• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Прогнози і оцінки експертів концепції пенсійної реформи

Рейтинг ВНЗ «Топ-200 Україна»

Рейтинг ВНЗ «Топ-200 Україна»

Щорічний університетський рейтинг «Топ 200 Україна», який у цьому році визначався одинадцятий раз поспіль, став визнаною системою незалежного оцінювання діяльності університетів для академічної спільноти, роботодавців і українського суспільства в цілому. Переважна більшість університетів, що увійшли до «Топ 200 Україна», за останні 10 років показують позитивну динаміку їх роботи. Разом з тим серед слабких місць системи вищої освіти України експерти називають її, поки що, значну ізольованість від народного господарства країни, низький рівень інтеграції у європейський і світовий освітньо-науковий простори, малу частку науково-інноваційної роботи в навчальних планах і загальному обсязі університетської діяльності. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (с. 119122).

ХІ Всеукраїнський фестиваль науки

ХІ Всеукраїнський фестиваль науки

Минулого місяця в Україні відбувся ХІ Всеукраїнський фестиваль науки, який вже став традиційним національним травневим науково-популярним святом. Фестиваль проводиться з метою популяризації досягнень науки, залучення молоді до наукових досліджень і піднесення авторитету та престижу науки в українському суспільстві. Про численні різноманітні за формою та змістом заходи, які відбулися у межах фестивалю читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (с. 3–7, 52–71).

Обрано Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій

Обрано Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій

Наприкінці травня цього року було обрано перший склад Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій. Членами новосформованого Наукового комітету стали 24 провідні українські науковці, які працюють за різними напрямами досліджень. Крім того, визначено ще 10 осіб резервного складу, які за потреби зможуть замінити членів Наукового комітету. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (с. 159162).

Економічний ефект безвізу

Економічний ефект безвізу

Отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом стало однією з найгучніших подій, що набула розголосу в ЗМІ. Поза всяким сумнівом, ця подія матиме доволі вагомий вплив на життєдіяльність українського суспільства, у тому числі й у економічній сфері.

Детальніше про економічні наслідки безвізу для Україні читайте в аналітичному огляді С. Кулицького «Імовірні економічні наслідки від запровадження безвізового режиму Європейського Союзу для України» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 52-64).

Зростання фінансового ресурсу ОТГ та його вплив на розвиток регіонів

На початку процесу фінансової децентралізації 2015 р. у результаті передачі окремих доходів з державного бюджету, запровадження нового виду податку, розширення бази оподаткування, запровадження нових субвенцій в галузях освіти та охорони здоров’я місцеві бюджети отримали значний фінансовий ресурс.

Детальніше про вплив фінансової децентралізації на розвиток регіонів читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Бюджети місцевих рад: надходження та видатки в процесі реалізації реформи з децентралізації» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 41-52 ).