• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Українські вчені представили свої науково-технічні розробки

Українські вчені представили свої науково-технічні розробки

НАУКА

Наукові установи НАН України представили свої науково-технічні розробки і технології на XXIII міжнародній виставці індустрії безпеки «Безпека 2018». Розробки українських вчених вже використовуються або проходять випробовування та, за потреби, можуть знайти застосування в техніці спеціального призначення і митного контролю, озброєнні й військовій техніці, системах захисту інформації тощо.  Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 83–85).

Що ховається за «Новим економічним курсом України»?

Що ховається за «Новим економічним курсом України»?

Економічний ракурс

Презентований 21 вересня лідером «Батьківщини» Ю. Тимошенко «Новий економічний курс України», по суті, продовжив уже розпочату раніше цією політичною силою передвиборну президентську й парламентську кампанію.

Детальніше про «Новий економічний курс України» читайте в закінченні аналітичного огляду С. Кулицького «Новий економічний курс України: програма дій, декларація намірів чи передвиборна агітація Ю. Тимошенко» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.46-56).

Реалізація медичної реформи в умовах децентралізації

Реалізація медичної реформи в умовах децентралізації

До нових стандартів самоврядування

Первинна медична допомога є однією з головних функцій, делегованих державою об’єднаним територіальним громадам. За рахунок медичної субвенції, яку держава передає на місця, громади повинні виконати цю послугу 100-відсотково.

Детальніше про реалізацію медичної реформи в ОТГ дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Реформа охорони здоров’я: заходи з підвищення якості надання медичних послуг на первинному рівні» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.37-46).

Транснаціональний проект «Один пояс – один шлях» та перспективи для України

Транснаціональний проект «Один пояс – один шлях» та перспективи для України

Примітки на полях 

У 2017 року в Китаї пройшов форум «Один пояс - один шлях», який повинен був дати імпульс ініціативи Пекіна зі створення трансконтинентального транспортного коридору.

Детальніше про перспективи для України від реалізації проекту читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Транснациональный мегапроект «Один пояс – один путь» в контексте геостратегических интересов Украины» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.32-37).

Українсько-турецькі відносини та перспективи співробітництва

Українсько-турецькі відносини та перспективи співробітництва

Головними підсумками нещодавнього візиту української делегації на чолі з Президентом П. Порошенко в Туреччину стало підписання ряду двосторонніх документів, що стосуються економічного і гуманітарного співробітництва двох країн.

Детальніше про підсумки візиту читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Визит Президента Украины в Турцию и перспективы украинско-турецкого экономического сотрудничества в оценках СМИ» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 27-32).