• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору
  • Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського зустрівся з науковою молоддю
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Казахстан – черговий об’єкт геостратегічних сутичок?

Сьогоднішні події на світовій «шахівниці» (З. Бжезинський) свідчать про те, що Казахстан, як і Україна, перетворюється в об'єкт геостратегічних сутичок між глобальними гравцями.

Детальніше про потенційну загрозу для Казахстану читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Подоплека запугиваний Казахстана российским вторжением» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.52-55).

ГУАМ: перспективи регіонального об’єднання

ГУАМ – регіональне об’єднання чотирьох держав: Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова. В основі утворення цієї форми співпраці лежить єдність позицій країн з подібними політичними й економічними зовнішніми орієнтаціями.

Детальніше про сучасний стан та перспективи ГУАМу дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Регіональне об’єднання ГУАМ – історія, сучасні реалії та перспективи (жовтень 2018 р.)» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.47-52).

Президентські вибори-2019: боротьба за крісло розпочалась

Президентські вибори-2019: боротьба за крісло розпочалась

Незважаючи на те, що до президентських виборів в Україні залишилося півроку, а де-юре виборча кампанія ще не стартувала, експерти вже заявляють про аномально високу кількість потенційних претендентів на головне крісло країни.

Про деталі боротьби за президентське крісло читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Президентские выборы-2019 в Украине: оценки экспертов» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 40-47).

Законодавчі ініціативи щодо врегулювання «мовного» питання

Мовне питання – традиційно одне з найбільш спірних із часів здобуття Україною незалежності. Саме тому його законодавче врегулювання тривалий час затягувалося.

Про деталі «мовної» політики в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко ««Мовне» рішення українського парламенту: сутність і експертні оцінки» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.26-39).

До питання свободи слова в Україні

Постанова про необхідність введення санкцій проти телеканалів «112 Україна» і NewsOnе, прийнята українським парламентом на засіданні 4 жовтня, стала однією з найбільш резонансних політичних подій останнього часу, тим більше що подібних прецедентів, як підкреслюють спостерігачі, раніше в Україні ще не було.

Детальніше про блокування роботи ЗМІ в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Возможное введение санкций против телеканалов «112 Украина» и NewsOne в оценках СМИ» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.20-26).