Жахливий нинішній стан українських автомобільних доріг, поза всяким сумнівом, став загальнонаціональною проблемою, яка регулярно висвітлюється вітчизняними ЗМІ.

Детальніше про дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Проблеми розвитку мережі автомобільних доріг в Україні» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 56-65).

Цьогоріч виповнюється 100 років від початку Української революції 1917–1921 рр. – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті.

Детальніше про особливості відзначення 100-річчя Української революції читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Відзначення 100–річчя подій української революції 1917–1921 рр.» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 39-48).

 

16-го листопада в Києві пройшов II Український форум проекту «Нового Шовкового шляху - Один пояс - один шлях». Проект являє собою ініціативу КНР, яка заявила про початок реалізації програми відродження давнього трансконтинентального транспортно-логістичного та торгового-економічного коридору.

Детальніше про перспективи відродження трансконтинентального коридору читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «II–й Украинский международный форум „Шелковый путь” – послесловие» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 35-39).

Напруженість у відносинах між владою України і Польщі, що виникла в останні роки на тлі дискусій про ставлення до деяких історичних подій, продовжує залишатися значущим фактором суспільно-політичного дискурсу в обох країнах.

Детальніше про сучасний стан українсько-польських відносин дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Украино–польские отношения в оценках политиков и экспертов» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 28-35).

Проблема врегулювання конфлікту на Сході України залишається гострою і перспектив її вирішення найближчим часом не видно. Проте,відбулась чергова, уже третя, зустріч К. Волкера і радника президента Росії В. Суркова в Белграді, де обговорювалися поточний стан справ в дипломатичній сфері щодо зусиль з припинення війни на Донбасі.

Детальніше про результати зустрічі читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Переговори Курта Волкера й Владислава Суркова: чого очікувати?» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.19-27).

У Брюсселі 24 листопада 2017 року відбувся п’ятий саміт «Східного партнерства», під час якого європейські політики обговорили форми подальшої економічної та політичної співпраці ЄС зі своїми східноєвропейськими партнерами.

Про деталі цьогорічного Саміту дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Закірова «Результати саміту „Східне партнерство” у оцінках експертів» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 14-19).

З’їзд партії ВО «Батьківщина» відбувся 16 листопада 2017 року. Однією з головних передумов проведення масштабного заходу були доволі успішні для політичної сили вибори до ОТГ.

Про деталі партійного з'їзду дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «З’їзд партії „Батьківщина”: підсумки, заяви та експертні оцінки» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11-14).

11 листопада 2017 р. відбувся перший з 2014 року з'їзд партії «Народний фронт». Раптове рішення про проведення партійного форуму привернуло увагу провідних вітчизняних і зарубіжних ЗМІ та змусило оглядачів шукати відповідь на питання про чинники, які вплинули на рішення про його проведення.

Про деталі з'їзду партії «Народний фронт» дізнавайтеся з аналітичного огляду Т. Гранчак «Куди іде „Народний Фронт”» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).

Новий вид шaхрaйствa з’явився в соціaльній мережі Instagram. ПривaтБaнк зaкликaв користувaчів цієї соцмережі бути обaчними, не переходити зa сумнівними посилaннями, не реєструвaтися нa невідомих сaйтaх тa не передaвaти шaхрaям персонaльні дані. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 30).

Розділ, де користувачі зможуть перевірити, чи є серед сторінок, на які вони підписані, пов’язані з російською пропагандою, планує ввести Facebook. Те ж саме буде доступно і для аккаунтів у Instagram. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 16).

У соціальних мережах останнім часом точаться справжні бої: “порохоботи” зчепилися із “зрадофілами”, “білі хакери” воюють з кремлівськими “ботами” і “тролями”. Згідно зі звітом міжнародної правозахисної організації Freedom House, уряди по цілому світу не лише підтримують, а часто й ініціюють подібні маніпуляції. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 14).

Telegram-бота AirTrack для моніторингу цін на авіаквитки створили українці Микола Кравчук та Денис Ліщенко. Щоб почати відстежувати ціну на квитки щодо конкретного напрямку, користувачу потрібно вказати дату і місце відльоту. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 5).

У сучасному світі кожна людина крім житла має надані комунальними службами певні послуги, що регулюються на законодачому рівні. Однак, ріст тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні призвів до збільшення заборгованості населення. Головною причиною цієї несплати є низький рівень доходів та співвідношення тарифів до них. Адже, в українському законодавстві не має єдиного чіткого закону відповідно до якого боржників за несплату комунальних послуг позбавляли б власного житла, майна чи коштів, однак, є низка законів згідно з якими це може статися. Експерти радять, щоб не втратити житло хоча б частинами щомісяця оплачувати комуналку, а якщо вже є борг –реструктуризувати його. Детальніше у статті Т. Полтавець «Громадська думка про правотворення», 2017, №18(143).

Аналіз зарубіжного досвіду існування муніципальних поліцейських підрозділів вказує на існування схожих принципів їх організації в різних країнах так і суттєвих відмінностей. Нині в Україні проблема створення муніципальної поліції актуалізується досить серйозно, хоча є певні підстави говорити про те, що це відбувається штучно. З іншого боку всі структури, які умовно можна назвати «муніципальною поліцією», діють часто поза межами правового поля. Отже, зрозуміло, що поки не буде прийнятий відповідний національний закон, говорити про муніципальну поліцію як де-юре правоохоронну структуру недоречно. Вітчизняні реалії та бачення вирішення цього питання детальніше висвітлено у С. Полтавця «Громадська думка про правотворення», 2017, № 18 (143).