Міграція наукових кадрів

Фінансовий стан науки, низька заробітна плата, несприятливі умови праці, труднощі професійної самореалізації є факторами посилення міграційних намірів молодих вчених. До такого висновку прийшли науковці Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва, які дослідили показники академічної мобільності та міграційні наміри наукової молоді НАН України. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.12).

Фінансування НАН України у 2018 р.

Відповідно до поданих відділеннями НАН України пропозицій всім установам Академії було виділено їх обсяги фінансування на 2018 р. за бюджетною програмою «Фундаментальні дослідження, прикладні наукові і науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням, підготовка наукових кадрів, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури та наукових об’єктів, що становлять національне надбання, забезпечення діяльності наукових бібліотек» (КПКВК 6541030).  На жаль, виділених за зазначеною бюджетною програмою коштів не достатньо для забезпечення роботи наукових установ у режимі повної зайнятості. Про базове бюджетне фінансування НАН України у 2018 р. та його вплив на стан зайнятості науковців читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С. 18).

Механізми підтримки науки

Механізми підтримки науки

Прем’єр-міністр України В. Гройсман заявив про готовність уряду запровадити нові ефективні механізми підтримки науки та закликав наукову спільноту долучитися до цих процесів. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С. 19).

Українсько-американські наукові проекти

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: підсумки першого засідання Національної ради України з питань розвитку науки і технологій; бюджетне фінансування НАН України в 2018 р.; базове фінансування університетської науки; підсумки додаткового конкурсу з відбору представників та експертів від України до програмних комітетів «Горизонт 2020»; переможців конкурсу українсько-американських наукових проектів, що стосуються аграрних наук та біотехнологій і багато іншого.

Наукова діяльність у ВНЗ

У 2018 р. буде започатковано атестацію вищих навчальних закладів щодо їх наукової діяльності – це дасть можливість у майбутньому почати базове фінансування університетської науки за результатами такої атестації. Відповідне рішення ухвалила Національна рада з питань розвитку науки і технологій. При цьому міністр освіти і науки України Л. Гриневич наголосила, що базове фінансування на науку для закладів вищої освіти буде не безконтрольним «роздаванням» коштів, а інструментом підтримки найкращих наукових напрямів. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1 (С.8–9).