• Нас вітає Національна Академія Наук України

Законодавчі ініціативи щодо врегулювання «мовного» питання

Мовне питання – традиційно одне з найбільш спірних із часів здобуття Україною незалежності. Саме тому його законодавче врегулювання тривалий час затягувалося.

Про деталі «мовної» політики в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко ««Мовне» рішення українського парламенту: сутність і експертні оцінки» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.26-39).

До питання свободи слова в Україні

Постанова про необхідність введення санкцій проти телеканалів «112 Україна» і NewsOnе, прийнята українським парламентом на засіданні 4 жовтня, стала однією з найбільш резонансних політичних подій останнього часу, тим більше що подібних прецедентів, як підкреслюють спостерігачі, раніше в Україні ще не було.

Детальніше про блокування роботи ЗМІ в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Возможное введение санкций против телеканалов «112 Украина» и NewsOne в оценках СМИ» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.20-26).

Пролонгація дії Закону про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО

Пролонгація дії Закону про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО3 жовтня Президент України П. Порошенко вніс до парламенту законопроект № 9153, яким продовжується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а вже 4 жовтня парламент підтримав проект закону.

Детальніше про продовження дії закону читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «До питання врегулювання конфлікту на Донбасі: пролонгація дії Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.13-20).

Українсько-угорські відносини: чергове загострення

Українсько-угорські відносини: чергове загострення

Останнім часом відносини між Україною та Угорщиною мають досить напружений характер. Нову кризу спричинило відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців в угорське громадянство, що відбувалося в консульстві в Береговому.

Детальніше про відносини двох країн читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Загострення відносин між Україною та Угорщиною через видачу угорських паспортів жителям Закарпаття й спроби знайти порозуміння» в № 18 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-12).

Національній академії правових наук України – 25 років!

Наприкінці вересня цього року відбулись урочисті загальні збори Національної академії правових наук України з нагоди 25-річчя. В урочистих заходах взяв участь Президент України П. Порошенко. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8 (С. 109–112).