• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Геополітична ситуація в країнах Центральної Азії

Геополітична ситуація в країнах Центральної Азії

Примітки на полях

Особливості політичної та соціально-економічної ситуації в пострадянських країнах Центральної Азії при всій їх уявній типологічній близькості необхідно розглядати в різних вимірах.

Детальніше про геополітичну ситуацію в країнах Центральної Азії читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Внутрирегиональная геополитическая ситуация в постсоветской Центральной Азии» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с.39-45).

До питання Придністровського конфлікту

До питання Придністровського конфлікту

На 2018 р. Придністров’я – частина території Молдови на лівому березі р. Дністер Самопроголошена Придністровська Молдовська Республіка. У житті сучасного Придністров’я важливе значення має неврегульований політичний конфлікт між центральним урядом Молдови в Кишиневі та керівництвом районів, розташованих на Cхід від Дністра (Придністров’я).

Про деталі Придністровського конфлікту дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Придністровський конфлікт: основні причини й сучасний стан протистояння» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с.34-39).

Політики та експерти про діяльність Президента України в 2018 році

Політики та експерти про діяльність Президента України в 2018 році

Політика

Аналізуючи підсумки роботи української влади у 2018 р., політики й експерти звертають увагу не лише на досягнення, а й на прорахунки. Зокрема, на прорахунках акцентують увагу опоненти Президента України, наголошуючи на необхідності зміни діючої влади вже на найближчих виборах.

Детальніше про результати роботи Президента України у 2018 р. читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Підсумки роботи Президента України та його команди у 2018 р. у оцінках експертів і політиків» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с.27-34).

Рік роботи парламенту в оцінках політиків та експертів

Рік роботи парламенту в оцінках політиків та експертів

Політика

Закінчився 2018 рік, черговий непростий рік для України. Експерти й аналітики традиційно підбивають підсумки діяльності провідних державних інституцій, серед яких важливу роль відіграє Верховна Рада України.

Детальніше про роботу українського парламенту в 2018 році читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Черговий рік роботи Верховної Ради України: експерти й політики про діяльність українського парламенту в 2018 р.» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с.18-27).

Президентська кампанія стартувала

Президентська кампанія стартувала

Політика

В Україні 31 грудня офіційно стартувала президентська передвиборна кампанія. Вже перші дні кампанії засвідчили, що виборчий процес розпочався, і підтвердили припущення, що президентська кампанія буде активною та напруженою.

Детальніше про початок президентської кампанії дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Старт президентської кампанії в Україні: заяви, об’єднання та перші реєстрації кандидатів у оцінках експертів» в № 1 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-17).