• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Проблеми інтеграції ВПО України

Проблема внутрішньо переміщених осіб (ВПО), залишається однією з найгостріших для сучасної України. За оцінками експертів, наша держава посідає дев’яте місце у світі за кількістю ВПО. Реагуючи на такі виклики, влада намагається підтримувати переселенців, проте наразі ситуація залишається досить складною.

Детальніше про проблеми ВПО в Україні читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Внутрішньо переміщені особи України: актуальні проблеми та шляхи їх розв’язання» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с.33-43).

Сучасний стан українсько-американських відносин

В нашій країні реалістично оцінюють значення України для Сполучених Штатів Америки і сподіваються на поглиблення співпраці з цим стратегічним партнером. При цьому є розуміння, що в США розглядають Україну у більш широкому європейському контексті, а не як самостійного гравця.

Про деталі сучасних двосторонніх відносин читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Відносини України та США на сучасному етапі в оцінках політиків і експертів» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с.27-33).

Результати візиту глави ОБСЄ в Україну

30–31 січня 2018 р. в Україні з робочим візитом перебував міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії, діючий голова ОБСЄ А. Альфано. За дорученням 57 країн-членів ОБСЄ експерти організації проводять моніторинг ситуації на Донбасі. Крім того, ОБСЄ прагне налагодити діалог між сторонами конфлікту.

Про деталі візиту дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Візит в Україну глави ОБСЄ А. Альфано: результати та перспективи співробітництва» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 23-27).

Чи вплине на ситуацію на Донбасі Закон про реінтеграцію?

Ухвалення українським парламентом Закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» дало новий поштовх до дискусії серед політиків і експертів про сценарії розвитку конфлікту на Донбасі.

Детальніше про законодавчі новації в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Закон о реинтеграции и перспективы урегулирования конфликта в Донбассе в оценках политиков и экспертов» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-23).

Українське питання в Давосі

23–26 січня у швейцарському Давосі відбувся 48-й Всесвітній економічний форум. Основні тренди для дискусій під час давоських обговорень були пов’язані з технологічними, економічними, соціальними та політичними трансформаціями, що їх переживає сучасний світ.

Детальніше про українське питання на Всесвітньому економічному форумі в Давосі читайте в аналітичному огляді Н. Тарасенко «Давос-2018: український контекст» в № 3 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-16).