• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

Картку VISA можуть зламати за 5-10 секунд після сплати в Інтернеті

Картку VISA можуть зламати за 5-10 секунд після сплати в Інтернеті

Групою дослідників розроблено алгоритм, який дає змогу підбирати номер, термін дії та код безпеки карт VISA протягом 5-10 секунд. Завдяки цьому, з’являється можливість проводити несанкціоновані платежі. Ця інформація може зберігатися на сайтах електронної комерції, де були введені дані банківських карт при здійсненні оплати в Інтернеті. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 16 (ст. 44-45).

У Facebook планують надати коментарі у вигляді чату

У Facebook планують надати коментарі у вигляді чату

Звичайні коментарі замінити чатом планують у Facebook, що надасть можливість відстежити в постах, які прокоментовані найбільше, відповіді користувачів. Завдяки чату можливо швидко відповісти на коментарі, а опонент отримає сповіщення про нове повідомлення. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 16 (ст. 18-19).

Skype Preview отримує ряд оновлень

SkypePreview отримує ряд оновлень

Функцію перекладача в універсальному додатку Skype Preview анонсувала компанія Microsoft. Перекладач надає можливість вести голосове спілкування в режимі реального часу різними мовами. Перекладач підтримує 10 мов. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 16 (с. 14).

Наукове забезпечення АПК

Національна академія аграрних наук України залишається головним центром наукового супроводу розвитку галузей агропромислового комплексу країни та гарантом її продовольчої безпеки. Зокрема, важливим напрямом досліджень НААН є наукове забезпечення якості та безпечності продуктів харчування, адже від цього безпосередньо залежить здоров’я наших громадян. Вже понад 10 років наукові установи успішно виконують програму зі зменшення біологічних загроз в Україні, яка фінансується урядом США і сприяє значному підвищенню рівня біобезпеки та біозахисту в державі. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 11 (с. 77–79).

Фінансування науки в Україні

Фінансування науки в Україні

16 листопада відбулись парламентські слухання на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні», у яких взяли участь і вчені НАН України. Станові та проблемам вітчизняної академічної науки й, зокрема, Національної академії наук України, було присвячено співдоповідь першого віце-президента НАНУ А. Наумовця. Про ситуацію у науковій сфері також йшлося у виступах голови профспілки працівників НАНУ А. Широкова, заступника голови Ради молодих вчених НАНУ Ю. Безвершенко, співробітника Інституту математики НАНУ І. Єгорченка. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 11 (с. 102–109).