• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Забезпечення Службою безпеки України інформаційної та кібернетичної безпеки в контексті імплементації Закону України «Про національну безпеку України»
  • Привітання Б. Є. Патона зі сторіччям
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Новий конкурс ініціативи Clean Sky 2

Новий конкурс ініціативи Clean Sky 2

Анонс

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: спільне засідання Президії НАН України та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти з питання «Національна академія наук України: основні засади розвитку та державної підтримки»; участь установ НАН України у роботі XXIII міжнародної виставки індустрії безпеки «Безпека 2018»; новий конкурс спільної ініціативи країн ЄС Clean Sky 2; результати конкурсу на здобуття грантів НАН України дослідницьким лабораторіям/групам молодих вчених НАН України; сучасні науково-технічні можливості в оборонній сфері; методологію розвитку ключових технологій; досягнення, проблеми та перспективи космічних досліджень в Україні та багато іншого.

Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору

Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору7 листопада 2018 р. в рамках роботи Міжнародної наукової конференції  «Бібліотека. Наука. Комунікація. 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» відбулась робота секції 4 «Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору» (науковий керівник – заступник генерального директора НБУВ, доктор історичних наук, професор В. М. Горовий, учений секретар – старший науковий співробітник СІАЗ НБУВ, доктор наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник Т. Ю. Гранчак).

Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського зустрівся з науковою молоддю

Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського  зустрівся з науковою молоддю6 листопада в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського Президент України Петро Порошенко зустрівся з науковою молоддю - студентами та аспірантами. Голова держави наголосив на важливості підтримки талановитої української молоді, яка займається академічною та прикладною наукою.

Небезпечний NFC: виявили спосіб як можна викрасти дані зі смартфонів

Модуль NFC, який зараз є практично на всіх смартфонах під управлінням Android, може стати засобом для їх віддаленого «злому». Виявлений дослідником у галузі інформаційної безпеки компанії Checkmarx Педро Умбеліно метод дає можливість передавати по бездротовому з’єднанню логіни і паролі облікових записів з одного смартфона на інший за умови його знаходження в зоні досяжності технології Near-field communication. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 18 (С. 31).

Додатки продовжують шпигувати навіть після їхнього видалення

Навіть якщо ви видалили додаток зі свого смартфона, це не означає, що він припинив шпигувати за вами. Нові системи трекерів дають можливість розробникам продовжувати відстежувати користувачів та подавати їм таргетовану рекламу. Це стосується як власників iOS, так і Android. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 18 (С. 30).