• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

Децентралізація триває: вибори в ОТГ

11 та 18 грудня, пройшли місцеві вибори в об'єднаних територіальних громадах. Проведення цих виборів стало черговим кроком у процесі реалізації реформи децентралізації влади та підсумковим етапом об’єднання територіальних громад, а також набуття повноважень новими органами самоврядування.

Детальніше про перші результати місцевих виборів читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Вибори в ОТГ: успіх децентралізації та партійна боротьба» в № 24 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 19 - 27).

Чи вплине зміна політичних еліт в Європі на процес інтеграції України в ЄС?

 

Зовнішньополітична діяльність української влади спрямована на поглиблення інтеграції з Європейським союзом. Проте останні зміни в настроях європейців засвідчують, що шлях інтеграції України до ЄС може бути значно складнішим. Адже набирають популярності політичні сили, які досить скептично ставляться до перспектив Євросоюзу.

Детальніше, про особливості інтеграції України в ЄС у сучасних умовах читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Перспективи відносин України з країнами Заходу в умовах зміни політичних еліт в Європі» в № 24 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 12 - 19).

Політичний шлях Н.Савченко

Постать Н. Савченко перебуває у центрі уваги вже кілька років. У травні 2016 р. Н. Савченко була людиною з найбільшим репутаційним капіталом. Соціологи заміряли її президентський рейтинг, експерти оцінювали політичні перспективи. Після повернення в Україну її почали критикувати за заяви, що лунають в унісон російській позиції та суперечать національним інтересам.

Детальніше про еволюцію Н. Савченко на політичній арені України читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко „Надія Савченко: еволюція політичного образу” в № 68 „Резонансу” (с. 4 - 18).

Візит Д. Грібаускайте до України: підсумки та прогнози

12 грудня 2016 року відбувся офіційний візит Президента Литовської Республіки Д. Грібаускайте до України. Програмою візиту було передбачено ряд заходів на відзначення річниці встановлення дипломатичних відносин, проведення переговорів і участь президентів України й Литви у ІІ Українсько-литовському економічному форумі.

Про деталі візиту та перспективи українсько-литовського співробітництва  читайте в аналітичному огляді М. Закірова „Підсумки візиту Президента Литовської Республіки Д. Грібаускайте” в № 67 „Резонансу” (с. 3 - 8).

Стан і проблеми вітчизняної наукової сфери

Стан і проблеми вітчизняної наукової сфери

Сьогодні українська наука перебуває у вкрай складному становищі й потребує вжиття невідкладних заходів для збереження національного інтелектуального потенціалу. Обсяг бюджетного фінансування вітчизняної наукової сфери не відповідає законодавчо встановленій нормі (1,7 % ВВП) і є недостатнім не лише для примноження наукового потенціалу країни, а й для збереження наукових шкіл. Крім того, в Україні відсутній сприятливий інноваційний клімат для практичного впровадження розробок на виробництвах. Про актуальні проблеми та потреби вітчизняної наукової сфери читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 11 (с. 70–73).