• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника

З ініціативи Cambridge Society of Ukraine та ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» засновано тревел-грант імені Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника, який надасть можливість українським науковцям поїхати на конференцію в Кембридж або Оксфорд. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 11–12).

Розглянуто результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України

Розглянуто результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України

Результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України, яку здійснила незалежна комісія експертів Європейської комісії за підтримки програми «Горизонт 2020», розглянуто на засіданні Президії НАН України. Під час засідання було наголошено на необхідності продовжити роботу з практичного застосування схваленої міжнародними експертами нової методики оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України, щоб протягом поточного та наступних чотирьох років провести оцінювання за зазначеною методикою. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 95–96).

Тепловий слід допоможе хакерам визначити PIN-код смартфона

Тепловий слід допоможе хакерам визначити PIN-код смартфона

PIN-код смартфона кіберзлочинці можуть дізнатися за допомогою теплового сліду пальців його власника, попередили вчені з Штутгартського університету і Мюнхенського університету ім. Людвіга-Максиміліана. Після введення користувачем PIN-коду на дисплеї смартфона тепловий слід від пальців на екрані залишається до 45 секунд. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5 (с. 58-59).

WhatsApp тестує систему спілкування підприємств з клієнтами

WhatsApp тестує систему спілкування підприємств з клієнтами

WhatsApp тестує систему, яка дасть змогу компаніям безпосередньо спілкуватись зі своїми клієнтами. Тестування проводиться серед кількох стартапів, які є частиною бізнес-інкубатора Y Combinator. Також WhatsApp почала опитувати користувачів про те, як часто вони спілкуються з підприємствами і чи отримували небажані повідомлення рекламного характеру. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5 (с. 17-18).

Секретні чати у Viber

Секретні чати у Viber

У рамках оновлення до версії 6.7 Viber пропонує нову функцію секретних чатів з наскрізним шифруванням текстових повідомлень та дзвінків. У секретних чатах можна встановити таймер самознищення для всіх повідомлень, що відправляються в чат. Також у секретних чатах відключена функція пересилання повідомлень. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5 (С. 12).