Доступ до провідних дослідницьких інфраструктур світу

Доступ до провідних дослідницьких інфраструктур світу

Забезпечити доступ українських вчених до провідних дослідницьких інфраструктур світу – одне з головних завдань Міністерства освіти і науки України на найближчі роки. Так, нещодавно представники МОН провели важливі зустрічі з європейськими партнерами щодо перспектив включення українських дослідницьких інфраструктур у Дорожню карту ESFRI, а також з питань їх участі в окремих європейських наукових консорціумах для спільного вирішення масштабних сучасних проблем. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 38–41).

Дерегуляція наукової діяльності

Дерегуляція наукової діяльності

Кабінет Міністрів України скасував низку бюрократичних вимог до науковців щодо оформлення міжнародних відряджень та використання бюджетних коштів на дослідження. Зокрема, тепер українським вченим буде простіше оформлювати міжнародні відрядження за бюджетні кошти, а отже – співпрацювати з іноземними колегами. Крім того, над вирішенням питань надмірної бюрократизації у сфері міжнародних стажувань, виконання грантів та можливостей кар’єрного зростання молодих учених працюватиме спеціальна робоча група у МОН України з дерегуляції наукової діяльності. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9 (С. 92–94).

Відродження океанського наукового флоту України

Відродження океанського наукового флоту України Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про: зміни до Порядку присудження наукових ступенів;  фінансування наукових проєктів молодих вчених; відродження океанського наукового флоту України;  першочергові заходи щодо підвищення ефективності наукових досліджень в НАН України; Open Ukrainian Citation Index – новий пошуковий сервіс для науковців; питання популяризації науки в Україні та багато іншого.

Open Ukrainian Citation Index – новий сервіс для науковців

Open Ukrainian Citation Index – новий сервіс для науковців

НАУКА

Знайти науковий документ та проаналізувати цитування вчених допоможе новий сервіс для науковців – Open Ukrainian Citation Index. OUCI це пошукова система та база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що підтримують Initiative for Open Citations. Від інших подібних сервісів OUCI відрізняється тим, що він є повністю некомерційним, тобто доступ до нього безкоштовний та відкритий для всіх.  Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 10 (С. 105–108).

Ефективність роботи наукових установ оцінюють за новими правилами

Ефективність роботи наукових установ оцінюють за новими правилами

НАУКА

Атестаційні оцінки останньої за цей рік групи установ були затверджені 28 листопада під час засідання відповідної експертної комісії в приміщенні МОН України. За словами першого заступника Міністра освіти і науки Ю. Полюховича, в основі оцінювання – чіткі кількісні критерії, єдині для всіх. Зокрема, ефективність використання коштів, кадровий потенціал, дослідницька база, публікаційна активність, рівень міжнародної співпраці тощо. Водночас враховувалися напрями роботи установ – медичні, військові, природничі, суспільні та ін. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 10 (С. 103–104).