• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?

Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?

 

Верховна Рада прийняла два надзвичайно важливих закони: «Про державний бюджет бюджет на 2019 рік» і «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». В цілому новації податкового законодавства викликали бурхливу реакцію в експертному і громадському середовищі. Частину нововведень однозначно розцінено як позитивний крок, у той же час як інші зміни викликають багато сумнівів. Втім їх ефективність буде зрозумілою лише після того, як вони почнуть діяти. Важливо, щоб запропоновані зміни нарешті були частиною державної стратегії реформ, спрямованих на підвищення темпів економічного зростання нашої країни, а не черговим «латанням дірок» для наповнення Державного бюджету України. Детальніше  у матеріалі  С. Закірової «Громадська думка про право творення», 2018, №19(163). 

100-ліття Бібліотеки – у родинному колі

100-ліття Бібліотеки – у родинному коліЗбори трудового колективу НБУВ, присвячені 100-річчю Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Нинішній рік для Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського ювілейний, а відтак наповнений важливими заходами, зустрічами, засіданнями, привітаннями. І вже на завершення року, після масштабної міжнародної ювілейної конференції, «вернадківці» зібрались  у родинному колі – своїм трудовим колективом і близькими друзями, аби згадати найважливіші події історії НБУВ та ювілейного року. І пошанувати тих, чиїми зусиллями твориться біографія бібліотеки.

Оцінювання наукових установ

Оцінювання наукових установ

НАУКА

На засіданні Президії НАН України заслухано інформацію головного ученого секретаря НАН України В. Богданова про підсумки чергового етапу оцінювання наукових установ Академії за період з червня по 10 листопада 2018 р. За словами академіка В. Богданова, проведено оцінювання 27 наукових установ НАН України. В ньому взяли участь експертні комісії у складі 145 фахівців, з яких 33 % були представниками позаакадемічних установ України, а 11 % – іноземними експертами. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 10(С. 138–139).

Грантове фінансування науки

Грантове фінансування науки

НАУКА

Національний фонд досліджень України вже з наступного року зможе почати грантове фінансування науки. Для цього Урядом передбачено у Держбюджеті нову бюджетну програму та кошти обсягом близько 262 млн грн. Про це під час засідання Національної ради України з питань розвитку науки і технологій повідомив віце-прем’єр-міністр України В. Кириленко. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 10(С. 200–201).

Наука та інновації

Наука та інновації

НАУКА

В НААН України представили кластерну систему трансферу інновацій із захистом інтелектуальних прав наукових установ на засадах комерційної концесії. Система розмежовує методи і механізми наукової і інноваційної діяльності, визначає участь партнерів-провайдерів у розробках наукових установ, реалізації бізнес-моделей трансферу інновацій на механізмах комерційної концесії або франчайзингу. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 10(С. 194–195).