• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

YouTube запропонує зробити паузу

YouTube запропонує зробити паузу

Нова версія мобільного YouTube почала нагадувати користувачам, які переглядають відео протягом тривалого часу, про необхідність зробити перерву. Функція «Нагадувати мені, що потрібно відпочити від перегляду» вже з'явилася в Android- та iOS-версіях додатку. Користувачі можуть налаштувати таймер на 15, 30, 60, 90 або 180 хвилин. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 10 (с. 4-5).

Атестація наукових працівників

Атестація наукових працівників

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: Державні премії України в галузі науки і техніки 2017 р.; обговорення нової редакції Положення про атестацію наукових працівників; конкурс на здобуття премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій; відзначення українських вчених премією Scopus Awards; ХІІ Всеукраїнський фестиваль науки та багато іншого.

VІII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

30 травня 2018 року  представники Центру досліджень соціальних комунікацій НБУВ взяли участь у 8-му Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» інтелектуальній події країни, що об’єднує літературу й мистецтво. На заході були представлені монографічні дослідження з питань сучасних інформаційних технологій, бібліотекознавства в контексті розвитку інформатизації, забезпечення інформаційного суверенітету, політичних процесів в контексті розвитку глобалізації, інформаційної безпеки тощо.

Сучасний стан української зовнішньої торгівлі

Українська економіка глибоко інтегрована до глобальної системи міжнародного поділу праці і як продавець, і як покупець товарів і послуг.За таких обставин стан зовнішньої торгівлі має надзвичайно важливе значення для економічного розвитку нашої держави.

Детальніше про зовнішню торгівлю України читайте в продовженні аналітичного огляду С. Кулицького «Проблеми й перспективи розвитку української зовнішньої торгівлі» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.39-52).

До питання окупації Криму

Верховна Рада офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією 20 лютого 2014 р. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Натомість Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

Детальніше про ситуацію на окупованому півострові дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Суспільно-політична ситуація в Криму: експертні оцінки та заяви політиків» в № 10 «Україна: події, факти, коментарі» (с.33-39).