• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

З'їзд партії «Народний фронт»: причини та прогнози

11 листопада 2017 р. відбувся перший з 2014 року з'їзд партії «Народний фронт». Раптове рішення про проведення партійного форуму привернуло увагу провідних вітчизняних і зарубіжних ЗМІ та змусило оглядачів шукати відповідь на питання про чинники, які вплинули на рішення про його проведення.

Про деталі з'їзду партії «Народний фронт» дізнавайтеся з аналітичного огляду Т. Гранчак «Куди іде „Народний Фронт”» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).

Шахрайство в Instagram

Новий вид шaхрaйствa з’явився в соціaльній мережі Instagram. ПривaтБaнк зaкликaв користувaчів цієї соцмережі бути обaчними, не переходити зa сумнівними посилaннями, не реєструвaтися нa невідомих сaйтaх тa не передaвaти шaхрaям персонaльні дані. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 30).

Можливість перевірити сторінки на причетність до російської пропаганди з’явиться у Facebook

Розділ, де користувачі зможуть перевірити, чи є серед сторінок, на які вони підписані, пов’язані з російською пропагандою, планує ввести Facebook. Те ж саме буде доступно і для аккаунтів у Instagram. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 16).

Як маніпулюють українцями у соцмережах

У соціальних мережах останнім часом точаться справжні бої: “порохоботи” зчепилися із “зрадофілами”, “білі хакери” воюють з кремлівськими “ботами” і “тролями”. Згідно зі звітом міжнародної правозахисної організації Freedom House, уряди по цілому світу не лише підтримують, а часто й ініціюють подібні маніпуляції. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 14).

Українці запустили Telegram-бота для відстежування цін на авіаквитки

Telegram-бота AirTrack для моніторингу цін на авіаквитки створили українці Микола Кравчук та Денис Ліщенко. Щоб почати відстежувати ціну на квитки щодо конкретного напрямку, користувачу потрібно вказати дату і місце відльоту. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 5).