• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Вибори у Грузії: чого очікувати?

Вибори у Грузії: чого очікувати?

Політика

У Грузії 28 листопада відбувся другий тур президентських виборів. Згідно з офіційними результатами голосування новим президентом країни стала незалежний, а по факту провладний кандидат С. Зурабішвілі, яка на 20 % голосів випередила кандидата від опозиції Г. Вашадзе.

Детальніше про вибори президента Грузії читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Президентські вибори в Грузії: оцінки, прогнози, коментарі» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.30-35).

Українське питання на саміті G20

Українське питання на саміті G20

Політика

Одним з наймасштабніших міжнародних політичних заходів останніх тижнів став саміт G20, в Буенос-Айресі. Упродовж двох днів лідери 20 країн, обговорювали здебільшого економічні питання, утім не без впливу на них політичних чинників.

Про деталі саміту дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Саміт G20 в Аргентині: український контекст» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.20-30).

Керченська криза – шляхи розв’язання проблеми

Керченська криза – шляхи розв’язання проблеми

Політика

Україна та Росія у 2003 р. підписали договір, за яким мають можливість спільно користуватися Азовським морем. Цей договір, донедавна, був компромісом після кризи на о. Тузла, який росіяни намагалися взяти під свій контроль.

Детальніше про керченську кризу читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Загострення відносин між Україною і Росією в зоні Азовського моря» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.11-19).

Введення воєнного стану в Україні: реакція міжнародної спільноти

Введення воєнного стану в Україні: реакція міжнародної спільноти

Політика

Агресивні дії російських військових проти українських моряків у Керченській протоці були розцінені українською стороною як акт збройної агресії. Ця ситуація й послужила головною причиною введення воєнного стану в Україні.

Детальніше про реакцію міжнародної спільноти на введення воєнного стану в Україні читайте в аналітичному огляді C. Горової «Воєнний стан: погляд із-за кордону» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-10).

Конкурс українсько-ізраїльських науково-дослідних проектів

Конкурс українсько-ізраїльських науково-дослідних проектів

АНОНС

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: конкурс спільних українсько-ізраїльських науково-дослідних проектів на 2019–2020 рр.; заходи з відзначення 100-річчя НАН України; результати атестації молодих учених – стипендіатів НАН України та конкурсу на здобуття стипендій НАН України для молодих учених на поточні вакансії; підсумки чергового етапу оцінювання наукових установ НАН України; лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки 2017 р.; новий інформаційний ресурс, що репрезентує науковий доробок колективу НБУВ – РЕПОЗИТAРІЙ НБУВ (eVerLib) та багато іншого.