• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Закон України «Про національну безпеку України»
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Аграрний фонд: ліквідувати не можна залишити

Проблема неефективності державних компаній та доцільності їх подальшого функціонування стала однією з постійних та дискутованих тем переговорів КМ України з міжнародними фінансовими донорами та кредиторами. В цьому контексті питання реформування Аграрного фонду періодично актуалізується, проте й нині воно залишається невирішеним. Тому ВРУ розглянула законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»» головною метою якого є заміна Аграрного фонду «державним інтервенційним агентом». Як виявилось, ставлення до даного документу неоднозначне. Зокрема, у ГНЕУ вважають, що законопроект доцільно відхилити. Втім, Комітет з питань аграрної політики і земельних стосунків вирішив рекомендувати ВРУ даний законопроект прийняти за основу та в цілому як Закон. Яким буде рішення парламенту досі невідомо, проте є серйозні сумніви, що зауваження експертів та висновки Комітету з питань запобігання і протидії корупції будуть почуті. Розлогіше у статті С. Полтавця «Громадська думка про правотворення», 2018, №9 (153).

Українська газова промисловість: стан та перспективи

Технологічний прогрес у сфері видобутку і транспортування газу протягом останніх 10–15 років кардинально змінив економічні умови функціонування міжнародних газових ринків, включаючи європейський.

Детальніше про стан та перспективи газової промисловості України дізнавайтеся з аналітичного огляду С. Кулицького «Ймовірні зміни логістики поставок газу на європейський ринок і проблеми розвитку  газової промисловості України» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с.45-58).

Законодавчі новації в сфері децентралізації

З травня поточного року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» № 6466, який дозволяє містам обласного значення сформувати об’єднану територіальну громаду із суміжними селами за процедурою приєднання у відповідності до Перспективного плану.

Про деталі законодавчих новацій в рамках децентралізації дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Спрощення процедури добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до міст обласного значення» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с.34-45).

Процедура «транзиту влади» в Казахстані та її вплив на співпрацю з Україною

Економічні відносини між Україною і Казахстаном сформувалися понад півтори століття тому. Після демонтажу радянської системи відносини перейшли на рівень співпраці самостійних економічних партнерів.

Детальніше про перспективи співпраці двох країн читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Транзит власти в Казахстане – варианты выбора без выбора» в № 12  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 30-34).

Активізація співробітництва в рамках Чорноморського регіону

Черговим кроком розширення міжнародного співробітництва у басейні Чорного моря стала Друга міжпарламентська конференція «Грузія, Молдова та Україна: посилення міжпарламентського компоненту регіонального і безпекового співробітництва та розвиток взаємодії з ЄС та НАТО», що проходила 9 червня у Києві.

Про деталі конференції та перспективи співробітництва дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Перспективи розвитку міжнародного співробітництва у Чорноморському регіоні: прогнози та оцінки експертів» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с.26-30).