Основні тенденції висвітлення української тематики у іноземних ЗМІ

Українська «культурна дипломатія» VS «культурні війни» у іноземних ЗМІ (травень 2017 р.)

Сучасні медіа є не просто суб’єктами донесення до масової свідомості певної інформації, а інструментом, за допомогою якого здійснюється безпосереднє формування самої свідомості.

Маніпулятивні технології в іноземних ЗМІ (квітень 2017)Маніпулятивні технології в іноземних ЗМІ (квітень 2017)

Протягом оглядового періоду з 1 по 30 квітня 2017 р. проаналізовано 304 інформаційних повідомлення зарубіжних інтернет-ЗМІ, у яких висвітлювалися події, пов’язані із ситуацією в Україні. З них: 87 матеріалів західних ЗМІ, 2 матеріали ЗМІ інших країн світу та 215 матеріалів російських ЗМІ.

Інформаційна картина місяця (квітень 2017)Інформаційна картина місяця (квітень 2017, за матеріалами українських ЗМІ)

Проблематика, що висвітлювалася ЗМІ в квітні 2017 р.:

Обговорення змін до Конституції (судової реформи, децентралізації,  особливого статусу ОРДЛО та автономії кримських татар), ухвалення безвізового режиму.

Україна у фокусі іноземних ЗМІ (лютий 2017 р.)Україна у фокусі іноземних ЗМІ ютий 2017 р.)

Протягом оглядового періоду з 1 по 28 лютого 2017 року було проаналізовано 347 інформаційних повідомлень зарубіжних інтернет-ЗМІ, в яких висвітлювались події, пов’язані із ситуацією в Україні. Із них 94 – матеріали західних ЗМІ, 7 матеріалів – інші країни та 246 – російських ЗМІ.

Маніпулятивні технології в іноземних ЗМІ (січень)Маніпулятивні технології в іноземних ЗМІ (січень)

Протягом оглядового періоду з 1 по 31 січня 2017 р. було проаналізовано 308 інформаційних повідомлень зарубіжних інтернет-ЗМІ, у яких висвітлювалися події, пов’язані із ситуацією в Україні. З них 112 – матеріали західних ЗМІ, 10 матеріалів – інших країн та 186 – російських ЗМІ.

Інформаційні акценти (березень 2016 р.)Інформаційні акценти

Кількісно-змістовний аналіз електронних матеріалів за березень 2016 р.

 

Проблематика, що висвітлювалася ЗМІ у березні 2016 р.:

Процес законотворення:

Обговорення змін до Конституції (судової реформи, децентралізації та особливого статусу окупованих територій) та прийняття законів щодо т. зв. «безвізового пакету».

Труднощі створення нової коаліції після її фактичного розпаду.

Питання стабільності національної валюти. 

Детальніше

Кількісно-змістовний аналіз електронних матеріалів за січень 2015 р.

Інформаційні акценти

Кількісно-змістовний аналіз електронних матеріалів за січень 2015 р.

Проект представляє візуалізацію результатів контент-аналізу резонансних повідомлень центральних та регіональних електронних ЗМІ. Кількісно-змістовний аналіз електронних матеріалів за cічень 2015 р. дозволяє виявити за співвідношенням повідомлень найбільш обговорювані проблеми, динаміку висвітлення визначених тем протягом місяця та оціночне висвітлення основних тем суспільно-політичного життя.

 

Інформаційні акценти (Україна у фокусі іноземних ЗМІ)

Інформаційні акценти

Україна у фокусі іноземних ЗМІ (контент-аналіз інформації електронних ЗМІ)

У рубриці представлена візуалізація результатів контент-аналізу інформації зарубіжних ЗМІ (електронних та інтернет-версій традиційних видань), що висвітлюють події в Україні.У листопаді було виявлено та проаналізовано 448 таких публікацій. Матеріали проаналізовано в регіональному зрізі, що дає змогу виявити країни, громадськість і, відповідно, ЗМІ яких виявляють інтерес до української тематики. За кількістю згадувань у публікаціях прослідковано рівень висвітлення діяльності українських політиків, чиновників, громадських діячів.

 

Інформаційні акценти (листопад 2014)

Інформаційні акценти 

Кількісно-змістовний аналіз електронних матеріалів за листопад 2014 р.

В рубриці представлена візуалізація результатів контент-аналізу інформації правового характеру центральних та регіональних електронних ЗМІ. Серед найбільш резонансних тем виділено три блоки. Перший – питання, об’єднані під назвою «Процес законотворення», де узагальнено особливості висвітлення у ЗМІ процесу формування нового складу Верховної Ради – результати виборів, прогнози щодо конфігурації сил у парламенті та складу уряду; обговорення змісту та підписання коаліційної угоди між партіями-переможцями парламентських виборів.

 

Інформаційні акценти

Інформаційні акценти

Кількісно-змістовний аналіз електронних матеріалів за жовтень 2014 р.

Проект представляє візуалізацію результатів контент-аналізу резонансних повідомлень центральних та регіональних електронних ЗМІ у жовтні. Зроблений аналіз дозволяє виявити співвідношення між кількістю повідомлень (розглядаються лише оригінальні інформаційні приводи, що можуть тиражуватися у повідомленнях різних ЗМІ) з визначених тем, динаміку їх висвітлення протягом жовтня та оціночне подання найбільш резонансних подій суспільно-політичного життя.

 

Інфографіка

Інформаційно-аналітична та видавнича діяльність СІАЗ та НЮБ у 2013 році

Пропонована інфографіка висвітлює кількість та співвідношення видань, випущених СІАЗ та НЮБ у 2013 р. за видом видання (реферативні, оглядові, інформаційні) та за тематичною спрямованістю.