• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Як маніпулюють українцями у соцмережах

У соціальних мережах останнім часом точаться справжні бої: “порохоботи” зчепилися із “зрадофілами”, “білі хакери” воюють з кремлівськими “ботами” і “тролями”. Згідно зі звітом міжнародної правозахисної організації Freedom House, уряди по цілому світу не лише підтримують, а часто й ініціюють подібні маніпуляції. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 14).

Українці запустили Telegram-бота для відстежування цін на авіаквитки

Telegram-бота AirTrack для моніторингу цін на авіаквитки створили українці Микола Кравчук та Денис Ліщенко. Щоб почати відстежувати ціну на квитки щодо конкретного напрямку, користувачу потрібно вказати дату і місце відльоту. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 19 (С. 5).

Борги за комуналку

У сучасному світі кожна людина крім житла має надані комунальними службами певні послуги, що регулюються на законодачому рівні. Однак, ріст тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні призвів до збільшення заборгованості населення. Головною причиною цієї несплати є низький рівень доходів та співвідношення тарифів до них. Адже, в українському законодавстві не має єдиного чіткого закону відповідно до якого боржників за несплату комунальних послуг позбавляли б власного житла, майна чи коштів, однак, є низка законів згідно з якими це може статися. Експерти радять, щоб не втратити житло хоча б частинами щомісяця оплачувати комуналку, а якщо вже є борг –реструктуризувати його. Детальніше у статті Т. Полтавець «Громадська думка про правотворення», 2017, №18(143).

Муніципальна поліція в Україні: зарубіжний досвід та вітчизняні реалії (частина 2)

Аналіз зарубіжного досвіду існування муніципальних поліцейських підрозділів вказує на існування схожих принципів їх організації в різних країнах так і суттєвих відмінностей. Нині в Україні проблема створення муніципальної поліції актуалізується досить серйозно, хоча є певні підстави говорити про те, що це відбувається штучно. З іншого боку всі структури, які умовно можна назвати «муніципальною поліцією», діють часто поза межами правового поля. Отже, зрозуміло, що поки не буде прийнятий відповідний національний закон, говорити про муніципальну поліцію як де-юре правоохоронну структуру недоречно. Вітчизняні реалії та бачення вирішення цього питання детальніше висвітлено у С. Полтавця «Громадська думка про правотворення», 2017, № 18 (143). 

Вибірковість виборчого законодавства в Україні

Вибірковість виборчого законодавства в Україні

Як стверджують вітчизняні експерти, нині в України порушуються конституційні права частини громадян (трудових мігрантів та ВПО) через обмеження права участі у виборах на місцевому рівні і у загальнодержавних виборах до ВР. Тому 27 березня 2017 р. було зареєстровано проект Закону  «Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)». Через неврегульованість законодавства, переселенці вже четвертий рік не мають права голосу. Отже, слід дочекатися, поки депутати нарешті приймуть даний законопроект, який дозволить цим громадянам обирати владу на місцевих виборах. Розлогіше про законопроект, його позитив та негатив; зміну виборчої адреси; «виборчий туризм»; опір на місцях отриманню ВПО виборчих прав; думки експертів щодо вирішення цього питання тощо у статті С.Закірової «Громадська думка про правотворенняк», 2017,  №18(143).