• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

Підвищення мінімалки: політичний аспект

Рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати викликало широкий резонанс в політичному та експертному середовищі, змусивши спостерігачів говорити не тільки про економічні наслідки та умови його реалізації, але і про очевидне політичне підґрунтя цієї ініціативи.

Детальніше про політичні наслідки підвищення соціальних стандартів читайте у продовженні аналітичного огляду Ю. Якименка  «Политические предпосылки повышения минимальной заработной платы в Украине» (с. 57 - 64).

Гібридна війна: економічний аспект

Логіка ескалації російської гібридної агресії проти України закономірно поширила її також і на сферу фінансів, яка, до речі, надзвичайно вразлива як до військових дій та соціально-політичної дестабілізації, так і до впливу інформаційно-психологічних операцій.

Детальніше про окремі аспекти російсько-українського економічного протистояння читайте у продовженні аналітичного огляду С. Кулицького  «Економічна складова гібридної війни Росії проти України: 4.Фінансові відносини як поле гібридної війни» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі. 5. Взаємозв’язок економічних і соціально-політичних компонентів гібридної війни» (с. 44 - 57).

Необхідність законодавчої підтримки реформи децентралізації

Реформа адміністративно-територіального устрою України, яка відбувається одночасно з децентралізацією влади, зумовила внесення концептуальних коректив у законодавче регулювання процесу об’єднання територіальних громад.

Детальніше, про особливості реалізації реформи децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Законодавче регулювання процесу об’єднання територіальних громад: терміново і необхідно» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 36 - 44).

Проблеми державного реформування

На сьогодні в Україні питання реформування державної системи є актуальним як ніколи. Українське суспільство ставить вимоги модернізації країни, яка не можлива без модернізації її державної системи: прозорого механізму прийняття рішень, справедливого розподілу бюджетних коштів, декларування доходів можновладців, змін у системі оподаткування тощо.

Детальніше, про особливості державного реформування в Україні читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Створення Офісу впровадження реформ у контексті проблеми державного реформування в сучасній Україні» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 32 - 36).

Переслідування «незгідних» в Криму

Проблема дотримання прав людини в Криму не сходить зі шпальт ЗМІ. Черговим інформаційним приводом стала звістка про звільнення з російської в’язниці Х. Джемілєва - сина лідера кримських татар М. Джемілєва. Проте, загальна ситуація з дотриманням прав людини на анексованому півострові, залишається складною, незважаючи на зусилля правозахисників і адвокатів світової спільноти.

Детальніше про ситуацію з дотриманням прав людини в Криму читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Особливості дотримання прав людини в анексованому Криму» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 6 - 13).