• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Дипломатична служба в Україні та за кордоном

5 квітня 2018 року ВР прийняла Закон «Про дипломатичну службу», який викликав неоднозначну реакцію. Він дає можливість комплексно реформувати дипломатичну службу та забезпечити єдність підходів у правовому регулюванні особливостей дипломатичної служби як складової частини держслужби. Отже, прийняття багатьох законів в Україні супроводжується розлогими дискусіями. Ще однією особливістю є те, що депутати не враховують думку експертів приймаючи ту чи іншу законодавчу новелу, не став винятком і цей закон, бо парламентарі не взяли до уваги позицію ГНЕУ Апарату ВР. Зарубіжний досвід доводить, що загальноприйняті міжнародні норми імплементовані у національне законодавство без спроби «видумати велосипед» підтверджують свою ефективність. Докладніше про правові засади та порядок організації дипломатичної служби; порядок її проходження та припинення; правовий статус тощо у статті Т. Полтавець «Громадська думка», 2018, №8(152).

Система виконання судових рішень: змістовні перетворення чи косметичні зміни

26 березня 2018 р. у ВРУ зареєстровано проект Закону  «Про внесення змін до деяких законів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів»,  який був сприйнятий суспільством неоднозначно. Фахівці поділяють загальну думку про важливість і позитивний характер більшості запропонованих новацій, однак їх явно недостатньо для того, аби остаточно виправити ситуацію і зробити процес виконання рішень суспільно-орієнтованим і невідворотним. Тож процес реформування системи судочинства в Україні має обов'язково тривати, оскільки через невиконання навіть найкращих рішень служителів Феміди забезпечення права українців на справедливий суд стає нездійсненним. Розлогіше про новації, позитив і негатив законопроекту;організаційні та процедурні законодавчі зміни;зміни в процедурі виконання судових рішень; пропозиції експертів та ін. у матеріалі С. Закірової «Громадська думка про правотворення», 2018, №8(152).

Facebook викрили у наданні даних користувачів виробникам смартфонів

Facebook викрили у наданні даних користувачів виробникам смартфонів

За даними видання The New York Times, соцмережа Facebook протягом останніх десяти років уклала безліч угод з найбільшими виробниками смартфонів та електронних пристроїв. Це дає можливість компаніям отримати доступ до даних користувачів Facebook. 

Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11 (С. 29).

Підлітки назвали свої улюблені соцмережі

Підлітки назвали свої улюблені соцмережі

YouTube, Instagram та Snapchat – найпопулярніші онлайн-платформи серед підлітків. 95 % з них мають доступ до смарфонів та 45 % – майже постійно онлайн. Згідно з даними, отриманими під час опитування, чіткого консенсусу серед підлітків щодо впливу соцмереж на життя немає. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11 (С. 15).

Результати дослідження аудиторії Telegram в Україні від аналітиків TNS

Український представник компанії маркетингових досліджень TNS – ТОВ «Тейлор Нельсон Софрез Україна» – здійснив аналіз української аудиторії месенджера Telegram. Він посідає 3 місце в рейтингу месенджерів, якими користуються в Україні. Особливістю аудиторії Telegram в Україні є вік – 16-25 років (44 % від загального числа). Другою за кількістю стала вікова група 36-45 років. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11 (С. 7).