• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Візит делегації Національної парламентської бібліотеки Грузії ім. Іллі Чавчавадзе
  • «Інформаційний ярмарок – 2017» у Верховній Раді України

Чого чекати від нового закону про амністію

Чого чекати від нового закону про амністію

Наприкінці 2016 р. ВР повторно прийняла Закон України «Про амністію у 2016 році», що передбачає оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та соціально вразливі. Проте, закон ще досі не підписав Президент України через те, що термінологія закону щодо визначення кола осіб, до яких застосовується амністія, потребує приведення у відповідність до закону про застосування амністії та КК. Кримінальна амністія в Україні на 2017 р. передбачає не лише достроковий вихід на волю засуджених, а й реформування усієї пенітенціарної служби. Втім, дане питання турбує не тільки ув'язнених, законодавців, юристів, представників пенітенціарної служби, а й пересічних громадян, які з побоюванням сприйняли прийняття нового Закону про амністію, адже українці вже мають  досвід закону Савченко, за яким достроково та безкарно звільнено багато злодіїв, які відтоді чинять нові злочини. Як то воно буде цього разу, час покаже. Про цілі ухвалення закону; коментарі з цього приводу фахівців, Національної асоціації адвокатів України у матеріалі О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», №6 (131).

Політичний аспект збереження українського лісу

Політичний аспект збереження українського лісу

Аналізуючи діючі законодавчі акти щодо мораторію  на експорт деревини, можна визначити, що для вирішення проблем у лісовій галузі потрібен комплексний підхід. Мораторій мав би відновити деревообробну та меблеву промисловість в Україні, створити нові робочі місця та ін., однак, як показує практика, тільки за цей рік збільшилася кількість незаконних вирубок та контрабанди лісу. Він не вирішив і екологічної проблеми щодо вирубки лісу. Втім, незважаючи на суперечні думки політиків та експертів, 6 лютого 2017 року було зареєстровано «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань економічної політики»,  де пропонується скасувати тимчасову заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді за межі держави тощо. Подейкують, що відміна мораторію є умовою отримання чергового траншу, однак, дозвіл на  легальний експорт свідчить лише про те, що ЄС хоче на законному рівні займатися торгівлею. А політики, які саботують прийняття документу, доводять, що не готові займатися легальним бізнесом. Коментарі політиків навколо теми мораторію; круглі столи щодо цього питанняу статті Т. Полтавець «Громадська думка про правотворення», №6 (131).

Реформа українського законодавства в IT-сфері

Реформа українського законодавства в IT-сфері

 

В Україні стан розбудови інформаційного суспільства та сфери інформаційно-комунікаційних технологій, порівняно із світовими тенденціями, є недостатнім і не відповідає стратегічній меті розвитку країни. Перш за все, недостатнім є розвиток нормативно-правової бази інформаційної сфери. З огляду на необхідність створення законодавчої бази для розбудови сучасної інфраструктури інформаційного суспільства до ВР було подано так званий «пакет Данченка», який включає 4 взаємозалежні та взаємодоповнюючі нормативні акти(«Про доступ до об’єктів інфраструктури», «Про електронні довірчі послуги», «Про хмарні технології»,«Про електронні комунікації»).Їх швидке ухвалення та  вступ у силу дозволили б провести вкрай необхідні реформи в українській IT-сфері. Проаналізувавши весь пакет, автор докладно зупиняється на законопроекті «Про електронні комунікації», що викликав найбільші суперечки.Адже його прийняття надасть змогу встановити засади діяльності у сфері електронних комунікацій, які відповідатимуть вимогам часу та євроінтеграційним процесам. Про нововведення, «плюси» і «мінуси» законопроекту; ставлення до нього експертів у публікації І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», №6 (131).

Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія діїДо вашої уваги колективна праця науковців інститутів Національної академії наук України, присвячена актуальним проблемам суспільно-політичного розвитку в умовах цивілізаційних трансформацій. Авторами на основі сучасних теоретичних концепцій та аналізу політичних практик здійснено дослідження передумов, стану та перспектив реалізації нового етапу цивілізаційного розвитку України в контексті сучасних суспільно-політичних змін, визначено ризики і можливі загрози Українській державі та національній ідентичності. 

Виокремлено стратегічні напрями втілення проекту цивілізаційного розвитку України, його законодавчого та політико-управлінського забезпечення, реформування соціокультурної, освітньої та наукової сфер, шляхи активізації політичної участі громадян. Визначено ймовірні наслідки втілення цивілізаційного проекту шляхом зіставлення здобутків і можливих втрат за наслідками реалізації стратегій цивілізаційних змін, вірогідних глобальних викликів цивілізаційному розвиткові України.

Дискусія за участі директора Парламентської бібліотеки Грузії

Дискусія за участі директора Парламентської бібліотеки Грузії18 травня Гіоргі Кекелідзе, директор Парламентської бібліотеки Грузії імені Чавчавадзе, проведе зустріч з бібліотекарями України в Гете-Інституті. Провідна тема дискусії "Розвиток сучасних бібліотек: від класичної бібліотеки до бібліотеки майбутнього", яка організована Українською бібліотечною Асоціацією.

Також під час проведення VII Книжкового Арсеналу (17-21 травня 2017 року) відбудеться презентація книги "Гурійський щоденник" Гіоргі Кекелідзе, перекладеної українською завдяки Раулю Чілачаві.