• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Результати фундаментальних досліджень

Декомунізація свят

В Україні триває процес декомунізації. Цього разу під дію закону може потрапити ряд радянських свят. Відповідний законопроект «Про державні свята в Україні» розробив Український інститут національної пам’яті (УІНП), про що повідомив його директор В. В’ятрович.

Детальніше, про особливості декомунізації свят та доцільність цього процесу дізнавайтеся з аналітичного огляду Т. Гранчак «Декомунізація свят – чи на часі?» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 41 ‑ 49).

Український політичний прогноз 2017

Український політичний прогноз 2017

Останнім часом у своїх прогнозах експерти прив’язують внутрішню політику України до зовнішньополітичних чинників. Мотивуючи свої дії складною зовнішньополітичною ситуацією, провладні сили намагаються зберегти владу. Тоді як опозиційні сили намагаються домогтися дострокових виборів.

Детальніше про прогнози, щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Політичні прогнози щодо внутрішньої політики України на 2017 рік» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 32 ‑ 41).

Нова система управління та фінансування науки

Нова система управління та фінансування науки

До кінця 2017 р. в Україні мають запрацювати Національна рада з питань розвитку науки і технологій та Національний фонд досліджень. Про це йшлося під час обговорення проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 р. у частині, що стосується формування нової системи управління та фінансування науки. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (с. 54–56).

Співпраця з CERN

Співпраця з CERN

Шість українських науково-дослідних інститутів будуть залучені до проектів Європейської організації ядерних досліджень. За словами генерального директора CERN Ф. Джанотті, існує низка експериментів, пов’язаних із прискорювальною технікою, фізикою плазми, астрофізикою, фізикою нейтрино, протонними та антипротонними пучками. Саме до цих проектів Україна планує додатково залучити шість науково-дослідних інститутів НАН України. Докладніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (с. 3–4).

Smart Loire Valley Programme

Smart Loire Valley Programme

Інститут підвищення кваліфікації LESTUDIUM (Французька Республіка) пропонує взяти участь у програмі Smart Loire Valley Programme на 2017 р. Програма надає можливість іноземним ученим, які мають щонайменше п’ятирічний досвід постдокторантури, вести наукову роботу в лабораторії високого рівня регіону Centre-Val de Loire протягом одного року. Докладніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (с. 5).