Обрано Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій

Обрано Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій

Наприкінці травня цього року було обрано перший склад Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій. Членами новосформованого Наукового комітету стали 24 провідні українські науковці, які працюють за різними напрямами досліджень. Крім того, визначено ще 10 осіб резервного складу, які за потреби зможуть замінити членів Наукового комітету. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (с. 159162).

ХІ Всеукраїнський фестиваль науки

ХІ Всеукраїнський фестиваль науки

Минулого місяця в Україні відбувся ХІ Всеукраїнський фестиваль науки, який вже став традиційним національним травневим науково-популярним святом. Фестиваль проводиться з метою популяризації досягнень науки, залучення молоді до наукових досліджень і піднесення авторитету та престижу науки в українському суспільстві. Про численні різноманітні за формою та змістом заходи, які відбулися у межах фестивалю читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (с. 3–7, 52–71).

Рейтинг ВНЗ «Топ-200 Україна»

Рейтинг ВНЗ «Топ-200 Україна»

Щорічний університетський рейтинг «Топ 200 Україна», який у цьому році визначався одинадцятий раз поспіль, став визнаною системою незалежного оцінювання діяльності університетів для академічної спільноти, роботодавців і українського суспільства в цілому. Переважна більшість університетів, що увійшли до «Топ 200 Україна», за останні 10 років показують позитивну динаміку їх роботи. Разом з тим серед слабких місць системи вищої освіти України експерти називають її, поки що, значну ізольованість від народного господарства країни, низький рівень інтеграції у європейський і світовий освітньо-науковий простори, малу частку науково-інноваційної роботи в навчальних планах і загальному обсязі університетської діяльності. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5 (с. 119122).

Українських вчених відзначено премією Scopus Awards

Українських вчених відзначено премією Scopus Awards

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», з якого ви дізнаєтеся про:» обрання першого складу Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій; затвердження заходів із підготовки та відзначення у 2018 р. на загальнодержавному рівні 100-річчя НАН України; відзначення українських вчених премією Scopus Awards; ХІ Всеукраїнський фестиваль науки;  співробітництво в галузі науки та інновацій між НАН України і Департаментом науки і технологій провінції Чжецзян (КНР); Загальні збори НАМН України; щорічний університетський рейтинг «Топ 200 Україна» та багато іншого.

Високі технології та інноваційна діяльність у контексті реалізації Угоди про асоціацію з ЄС

Високі технології та інноваційна діяльність у контексті реалізації Угоди про асоціацію з ЄС

Угода про асоціацію між Україною та ЄС може сприяти збільшенню обсягів експорту та імпорту послуг «дослідження та розробки», наукових та технічних послуг. Науковці з Інституту економіки та прогнозування НАН України відзначають, що експорт послуг у сфері досліджень і розробок перевищує імпорт. Це свідчить, з одного боку, про певний власний науково-технічний потенціал, з іншого – про невеликий попит на науково-технічні послуги на внутрішньому ринку України. Про можливості та перешкоди, пов’язані з експортом та імпортом послуг із досліджень і розробок та продукції високотехнологічних секторів України читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (с. 152–155).