• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

У Skype можна поділитися файлами з OneDrive

У Skype можна поділитися файлами з OneDrive

 Розвиток соціальних мереж

Відправити файли через месенджер Skype відтепер буде набагато простіше, оскільки у додатку з'явилася інтеграція з хмарним сховищем Microsoft OneDrive. Усі користувачі стабільних версій Skype мають можливість скористатися функцією відправлення файлів будь-якого розміру. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (С. 7).

Twitter тестує позначку для оригінальних постів

Twitter тестує позначку для оригінальних постів

 Розвиток соціальних мереж

Сервіс мікроблогів Twitter тестує нову позначку, яка відмічає автора початкової публікації. На думку розробників, це дасть можливість користувачам швидше знаходити коментарі автора поста. Нова опція також допоможе боротися з поширенням дезінформації та шахрайством – часто шахраї реєструються під схожими нікнеймами і поширюють неправдиву інформацію. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2 (С. 7).

МОН України подасть заявку на членство у програмі «Horizon Europe»

МОН України подасть заявку на членство у програмі «Horizon Europe»

Наука

Україна планує стати асоційованим учасником нової рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Horizon Europe». Відповідна заявка буде подана Міністерством освіти і науки України до кінця 2019 р. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С. 128–129).

Представництво НЦ «МАНУ» в Академії Copernicus

Представництво НЦ «МАНУ» в Академії Copernicus

 Наука

В Україні розпочинає діяльність Академія Copernicus Національного центру «Мала академія наук України». Про її офіційний старт повідомив президент МАН, академік НАН України С. Довгий. За словами вченого, тепер українські науковці, педагоги, школярі і студенти мають доступ до унікальних навчальних і методичних матеріалів, можуть брати участь у міжнародних заходах, присвячених вивченню і використанню даних дистанційного зондування Землі. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С. 124–126).

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№1, 2019). У номері: рейтинг провідних центрів наукової та інноваційної діяльності, визначених за кількістю наукових публікацій і поданих в рамках системи PCT міжнародних патентних заявок, опублікованих в період з 2012 по 2016 рр.; перше дослідження ВОІВ з серії «Тенденції розвитку технологій»; індійські законодавці обговорюють посилення авторського права; міжнародні законодавчі ініціативи, спрямовані на реформування бібліотечної діяльності;