• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Новий порядок атестації науковців

Новий порядок атестації науковців

НАУКА

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок атестації наукових працівників. Зокрема, відтепер вчених оцінюватимуть за конкретними показниками, з’являться «запобіжники» щодо впливу на атестацію керівника установи, а вчені ради будуть долучені до визначення складу атестаційних комісій. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 131–132).

Центри колективного користування науковим обладнанням у ЗВО

Центри колективного користування науковим обладнанням у ЗВО

НАУКА

До кінця 2019 р. в українських закладах вищої освіти працюватиме 16 центрів колективного користування науковим обладнанням. Вчені  з різних ЗВО отримають доступ до передового обладнання та зможуть проводити суголосні часу дослідження. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 97–98).

Реалізація нової Енергетичної стратегії України до 2035 р.

Реалізація нової Енергетичної стратегії України до 2035 р.

Наука

Представлено результати дослідження, отримані в межах ініціативи «Стійка енергетика, сприятлива до навколишнього середовища», що реалізується за Програмою енергетичного партнерства між Україною та Данією. Метою зазначеного проекту є підтримка реалізації нової Енергетичної стратегії України до 2035 р. шляхом надання цьому процесу аналітичного супроводження з використанням сучасного модельного інструментарію. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (С. 96–97).

Результати першого туру президентських виборів: південний регіон та закордонний виборчий округ

Результати першого туру президентських виборів: південний регіон та закордонний виборчий округ

Політика

В Україні 31 березня відбувся перший тур виборів Президента України. У Південному регіоні України вибори відбулися за досить високої, хоча й дещо нижчої, ніж у цілому по країні, явки виборців.

Детальніше про результати першого туру президентських виборів на Півдні України та закордонному виборчому окрузі читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Підсумки першого туру виборів Президента України в Південному регіоні та закордонному виборчому окрузі» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с.3-14).

Стан справ та перспективи вітчизняної металургії

Стан справ та перспективи вітчизняної металургії

Економічний ракурс

Одна з найважливіших експортно-орієнтованих галузей української економіки - металургія після кризи 2015-2017 рр. почала відновлювати обсяги виробництва і експорту продукції. Втім, якщо дивитися на номенклатуру експорту більш детально, то ситуація виглядає не зовсім однозначною.

Детальніше про стан справ у вітчизняній металургії читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Украинская металлургия в 2018–2019 гг. (сдержанный оптимизм)» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с.76-82).