• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Новий банківській троян

Новий банківській троян

Новий банківський троян з root-правами, який заражає Android-смартфони, виявили українські кіберполіцейські. Він спрямований на мешканців України, Білорусії та інших країн СНД. У Департаменті кіберполіції звітують про 500 тис. інфікованих пристроїв, при цьому щодня кількість заражених пристроїв збільшується на 30–40 тис. За інформацією відомства, троян маскується під різні популярні додатки, наприклад, «ВКонтакте», «ДругВокруг», «Одноклассники», Pokemon GO, Telegram або Subway Surf. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (с. 33-34).

Користувач і соцмережа (дослідження)

Користувач і соцмережа (дослідження)

За результатами досліджень, 42 % користувачів соціальних мереж заздрять друзям, чиї пости викликають більше відгуків, ніж їхні власні. Така ж частка респондентів засмучується, якщо їхні пости і фотографії ніхто не лайкає або лайкає менше, ніж вони розраховували. Зазначається, що люди приходять у соцмережі з позитивними цілями: 65 % заради можливості залишатися на зв’язку з друзями і колегами, для 60 % це зручний спосіб переглядати розважальні та смішні пости. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (с. 15-16).

The Facebook Journalism Project

The Facebook Journalism Project

Проект The Facebook Journalism Project запускає компанія Facebook. Він спрямований на боротьбу з фейками в ЗМІ та інформування користувачів про способи пошуку достовірної інформації в епоху цифрових технологій. Проект складатиметься з трьох напрямів: співпраця з великими ЗМІ і розробка нових продуктів, проведення спеціальних навчальних тренінгів для журналістів, допомога користувачам соцмережі в пошуку якісної та достовірної інформації. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (с. 6).

Нейрокомп’ютерні технології від Facebook

Нейрокомп’ютерні технології від Facebook

Facebook розпочне розробку нейрокомп’ютерних технологій, за допомогою яких можна буде читати і передавати думки. У середині 2016 року Facebook сформував секретний дослідницький підрозділ Building 8, який, за чутками, працює над технологіями для передачі думок за допомогою комп’ютерів. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 1 (с. 4-5).

Ч.2. Українські реалії проблеми реституції

Ч.2. Українські реалії проблеми реституції

 

Продовження теми щодо реституції. Як зазначалося у попередньому матеріалі, прямого повернення майна колишнім власникам європейське законодавство не вимагає, втім національне правове поле України має містити можливості до запровадження інструменту реституції. Слід чітко визнати, що Україні не вдасться взагалі уникнути реституції, тож суспільство має добре знати і розуміти її сутність. Адже, актуальність реституційної проблеми з часом може стати ще більшою, ніж сьогодні. Тому важливими завданнями підготовки і влади, і суспільства до загального вирішення проблеми реституції мають стати всебічна інформованість суспільства про сутність, процесуальні характеристики і перспективи реституції; належна підготовка кадрів тощо. Докладніше про нинішню ситуацію з проблем реституції між Україною та Польщею; можливі форми проведення реституції та два принципові підходи до вирішення реституційної проблеми повернення майна; Угоду про асоціацію між Україною та ЄС й інші нормативно-правові акти; коментарі експертів з цього приводу у матеріалі С.Закірової «Громадська думка про правотворення», №1(126).