• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

Між кредитом та депозитом

Для того, щоб змінити ситуацію в економіці, в банківській системі, відновленні кредитування потрібно невідкладно провести зміни в законодавстві. ВРУ  прийняла Закон України «Про споживче кредитування»,  спрямований на захист прав та законних інтересів споживачів і кредитодавців, підвищення довіри до фінустанов. А прийняття Закону «Про споживчі кредити» є одним з перших кроків вдосконалення фінансової системи в Україні. Отже, вдосконалення механізмів функціонування вітчизняної фінансової системи відбувається, хоча  дуже повільно. Часто ініціативи держави, щодо захисту прав споживачів, у даному випадку фінпослуг, або ж є запізнілими, або взагалі відсутні. Проте тиск міжнародних інституцій таких як МВФ та ін. примушує вітчизняних законодавців змінювати «правила гри», роблячи законодавчі норми прозорішими. Про низку нововведень, недоліки та позитив закону; прогалини у регулюванні споживчого кредитування; депозитні вклади від населення; шляхи повернення капіталів ошуканим вкладникам та те, як побудоване кредитування у зарубіжних країнах; ситуацію з банком «Михайлівський» у статті Т.Полтавець «Громадська думка про правотворення», №22(126).

Реабілітація військових АТО в Україні

Як зауважують експерти, єдиної концепції реабілітації та адаптації військових після повернення із зони конфлікту в державі досі не існує. Такий стан справ вимагає невідкладного реформування алгоритму надання соціальних гарантій ветеранам АТО. З кожним днем продовження антитерористичної операції на Сході країни кількість ветеранів зростає, а отже питання реабілітації військовослужбовців дедалі набуватиме актуальності. Про створення Координаційної ради з питань реабілітації учасників АТО; нестачу військових психологів; місцеві громадські ініціативи та організації, які займаються соціальною та психологічною реабілітацією бійців та їх діяльність; розробка методів професійної адаптації учасників АТО; юридична допомога; пропозиції  експертів стосовно вирішення даної проблем тощо. у матеріалі Т.Миськевич «Громадська думка про правотворення», №22(125).

Європейський досвід і практика запровадження реституції

Останнім часом в українському інформаційному середовищі однією з найактивніших тем для обговорення все частіше виступає проблема реституції. Тож має сенс ретельно розглянути проблему реституції як такої та з’ясувати, які наслідки має застосування правового інституту реституції в сучасних українських реаліях. На сьогодні ж українське законодавство практично не готове до введення інструменту реституції. Тож, враховуючи наявний європейський досвід, Україна має можливість скористатися прикладами реституційного законодавства і самостійно визначитися щодо принципів, методів та обсягів запровадження цього правового інструменту. Вітчизняні фахівці та законодавці мають провести ретельний аналіз, зазначивши усі «за» і «проти», і підготувати власне правове поле для реституції. Відтак подальший огляд проблем і обставин, пов’язаних із запровадженням реституції в Україні, є нагальною потребою часу, зовсім уникнути її розв’язання навряд чи вдасться. Докладніше про «за» і проти»; європейський досвід і практику запровадження реституцій  у матеріалі С. Закірової «Громадська думка про правотворення», №22 (125).

Вітаємо з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги! Прийміть наші щирі привітання з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим!

Нехай ці свята як вісники оновлення життя, нових мрій та сподівань, принесуть добро, мир і злагоду. Зичимо здоров’я, щастя, бадьорості та успіхів! 

З повагою колектив НЮБ, CІАЗ та ФПУ НБУВ

Результати аудиту науково-інноваційної системи України

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: вручення нагород «Лідер науки України 2016. Web of Science award»; звіт про результати аудиту науково-інноваційної системи України з використанням інструментів програми «Горизонт-2020»; завдання та заходи щодо створення наукового підґрунтя майбутнього інноваційного лідерства країни; внесок українських науковців у фундаментальні дослідження нейтрино; поглиблення співпраці між науковцями КПІ ім. Ігоря Сікорського та ІКД НАНУ-ДКАУ; нагородження переможців першого Конкурсу на краще книжкове видання НАН України; підсумки Загальних зборів НАМН України та багато іншого.