• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Сучасні українсько-польські економічні відносини

Українсько-польські економічні відносини розвиваються за кількома напрямами, які можуть по-різному реагувати на зміни у двосторонніх політичних відносинах Польщі й України.

Детальніше про стан та перспективи українсько-польських економічних відносин дізнавайтеся в продовженні аналітичного огляду С. Кулицького «Оцінка розвитку українсько-польських економічних відносин у сучасному політичному контексті» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 53-59).

Стратегії розвитку людства: тенденції та загрози

Сьогодні людство переживає глибоку трансформацію, що супроводжується фундаментальними змінами в соціально-економічній структурі суспільства, а науково-технічний прогрес та створення загального інформаційного простору, єдиних загальносвітових систем в економіці, фінансах, технологіях, політико-правовій, культурній та інших сферах призвело до глобалізації людської цивілізації    

Детальніше про стратегії та загрози глобального розвитку читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Глобальний розвиток людства: стратегії, загрози, тенденції» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.41-52).

Підписання коаліційної угоди в Німеччині та українське питання

Підписання коаліційної угоди в Німеччині та українське питання

Тривалий час німецькі політики не могли домовитися про умови формування коаліції. І нарешті 7 лютого, лідери партій ХДС/ХСС А. Меркель та СДПН М. Шульц оголосили про закінчення переговорів і готовність підписати коаліційну угоду.

Детальніше про німецьку «коаліціаду» читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Формування коаліційного уряду у ФРН і українське питання в коаліційній угоді» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.34-40).

Українсько-польські відносини: причини чергового загострення

Загострення українсько-польських відносин, яке спостерігається останнім часом, нещодавно отримало черговий інформаційний привід для свого розвитку. Цього разу резонанс спровокувало ухвалення польським парламентом нової редакції Закону «Про Інститут національної пам’яті».

Детальніше про ухвалення польським парламентом нової редакції Закону «Про Інститут національної пам’яті», читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Польський Закон «Про Інститут національної пам’яті»: погляд з України» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с.21-34).

Трансформації в українському політикумі: основні тенденції

Участь українських політиків в так званому молитовному сніданку з президентом США Д. Трампом змусило спостерігачів в черговий раз констатувати, що в Україні фактично стартувала президентська виборча кампанія.

Детальніше про сучасні політичні тенденції в Україні читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Предпосылки трансформации политического поля и перспективы реформ в Украине в оценках СМИ» в № 4 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 15-20).