• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Адміністративна реформа

Адміністративна реформа

Відповідно до «Стратегії реформ–2020» Президента України Петра Порошенка однією з ключових серед них є децентралізація влади. Даний курс дозволить територіальним громадам користуватися новими важелями впливу і фінансовими ресурсами також забезпечивши громадян доступом до управління своїми населеними пунктами. Огляд експертних оцінок щодо необхідності таких змін – у коментарі С. Горової.

Реформи

Реформи

Основна мета реформи має полягати в трансформації МВС в наглядовий орган для поліції та інших служб. Чи здатні на це самі правоохоронці та чи готове до цього українське суспільство читайте в матеріалі С. Полтавця, Громадська думка № 23 (81).

Євроінтеграція

Євроінтеграція

1 листопада 2014 р. розпочалося тимчасове застосування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке стало можливим після завершення необхідних внутрішніх процедур, зокрема ратифікації цього документа Верховною Радою України і Європарламентом, а також схвалення відповідного рішення Радою ЄС. Про розвиток співпраці між Україною та ЄС у рамках тимчасового застосування Угоди про асоціацію та його перспективи йдеться у аналітичному матеріалі В. Е. Пальчук у № 93 „Резонансу”.

Соціальна сфера

Соціальна сфера

Висвітлено питання створення Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Розглянуто права й державні соціальні гарантії, передбачені законодавством України, для військовослужбовців, які брали участь в АТО, та їх сімей. Наведено коментарі фахівців та приклади отримання компенсації військовослужбовцями-учасниками антитерористичної операції.

Космічна діяльність

Космічна діяльність

Космічна діяльність для багатьох країн світу є однією з пріоритетних галузей економіки та потужним чинником розвитку передових технологій, а можливість повноцінного обміну досвідом й участь у спільних проектах фахівців різних країн світу стала вкрай важливою для подальшого розвитку космічної галузі. У Києві відбулося спільне засідання НАН України та Міжнародної академії астронавтики, під час якого окрему увагу було приділено розгляду стану виконання плану спільної науково-дослідної діяльності ДП «КБ «Південне» і наукових установ НАН України на 2014 р., а також окресленню задач на 2015 р. Докладніше про розширене засідання Координаційної ради з організації спільних робіт ДП «КБ «Південне» і наукових установ НАН України та Українського регіонального відділення Міжнародної академії астронавтики у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.