• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Дострокові парламентські вибори в Австрії: наслідки для України

В Австрії 15 жовтня відбулися дострокові парламентські вибори. «Австрійська народна партія», яку очолює 31-річний С. Курц, перемогла на дострокових виборах до нижньої палати парламенту Австрії.

Детальніше про парламентські вибори в Австрії дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Парламентські вибори в Австрії і перспективи її співробітництва з Україною» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-17).

Виборчий марафон у Чехії в контексті загальноєвропейських тенденцій

20-21 жовтня в Чехії пройшли парламентські вибори, в яких взяла участь 31 політична партія. Явка виборців склала 60,83 %.

Детальніше вибори в Чехії та їхні наслідки читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Парламентские выборы в Чехии и их потенциальные последствия» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 4-11).

Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції

19-20 жовтня 2017 р. старший науковий співробітник НЮБ, кандидат історичних наук, доцент Закірова С.Г. взяла участь у національному форумі «Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції».

 

Реінтеграція Донбасу: особливості законодавчого врегулювання

В Україні набрав чинності закон про створення умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей, яким на рік продовжується особливий статус цих територій.

Детальніше про законодавчий супровід реінтеграції Донбасу дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Проблема законодавчого оформлення процесу реінтеграції Донбасу» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 48-56).

Законодавчі новації в сфері інформаційної безпеки

5 жовтня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». Наразі відповідно до нового Закону політику у сфері кібербезпеки формує і реалізує Кабмін.

Про деталі законодавчих новацій у сфері кібербезпеки дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Закон про кібербезпеку: основні положення, оцінки експертів та розвиток вітчизняного інформаційного простору» в № 19  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 42-48).