• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Горизонт 2020: нова версія анотованої грантової угоди

Горизонт 2020: нова версія анотованої грантової угоди

Анонс

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: нову версію анотованої моделі грантової угоди програми Горизонт 2020; затвердження складу наукової ради Національного фонду досліджень України; виставки-презентації науково-технічних розробок НАН України; кількість публікацій українських дослідників у міжнародних наукових базах даних Scopus та Web of Science; презентацію електронної версії «Великої української енциклопедії» – «е-ВУЕ»; діяльність Київського академічного університету НАН України та МОН України та багато іншого.

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільстві

Інтелектуальна власність в інформаційному суспільствіСвіжий номер інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» (№12, 2018). У номері: чому китайські компанії патентують все підряд; десять міфів про патентування в Росії; світові показники діяльності у сфері інтелектуальної власності; скільки YouTubeвидаляє в квартал відео за порушення контенту; Єврокомісія вперше опублікувала перелік розповсюджувачів контрафакту і піратського контенту; компанія Google незадоволена новими вимоги ЄС про захист контента в інтернеті; електронних книговидавців пропонують захистити новим меморандумом; використання штучного інтелекту в процесі рецензування наукових статей; як захистити сплагіаченную дисертацію і залишитися непоміченим (досвід української науки);

Вітаємо з Новим 2019 роком та Різдвом Христовим!

Вітаємо з Новим 2019 роком та Різдвом Христовим!Шановні колеги, друзі!

Сердечно вітаємо з Новим 2019 роком та світлим святом Різдва Христового!

Прийміть найтепліші побажання щастя, здоров’я і благополуччя. Нехай Новий рік втілить у життя всі добрі задуми, стане роком нових перемог і приємних відкриттів, роком добрих людських стосунків, тепла і радості. 

Давайте зберігати бадьорість духу, бажання працювати і творити. 

Нехай віра у свої сили, ентузіазм і відповідальність допоможуть здійснити всі плани, зробити наше життя кращим.

З повагою колектив НЮБ, CІАЗ та ФПУ НБУВ

Законопроект №2033а: можливість переглянути незаконні вироки для довічно засуджених

Законопроект №2033а: можливість переглянути незаконні вироки для довічно засуджених

 

Наприкінці 2015 р. Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект  «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок)». Хоча наразі подальший розгляд цього документу призупинено, це питання активно обговорюють у суспільстві. Саме перегляд справ неправомірно засуджених стане справжнім мірилом прав осудності. Автори сподіваються, що депутати все ж таки проголосують у другому читанні за зміни до КПК, і тоді з несправедливістю буде покінчено. Можливо, прийняття нового закону України сприятиме відновленню справедливості в державі. Докладніше про це у статті О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2018, №19(163).

Комбатанти та законодавча база України

Комбатанти та законодавча база України

Український добровольчий рух уже не вперше стає на захист українських земель. На жаль, питання правового статусу їх участі в бойових діях і повернення до мирного життя в Україні ще очікує на своє вирішення. За останній рік українські депутати роблять вже третю спробу розв’язати проблеми комбатантів. Зокрема, йдеться про проект Закону України «Про комбатантів в Україні». У його пояснювальній записці я мова йде про те, що новий закон повинен врегулювати питання правового статусу комбатантів, у тому числі воїнів добровольчих військових формувань, які виступили на захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, відповідно до норм міжнародного права. Докладніше про закріплення в правовому полі України визначення понять: «комбатанти», «некомбатанти», «добровольчі формування комбатантів України», визначення їх правового статусу і внесення змін до деяких законів України у публікації  О.Ауліна «Громадська думка про правотворення», 2018, №19(163).