• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Децентралізація в дії: реформування первинної медичної допомоги

З липня поточного року заклади первинної медичної допомоги, які виконали всі умови та уклали договір із Національною службою здоров’я України, отримуватимуть фінансування за новими правилами.

Про деталі реформування медичної галузі в рамках децентралізації дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Реформування первинної медичної допомоги: нова модель закупівлі медичних послуг на місцях» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.31-41).

Законодавчі новації у сфері безпеки та оборони України

21 червня Верховна Рада на своєму засіданні прийняла в другому читанні законопроект № 8068 про національну безпеку. Документ, схвалений в першому читанні 5 квітня, підтримали 248 народних депутатів з 226 мінімально необхідних.

Детальніше про прийнятий закон та його положення читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Закон о национальной безопасности в оценках политиков и экспертов» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 24-31).

Вибори в Туреччині та їх вплив на розвиток внутрішньополітичної ситуації

У неділю, 24 червня, в Туреччині відбулися президентські і парламентські вибори. У Туреччині зареєстровано близько 59 мільйонів виборців, і явка склала 87 відсотків – це на 13 відсотків більше, ніж на президентських виборах 2014 року.

Про деталі виборчого процесу в Туреччині та його результати дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Вибори Президента Туреччини: основні результати та оцінки експертів» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.20-24).

Міграційна політика ЄС: пошук компромісу триває

У Європейському Союзі від початку червня загострилися політичні розбіжності щодо проблеми прийому біженців і нелегальних мігрантів. Одразу кілька ключових країн ЄС опинилися втягнутими в жорстку дискусію з цього питання.

Про деталі неформального саміту ЄС з питань міграції дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Надзвичайний саміт ЄС у Брюсселі як спроба розв’язання кризи біженців у Європі» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с.10-19).

До питання антиросійських санкцій

Економічні санкції ЄС щодо окремих секторів економіки Росії були запроваджені ще 31 липня 2014 року і постійно продовжувалися. Нещодавно лідери країн Євросоюзу знову погодили продовження на півроку економічних санкцій проти Росії за окупацію Криму та частини Донбасу.

Детальніше про продовження антиросійських санкцій читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Європейський Союз знову продовжив санкції проти Росії» в № 13 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 3-9).