Борги за комуналку

У сучасному світі кожна людина крім житла має надані комунальними службами певні послуги, що регулюються на законодачому рівні. Однак, ріст тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні призвів до збільшення заборгованості населення. Головною причиною цієї несплати є низький рівень доходів та співвідношення тарифів до них. Адже, в українському законодавстві не має єдиного чіткого закону відповідно до якого боржників за несплату комунальних послуг позбавляли б власного житла, майна чи коштів, однак, є низка законів згідно з якими це може статися. Експерти радять, щоб не втратити житло хоча б частинами щомісяця оплачувати комуналку, а якщо вже є борг –реструктуризувати його. Детальніше у статті Т. Полтавець «Громадська думка про правотворення», 2017, №18(143).

Можливості та ризики нового Господарського процесуального кодексу України

3 жовтня 2017 р. ВРУ прийняла Закон № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Новели ГПК України загалом можна об’єднати у кілька блоків, кожен з яких характеризує суттєві зміни у законодавстві, що спричинили неабияку реакцію. Докладніше про усі новації; реальні переваги і можливі проблеми після запровадження нововведень; реакцію на нього фахівців і експертів  у матеріалі С. Закірової «Громадська думка про право творення», 2018, №1(145).

Закон «Маски-шоу стоп»: чи припиниться тиск на бізнес

 

Кабмін спільно з Мінюстом, МВС, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими відомствами розробив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» («Маски-шоу стоп!»), який ВР ухвалила 16.11.2017 р. Його ухвалення тільки один з необхідних кроків уряду назустріч підприємцям. Але цього недостатньо, Україні потрібен механізм ефективного розвитку економіки. Насамперед слід концептуально змінити ставлення до бізнесу як до основи функціонування успішної держави. Отже, ділова спільнота переконана – прийняття цього Закону, який хоч і має певні недоліки, дозволить створити більш цивілізовані умови для ведення бізнесу в Україні. Новели закону, його «плюси» та «мінуси»; думки та рекомендації експертів з цього приводу тощо у публікації І. Беззуб «Громадська думка про правотворення», 2018, №1(145).

Укрупнення судів: проблеми і перспективи

Передбачена Законом України "Про судоустрій і статус суддів" судова реформа незабаром перекроїть карту судів в Україні. Окрім ліквідації вищих спеціалізованих судів зміни мають торкнутися судів першої інстанції, що об'єднають під своєю юрисдикцією кілька районів з одним, центральним судом.Удіючійсудовій реформі в Україні ключовим фактором є створення незалежного та справедливого суду, діяльність якого відповідатиме європейській системі цінностей та буде спрямована на захист прав людини. Чи стане пропозиція Президента України щодо укрупнення судів дієвою – покаже час.Докладніше про це у статті О. Кривецького «Громадська думка про право творення», 2018, №1(145).

Муніципальна поліція в Україні: зарубіжний досвід та вітчизняні реалії (частина 2)

Аналіз зарубіжного досвіду існування муніципальних поліцейських підрозділів вказує на існування схожих принципів їх організації в різних країнах так і суттєвих відмінностей. Нині в Україні проблема створення муніципальної поліції актуалізується досить серйозно, хоча є певні підстави говорити про те, що це відбувається штучно. З іншого боку всі структури, які умовно можна назвати «муніципальною поліцією», діють часто поза межами правового поля. Отже, зрозуміло, що поки не буде прийнятий відповідний національний закон, говорити про муніципальну поліцію як де-юре правоохоронну структуру недоречно. Вітчизняні реалії та бачення вирішення цього питання детальніше висвітлено у С. Полтавця «Громадська думка про правотворення», 2017, № 18 (143).