• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • ХVII Мiжнародний фiнансовий форум

Позитивні результати децентралізації

Позитивні результати децентралізації

У рамках проведення реформи з децентралізації в Україні спостерігається розвиток територій у різних регіонах. Об’єднані територіальні громади отримали платоспроможні місцеві бюджети та можливість самостійно вирішувати інфраструктурні питання населених пунктів.

Детальніше, про позитивний вплив децентралізації на ситуацію в регіонах, читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Бюджетна самодостатність і реалізація інфраструктурних проектів у регіонах України» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 31 - 42 ).

Візит П. Клімкіна до США в контексті вирішення українського питання

Візит П. Клімкіна до США в контексті вирішення українського питання

Українська держава продовжує активну роботу з налагодження співпраці із західними партнерами. 8–10 травня міністр закордонних справ України П. Клімкін здійснив робочий візит до США.

Детальніше, про результати візиту читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Візит міністра закордонних справ України до Вашингтона: експертні оцінки в контексті геополітики» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.  19 - 31).

Сучасні перспективи нормандського формату

Сучасні перспективи нормандського формату

Ключові європейські партнери України сьогодні проходять крізь складний і суперечливий етап чергового переформатування влади. А це прямо пов'язано зі збереженням напрацьованих в попередні роки міжнародних майданчиків врегулювання українського питання, у тому числі, й у нормандському форматі.

Детальніше, про вплив зарубіжних політичних процесів на діяльність «нормандської четвірки» читайте в аналітичному огляді І. Рудя  «Перспективи відновлення переговорів у нормандському форматі: сучасні реалії, позиція світових лідерів, оцінка експертів» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 14 - 19 ).

Проміжні підсумки діяльності Верховної Ради України

Проміжні підсумки діяльності Верховної Ради України

Верховна Рада України восьмого скликання, склад якої було обрано на позачергових виборах 26 жовтня 2014 р., наразі перебуває на умовному екваторі своєї діяльності.

Детальніше, про результати роботи українського парламенту читайте в аналітичному огляді М. Дем'яненка «Екватор діяльності Верховної Ради України восьмого скликання: результати і прогнози» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 4 - 14 ).

Українських вчених відзначено премією Scopus Awards

Українських вчених відзначено премією Scopus Awards

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про:» обрання першого складу Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій; затвердження заходів із підготовки та відзначення у 2018 р. на загальнодержавному рівні 100-річчя НАН України; відзначення українських вчених премією Scopus Awards; ХІ Всеукраїнський фестиваль науки;  співробітництво в галузі науки та інновацій між НАН України і Департаментом науки і технологій провінції Чжецзян (КНР); Загальні збори НАМН України; щорічний університетський рейтинг «Топ 200 Україна» та багато іншого.