• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Політики інвестують в Інтернет. Як захиститися від маніпуляцій у соцмережах

Політики інвестують в Інтернет. Як захиститися від маніпуляцій у соцмережах

Маніпулятивні технології

Стати бототролем в соціальних мережах можна за 1000 грн, розповів керівник програм нових медіа громадської організації Інтернюз-Україна Віталій Мороз. За словами експерта, напередодні українських виборів у 2019 році такий спосіб впливу на громадську думку лише буде посилюватись. Політики інвестують великі гроші в Інтернет, адже розуміють, що там є активний електорат, який здатен впливати на своє оточення. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (С. 17).

Фільтри Instagram і палітра фотографій може розповісти про характер людини

Фільтри Instagram і палітра фотографій може розповісти про характер людини

Психологічний вплив соцмереж 

Вчені з Університету Сонгюнгван в Південній Кореї з'ясували, що вибір фільтрів в Instagram може розповісти про характер людини. Метою дослідження стало вивчення взаємозв'язку між особистістю користувача та особливостями кольорової гами його фотографій. Дослідники припустили, що люди з деякими особливостями психіки матимуть схожий стиль знімків у соціальних мережах. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (с. 16-17).

Міністерство у справах ветеранів запускає сторінки у Facebook та Twitter

Міністерство у справах ветеранів запускає сторінки у Facebook та Twitter

Формування громадянського суспільства

Міністерство України у справах ветеранів запускає свої сторінки у соціальних мережах. Про це повідомила міністр у справах ветеранів Ірина Фріз. Вона зауважила, що прийнято рішення не очікувати створення сайту Міністерства у справах ветеранів, адже це може тривати місяць у кращому випадку, і розпочати комунікаційну роботу в Facebook і Twitter. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (С. 11).

Facebook почав показувати, скільки часу ви «сидите» у соцмережі

Facebook почав показувати, скільки часу ви «сидите» у соцмережі

Розвиток соціальних мереж

Facebook почав розгортати нову функцію соцмережі «Ваш час»: тепер система підраховуватиме, скільки хвилин ви витрачаєте на додаток. Функція доступна в мобільному додатку мережі. Щоб користуватися нею, потрібно зайти в налаштування і вибрати вкладку Your Time on Facebook. Ви можете встановити щоденний ліміт і отримувати нагадування, що час зробити перерву. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 20 (С. 7).

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Свіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№11, 2018). У номері: Європол підвів підсумки дев'ятого етапу глобальної операції In Our Sites (IOS), спрямованої на припинення торгівлі підробленими товарами і піратською продукцією; Міжнародна конфедерація товариств авторів і композиторів CISAC, яка об'єднує в даний час 239 організацій по колективному управлінню з 121 країни світу, опублікувала звіт про світові збори авторської винагороди за 2017 рік; стало відомо, на що в Україні замінять звичні шампанське і коньяк; під виглядом інноваційних продуктів в Україні представляють інтелектуальну власність, яку завозять з-за кордону;