• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Забезпечення Службою безпеки України інформаційної та кібернетичної безпеки в контексті імплементації Закону України «Про національну безпеку України»
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Торговельно-економічні відносини України і ФРН в контексті бізнес форуму в Берліні

Торговельно-економічні відносини України і ФРН в контексті бізнес форуму в Берліні

Політика

У столиці Німеччини 29 листопада відбувся ІІІ Українсько-німецький бізнес-форум, у якому взяло участь понад 400 представників німецького та українського бізнесу, бізнес-асоціацій, політичних кіл, експертів і ЗМІ.

Про деталі українсько-німецького бізнес-форуму дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Третій українсько-німецький бізнес-форум: основні результати та оцінки» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.35-39).

Вибори у Грузії: чого очікувати?

Вибори у Грузії: чого очікувати?

Політика

У Грузії 28 листопада відбувся другий тур президентських виборів. Згідно з офіційними результатами голосування новим президентом країни стала незалежний, а по факту провладний кандидат С. Зурабішвілі, яка на 20 % голосів випередила кандидата від опозиції Г. Вашадзе.

Детальніше про вибори президента Грузії читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Президентські вибори в Грузії: оцінки, прогнози, коментарі» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.30-35).

Українське питання на саміті G20

Українське питання на саміті G20

Політика

Одним з наймасштабніших міжнародних політичних заходів останніх тижнів став саміт G20, в Буенос-Айресі. Упродовж двох днів лідери 20 країн, обговорювали здебільшого економічні питання, утім не без впливу на них політичних чинників.

Про деталі саміту дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Саміт G20 в Аргентині: український контекст» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.20-30).

Керченська криза – шляхи розв’язання проблеми

Керченська криза – шляхи розв’язання проблеми

Політика

Україна та Росія у 2003 р. підписали договір, за яким мають можливість спільно користуватися Азовським морем. Цей договір, донедавна, був компромісом після кризи на о. Тузла, який росіяни намагалися взяти під свій контроль.

Детальніше про керченську кризу читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Загострення відносин між Україною і Росією в зоні Азовського моря» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-19).

Введення воєнного стану в Україні: реакція міжнародної спільноти

Введення воєнного стану в Україні: реакція міжнародної спільноти

Політика

Агресивні дії російських військових проти українських моряків у Керченській протоці були розцінені українською стороною як акт збройної агресії. Ця ситуація й послужила головною причиною введення воєнного стану в Україні.

Детальніше про реакцію міжнародної спільноти на введення воєнного стану в Україні читайте в аналітичному огляді C. Горової «Воєнний стан: погляд із-за кордону» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-10).