Проблеми та перспективи вітчизняної туристичної галузі

Економічний ракурс

Щорічно влітку питання туризму та відповідно проблеми розвитку туристично-рекреаційної галузі традиційно стають об’єктом підвищеної уваги ЗМІ.

Детальніше про проблеми та перспективи вітчизняної туристичної галузі читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Туристично-рекреаційна галузь в Україні: стан, проблеми, оцінка перспектив» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.52-62).

Перші 100 днів президента В. Зеленського

Політика

Минуло 100 днів з моменту вступу В. Зеленського на посаду Президента України. Ці дні В. Зеленський пропрацював з непідконтрольним урядом і недружнім парламентом. Незважаючи на це, набули чіткої орієнтації основні вектори його політики.

Детальніше про підсумки 100-денної роботи дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Горової «100 днів і трохи більше… Формування основних векторів роботи» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.44-52).

Подробиці візиту Дж. Болтона до України

Політика

Говорячи про цілі візиту в Україну радника президента США з національної безпеки Дж. Болтона, офіційні особи відзначали його наміри ознайомитися з пріоритетами нового уряду України після обрання главою держави В. Зеленського.

Про деталі візиту та перспективи співпраці читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Визит советника президента США по национальной безопасности Дж. Болтона в Украину в оценках СМИ» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.38-44).

Новий парламент розпочав роботу

29 серпня 2019 року відбулося урочисте відкриття І сесії Верховної Ради України IX скликання з нагоди складання присяги новообраними народними депутатами.

Детальніше про початок роботи українського парламенту читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Начало работы Верховной Рады Украины IX созыва в отзывах экспертов» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.27-38).

Як Україна відзначала 28-річницю незалежності

24 серпня 2019 р. Україна відсвяткувала 28-й День Незалежності. У столиці відбувся як офіційний захід «Хода гідності», так і неофіційний «Марш захисників України». На урочистих заходах у центрі Києва у піковий період за різними даними було близько 50 тис. людей.

Про деталі святкування дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненка «28-й День Незалежності: подробиці святкування» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.19-26).

Візит В. Зеленського до Польщі та перспективи двосторонніх відносин

Політика

31 серпня – 1 вересня Президент України В. Зеленський здійснив офіційний візит до Республіки Польща, куди він прибув для участі у меморіальних заходах з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни.

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Підсумки візиту Президента України В. Зеленського до Польщі» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-19).

Українське питання на саміті G7 у Франції

Політика

26 серпня у Франції завершився ювілейний, 45-й, саміт країн «Великої сімки». Саміт пройшов на тлі глобального економічного протистояння США і Китаю, можливого виходу Великобританії з ЄС та дискусії щодо повернення Росії до «Великої сімки» і відновлення G8.

Про деталі форуму дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Підсумки роботи 45-го саміту країн G7: українсько-російські відносини...» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№8, 2019). У номері: Суд ЄС – цитування творів в інформаційних цілях не вимагає згоди автора; вчені просять визнати штучний інтелект автором двох патентів; YouTube заборонить правовласникам монетизувати скарги на короткі або випадкові фрагменти музики; скільки доведеться платити за музику в кафе чи магазині (Україна); стартап Corellium звинувачують в порушенні авторських прав; як інтернет-телебачення поширює нелегальний контент в Європі; українські чиновники обмінюються піратським ПЗ на «державному» сайті;

Зміна командувача ООС: чого очікувати від кадрових ротацій5 серпня Президент України В. Зеленський звільнив з посади командувача Операції Об'єднаних сил на Донбасі А. Сирского (призначений на посаду командувача Сухопутними військами ЗСУ) і на цю посаду призначив генерал-лейтенанта В. Кравченко.

Детальніше про кадрові перестановки в керівництві ООС читайте в аналітичному огляді О. Ворошилов «Назначение генерал-лейтенанта В. Кравченко на должность командующего Операции Объединенных сил на Донбассе» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.48-52).

Як будемо зимувати? або особливості підготовки до опалювального сезону

На початку серпня заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Е. Кругляк заявив про те, що підготовка житлово-комунального господарства та соціальної сфери України до опалювального сезону 2019-2020 проходить в плановому режимі.

Детальніше про проблеми підготовки до майбутнього опалювального сезону читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Подготовка к отопительному сезону 2019-2020» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.41-48).

Урожай-2019: особливості цьогорічних жнив

У 2019 р. незалежна Україна збирає свій 28-й урожай зернових. Кожні жнива – особливі, і це не дивно, адже і посіви, і погодні умови щороку інші.

Про деталі цьогорічних жнив дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Жнива-2019: основні особливості та попередні результати» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.36-41).

Особливості динаміки та наслідки коливання курсу долара

Економічний ракурс

Особливе місце долару США не лише у функціонуванні української економіки, а й у життєдіяльності українського суспільства загалом традиційно привертає увагу ЗМІ та експертного середовища до будь-яких незвичних коливань його обмінного курсу.

Детальніше про курсові коливання читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Обмінний курс долара США в Україні навесні–влітку 2019 р.: імовірні перспективи його динаміки та соціально-економічні наслідки» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.23-36).

Україна – Туреччина: проблеми та перспективи двосторонніх відносин

Увага з боку турецьких ЗМІ до подій в Україні має багаторічну традицію. Черговий поштовх активності турецьких журналістів спричинив офіційний візит Президента України, що проходив 7-8 серпня.

Про деталі візиту та перспективи двосторонніх відносин дізнавайтеся з аналітичного огляду О. Ауліна «Перспективи подальшого розвитку українсько-турецьких відносин» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.18-23).

Яким буде парламент України 9 скликання

9 серпня 2019 р. пройшло засідання підготовчої групи з числа новообраних депутатів, на якому було прийняте рішення, що урочисте засідання Верховної Ради України ІХ скликання пройде 29 серпня 2019 р. З боку громадськості, експертів та політикуму значна увага прикута до питання – яким же буде парламент наступного скликання?

Детальніше про Верховну Раду 9 скликання читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Верховна Рада України ІХ скликання – якою вона буде: прогнози та коментарі» в № 16 «Україна: події, факти, коментарі» (с.7-18).