• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Закон України «Про національну безпеку України»
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Роз’яснення МОН щодо реєстрації міжнародних проектів та програм в УкрІНТЕІ

Розроблений Міністерством освіти і науки України Порядок реєстрації міжнародних науково-технічних програм і проектів, що виконуються в межах міжнародного науково-технічного співробітництва, не зобов’язує науковців проводити державну реєстрацію програм і проектів, однак дає більше можливостей для підтвердження права на пільги. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6 (С. 46–47).

Українсько-польські науково-дослідні проекти

Українсько-польські науково-дослідні проекти

П'ятнадцять українсько-польських науково-дослідних проектів отримають фінансування у 2018–2019 рр. Це стало можливим завдяки конкурсу, який у січні минулого року оголосили Міністерство освіти і науки України та Міністерство науки й вищої освіти Республіки Польща. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6 (С. 3–4).

Стратегія антикорупційної політики України

Нині в уряді триває робота над одним з головних законодавчих документів, що визначатиме антикорупційну політику в найближчій перспективі – проектом Антикорупційної стратегії на 2018 - 2020 роки. Ризики,  пов’язані з корупційною діяльністю в Україні суттєво поступаються потенційним вигодам.  Отже, необхідною передумовою ефективної реалізації державної антикорупційної політики є розвиток в країні інститутів громадянського суспільства, у тому числі незалежних ЗМІ. Про це читайте у статті Т. Миськевич «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).

Законодавче врегулювання реклами лікарських засобів

 

Одним із найважливіших засобів просування лікарських засобів на фармацевтичному ринку є реклама, яка, таким чином, стає комерційно вигідною для фармкомпаній і небезпечною для споживачів та хворих. Тому 15.03.2018 року до ВРУ було подано законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації». Його прийняття сприятиме формуванню  ефективної системи контролю за рекламою лікарських засобів, дозволить захистити права споживачів та попередити шкоду здоров’ю внаслідок некоректно створеної реклами ліків, однак, є і деякі спірні положення, які слід доопрацювати. Чи буде результат після прийняття законопроекту – покаже час. Отже, врегулювання реклами лікарських засобів на законодавчо-правовому рівні є гострою необхідністю і невід’ємною умовою для нормального розвитку та функціонування фармацевтичної галузі. Докладніше у матеріалі Т.Полтавець «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).

Закон про статус кримськотатарського народу

23 травня 2018 року Міністерство інформаційної політики України в агентстві «Укринформ» організувало презентацію видання «Зелена книга. Державна політика щодо Криму». Учасники проекту, запрошені експерти, а також представники кримських татар обговорювали головні напрями політики щодо автономії в освітній, медичній, культурній, соціальній, інформаційній та ін. сферах. Значна увага приділялася змінам в українському законодавстві, які потрібно прийняти у контексті деокупації Криму. Одним із важливих елементів таких змін може стати прийняття закону «Про статус кримськотатарського народу в Україні» від 07.04.2017 р. Детальніше про цей законопроект; власне ставлення до нього фахівців та експертів; права корінних народів тощо у публікації О. Ауліна «Громадська думка про правотворення», 2018, №10 (154).