Мобільний телефон як засіб стеження

Мобільний телефон як засіб стеження

Вчені поділилися новим методом стеження за власником смартфона за допомогою технології ultrasonic cross-device tracking, яка вбудовується в рекламу. Технологія видає високочастотні звуки, які не чує людське вухо, але сприймає мікрофон пристрою. Як тільки смартфон отримує сигнал, він запускає рекламний ролик, який являє собою програму, що збирає всю інформацію про власника пристрою. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (С. 41-42).

Google попереджає про шкідливу розсилку

Google попереджає про шкідливу розсилку

Розсилка, замаскована під сервіс Google Docs, почала надходити на електронні скриньки користувачів. Отже, компанія Google попереджає користувачів поштового сервісу Gmail про її шкідливість. Зокрема, у листі, автором якого може бути вказаний знайомий одержувача, пропонується відкрити документ в Google Docs. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (С. 39).

Зміни в алгоритмі стрічки новин Facebook

Зміни в алгоритмі стрічки новин Facebook

Cистема cоціальної мережі Facebook буде знижувати пости з посиланнями на сайти «низької якості». Під це визначення потраплять сайти з малим обсягом контенту, дратуючим контентом, шкідливою або шокуючою рекламою. Перш ніж запровадити ці зміни, Facebook провела опитування серед користувачів. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9 (С. 11).

Шпигунські програми в Google Play

Шпигунські програми в Google Play

Програми, що спеціалізуються на крадіжці даних облікових записів PayPal і Paxful, виявили на платформі Google Play. Програма Boost Views просувалася як інструмент для заробітку на YouTube. Інша програма, PaxVendor, використовувала дані біткоін-обмінника Paxful. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 8 (с. 27-28).

Проект Wikitribune для боротьби з фейками

Проект Wikitribune для боротьби з фейками

 

Джиммі Вейлз (Jimmy Wales), засновник інтерактивної енциклопедії Wikipedia, анонсував створення нового проекту Wikitribune для боротьби з фейками. Кошти він планує зібрати за допомогою краудфандингу. Автор проекту сподівається найняти перших журналістів для сайту до 8 червня, коли у Великобританії відбудуться дострокові парламентські вибори. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 8 (С. 19).