економіки в умовах пандемії COVID-19

Пандемія коронавірусу COVID-19, створила цілий ряд різнопланових загроз для розвитку української економіки. Адекватна оцінка цих загроз є вельми складною та до того ж часто матиме імовірнісний характер через їх неординарність та новизну.

Детальніше про перспективи розвитку української економіки в умовах пандемії COVID-19 читайте в заключній частині аналітичного огляду С. Кулицького «Проблеми розвитку економіки України, обумовлені пандемією коронавірусу COVID-19 у світі, та пошук шляхів їх розв’язання» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.47-53).

Вплив пандемії коронавірусу на проблеми близькосхідного регіону

Оцінюючи вплив сьогоднішньої пандемії на хід політичних процесів в Північній Африці і на Близькому Сході, деякі спостерігачі відзначають, що прийняття заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу лише тимчасово сприяло припиненню регіональних конфліктів.

Детальніше про ситуацію на Близькому Сході читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Политические проблемы Ближнего Востока в контексте пандемии коронавируса» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.42-46).

Чи вплине нафтова криза на геополітичну ситуацію?

Політика

Тривалий час експерти попереджали про можливу економічну кризу в 2020 р. Коронавірус лише прискорив кризу, яку деякі експерти порівнюють з найгострішим періодом «Великої депресії» 1929–1933 рр.

Детальніше про можливі наслідки нафтової кризи читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Політичні ризики нафтової кризи в контексті вірогідного інспірування загострення геополітичної ситуації» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.35-42).

Міжнародна та дипломатична політика як засіб вирішення безпекових проблем України

Політика

Наприкінці квітня Україна отримала нагоду вкотре обговорити ряд питань щодо безпеки, протидії російській агресії та повернення окупованих територій, використовуючи міжнародні дискусійні й переговорні платформи.

Детальніше читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Безпекові проблеми України в контексті міжнародних форумів і дипломатичних зустрічей» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.24-34).

Кадрові перспективи М. Саакашвілі в Україні

Політика

Наприкінці квітня основним ньюзмейкером в українському політикумі став екс-президент Грузії та колишній очільник Одеської ОДА М. Саакашвілі.

Детальніше про кадрові перспективи М. Саакашвілі читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Вірогідність призначення М. Саакашвілі: Pro et contra в оцінках політиків та експертів» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.15-23).

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№ 4, 2020). У номері: Генеральний директор Всесвітньої організації інтелектуальної власності Френсіс Гаррі повідомив про результати діяльності ВОІВ у 2019 році; Всесвітня організація інтелектуальної власності обговорює доступ до патентованим ліків; ВОІВ запускає інтерактивну панель індикаторів для моніторингу своєї діяльності; Єврокомісія запускає платформу обміну даними для дослідників про Coronavirus; суд ЄС ухвалив рішення про неможливість перепродажу електронних книг; суперечка про Національну бібліотеку надзвичайних ситуацій; українські патенти на антивірусні препарати; українська версія боротьби з піратством знищить більше половини провайдерів і підніме тарифи; Google буде платити за використання контенту французьких ЗМІ;