• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Вітаємо зі світлим Христовим Воскресінням!

Вітаємо зі світлим Христовим Воскресінням!Щиро вітаємо зі світлим Христовим Воскресінням!

Нехай серця сповняться надією і любов’ю. Миру і злагоди вам, здоров’я і добра. Натхнення на добрі та праведні справи. Радісних Великодніх Свят!

З повагою колектив НЮБ, СІАЗ, ФПУ НБУВ

Діяльність «Систем кепітал менеджмент» в умовах конфлікту на Донбасі

Діяльність «Систем кепітал менеджмент» в умовах конфлікту на Донбасі

Левову частку діяльності найбільшої фінансово-промислової групи України «Систем кепітал менеджмент» (СКМ) становить гірничо-металургійна й енергетична галузь. Значна частина підприємств, цієї групи розташовані на Донбасі. З початком конфлікту на Сході України доля цих підприємств залишається невизначеною, і з часом ситуація лише погіршується.

Детальніше, про діяльність групи СКМ в умовах конфлікту на Донбасі читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Експертні оцінки економічного стану групи «Систем кепітал менеджмент» у контексті українського політичного процесу» в № 25 «Резонансу» (с. 2 - 8).

МОН затвердило нові вимоги до оформлення дисертації

МОН затвердило нові вимоги до оформлення дисертації

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: науково-технічні проекти НАН України, які реалізовуватимуться у 2017 р.; Національну доповідь «Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії» – колективну працю науковців інститутів НАН України, присвячену актуальним проблемам суспільно-політичного розвитку в умовах цивілізаційних трансформацій; Чорноморську програму транскордонного співробітництва ЄС; нові вимоги до оформлення дисертації; можливості інтенсифікації технологічного обміну та комерціалізації нововведень з метою приєднання до системи EEN; всесвітній тиждень мозку в Україні та багато іншого.

Конституційне судочинство в Україні: фінішна пряма процесу реформування

Конституційне судочинство в Україні: фінішна пряма процесу реформування

Українське суспільство давно чекає на якісне і незалежне судочинство, позбавлене політичного впливу та тиску. На жаль, сьогодні рівень довіри населення України до судових органів критично низький. Проблеми у роботі Конституційного Суду України (КСУ) багато у чому пов’язані із недосконалістю законодавства, яким урегульовано його діяльність. 9 лютого 2017 р. ВРУ прийняла у першому читанні проект закону «Про Конституційний Суд України», який ще на стадії розробки викликав жваве обговорення. Однак, попри небезпідставну критику законопроекту, експерти одностайні у тому, що зазначений документ вкрай необхідний і надзвичайно важливий для України та у актуальності запропонованих змін у конституційному судочинстві. Відтак дуже важливим завданням для авторів законопроекту на сьогодні має стати «робота над помилками». Оскільки, як зазначають фахівці, якщо закон буде прийнятий без змістовних поправок щодо відповідності нормам і приписам Конституції, то рано чи пізно постане питання правомочності складу КСУ, який може бути сформований із порушенням норм Конституції. Докладніше аналіз закону у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення», №6 (131).

Чого чекати від нового закону про амністію

Чого чекати від нового закону про амністію

Наприкінці 2016 р. ВР повторно прийняла Закон України «Про амністію у 2016 році», що передбачає оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та соціально вразливі. Проте, закон ще досі не підписав Президент України через те, що термінологія закону щодо визначення кола осіб, до яких застосовується амністія, потребує приведення у відповідність до закону про застосування амністії та КК. Кримінальна амністія в Україні на 2017 р. передбачає не лише достроковий вихід на волю засуджених, а й реформування усієї пенітенціарної служби. Втім, дане питання турбує не тільки ув'язнених, законодавців, юристів, представників пенітенціарної служби, а й пересічних громадян, які з побоюванням сприйняли прийняття нового Закону про амністію, адже українці вже мають  досвід закону Савченко, за яким достроково та безкарно звільнено багато злодіїв, які відтоді чинять нові злочини. Як то воно буде цього разу, час покаже. Про цілі ухвалення закону; коментарі з цього приводу фахівців, Національної асоціації адвокатів України у матеріалі О. Кривецького «Громадська думка про правотворення», №6 (131).