Друк

Культура

Автор: Artur. Posted in Шляхи розвитку української науки

Культура

Упродовж усіх років державної незалежності в культурній сфері здійснювалися трансформації, які супроводжували перехід від авторитарного устрою до плюралістичного суспільства. У результаті цих змін культура поступово та частково позбавилася негативних рис радянського зразка. Водночас накопичувалися негативні явища. Аналіз негативних тенденцій, які супроводжували транзит українського суспільства від авторитарної моделі до демократичної, показує, що їхню причину необхідно шукати передусім у сфері культурних і гуманітарних цінностей. Докладніше про шляхи оптимізації національної культурної політики в Україні у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Друк

Наукові проекти

Автор: Artur. Posted in Шляхи розвитку української науки

Наукові проекти

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про основні результати виконання в 2014 р. наукових проектів у межах цільових комплексних програм наукових досліджень НАН України, про моніторингове дослідження «Роль науки в модернізації українського суспільства», про співпрацю науки та виробництва у фармацевтичній галузі як новий рівень партнерства в розробці та впровадженні інноваційних препаратів та багато іншого.

Друк

Євроатом

Автор: Artur. Posted in Шляхи розвитку української науки

Євроатом

У Києві у Великому конференц-залі НАН України відбулося перше засідання Координаційного комітету «Україна – Євроатом з питань ядерної безпеки». Співробітництво між Україною та Євроатомом має велике значення для безпеки мирного використання ядерної енергії, розвитку досліджень у галузі термоядерного синтезу та спільної розробки перспективних технологій ядерної сфери. Докладніше про важливий етап у розвитку науково-технічного співробітництва України з Євратомом у галузі ядерної безпеки у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.

Друк

Студії з регіональної історії

Автор: Artur. Posted in Шляхи розвитку української науки

Студії з регіональної історії

Інститут історії України НАН України у 2014 р. започаткував нову серію наукових досліджень – «Студії з регіональної історії», спрямовану на створення наукового підґрунтя для вироблення концептуальних підходів дослідження регіонів України та популяризацію наукових знань з регіональної історії в українському соціумі. Докладніше про унікальний науковий проект, спрямований на переосмислення традиційного історичного наративу вітчизняної історії під кутом зору територіальності та регіональної ідентичності у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.

Друк

Сьогодні Вікіпедії виповнюється 14 років

Автор: Artur. Posted in Шляхи розвитку української науки

Сьогодні Вікіпедії виповнюється 14 років

Чотирнадцять років тому 15 січня 2001 р. було за започатковано проект «Вікіпедія». До кінця 2001 р. в його межах було створено близько 20 тис. статей. ЇЇ попередниця енциклопедія  «Нупедія» була створена у березні 2000 р. Авторами «Нупедії» мали бути науковці та експерти. Але старт цього проекту був невдалим бо до кінця року з’явилося лише 2 статті. Україномовна стаття у «Вікіпедії» з’явилася наприкінці січня 2004 р. Популярність «Вікіпедії» зростала щороку, на сьогодні це 7-й за популярністю сайт у світі. Щомісяця його відвідують 19 млрд. разів.