Розглянуто результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України

Розглянуто результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України

Результати експертної оцінки системи досліджень та інновацій України, яку здійснила незалежна комісія експертів Європейської комісії за підтримки програми «Горизонт 2020», розглянуто на засіданні Президії НАН України. Під час засідання було наголошено на необхідності продовжити роботу з практичного застосування схваленої міжнародними експертами нової методики оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України, щоб протягом поточного та наступних чотирьох років провести оцінювання за зазначеною методикою. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 95–96).

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника

З ініціативи Cambridge Society of Ukraine та ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» засновано тревел-грант імені Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника, який надасть можливість українським науковцям поїхати на конференцію в Кембридж або Оксфорд. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 11–12).

Дослідницький університет нового типу

Дослідницький університет нового типу

В Україні реалізується пілотний проект дослідницького університету нового типу – Київського академічного університету. Створення університету триває в межах реформування діяльності НАН України, зокрема посилення інтеграції вітчизняної академічної науки з освітньою сферою. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 34–37).

Black Sea Horizon

Black Sea Horizon

У рамках виконання проектів the Black Sea Horizon та the Strengthening Research and Innovation towards Ukraine в Інституті економіки та прогнозування НАН України відбувся міжнародний семінар, присвячений проблемам управління, розвитку та інтернаціоналізації промислових кластерів у Чорноморському регіоні. Мета заходу – сприяння діалогу між окремими промислово-дослідницькими кластерами, розширення можливостей співпраці та надання рекомендацій щодо створення, управління, підтримки й інтернаціоналізації цих кластерів. Зокрема, на семінарі було презентовано проект RILINKS2UA, що має на меті посилення взаємодії між Україною та ЄС у сфері науки та інновацій. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 8–9).

Розвиток науки у вищих навчальних закладах

Розвиток науки у вищих навчальних закладах

У 2017 р. фінансування наукових досліджень і розробок вишів та наукових установ, що належать до сфери управління МОН, збільшилось майже на 40 %. За словами міністра освіти і науки України Л. Гриневич, фінансування відбувається за прозорим конкурсним відбором, що дає змогу обирати кращі проекти та кращі команди, що здатні їх реалізувати. Торік у конкурсі взяли участь 132 навчальні заклади, які подали 834 проекти. З них експертами було відібрано 511, що будуть профінансовані цього року. Збільшення фінансування на науку дало можливість профінансувати конкурс таким чином, що переможці істотно збільшили свої видатки на наукову та науково-технічну діяльність. Докладніше про розвиток наукових досліджень у ВНЗ читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2 (с. 32–34).