• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору
  • Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського зустрівся з науковою молоддю
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Український та російський напрям міжнародної політики США

Український та російський напрям міжнародної політики США

Політика

Останній місяць відзначився посиленням медіа-активності президента США Д. Трампа та представників його адміністрації, завдяки чому в інформаційному просторі набули поширення нові меседжі міжнародної політики США, у тому числі чимало гучних заяв, стосувалися України та Росії.

Про деталі міжнародної політики США дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Міжнародна політика США: український і російський аспекти» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.12-21).

Держбюджет-2019: куди «підуть» кошти?

Держбюджет-2019: куди «підуть» кошти?

 Політика

Бюджетний процес в Україні пройшов черговий етап. Верховна Рада 19 жовтня ухвалила в першому читанні проект Держбюджету України на 2019 рік.

Детальніше про особливості формування бюджету на наступний рік читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Держбюджет на 2019 рік в оцінках політиків і експертів» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с.5-11).

Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері

Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сферіЧому в Україні iPhone дорожче, ніж в Швейцарії, і скільки це ще триватиме; чи охороняється авторським правом смак харчових продуктів за законами ЄС; як Instagram використовує ваші фотографії; чому генеральний директор YouTube оголосила війну Європі; як захистити бізнес через реєстрацію товарного знаку чи торгової марки; як йде оцифровка бібліотек Вірменії; як плагіат кандидата наук і консультанта МОН спустошує поле науки та ін. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного дайджесту «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері» № 10.

Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Порівняльна реклама: корисна інформація чи недобросовісна конкуренція?

Порівняльна реклама: корисна інформація чи недобросовісна конкуренція?

Економіка

Нещодавно у  Верховній Раді  зареєстрували Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері порівняльної реклами із правом Європейського Союзу)» який змінює підхід до законодавчого розуміння соціальної реклами і стосується застосування порівняльної реклами у взаємодії з нормами законодавства про недобросовісну конкуренцію та захист прав споживачів. Вона повинна відповідати принципам добросовісної конкуренції, а законодавство має регулювати відносини, пов’язані з виробництвом, розповсюдженням та споживанням рекламної продукції на території України. Докладніше про порівняльну рекламу в Україні, її новації, очевидні переваги та недоліки тощо. у публікації О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», 2018, №16(160).