Монографію українських вчених визнано найкращою книгою 2016 року

Міжнародна академія астронавтики відзначила нагородою в категорії «Найкраща книга в галузі фундаментальних наук» тритомне видання «Dark energy and dark matter in the Universe», опубліковане Видавничим домом «Академперіодика» НАН України. Це вже друге видання українських науковців, опубліковане ВД «Академперіодика» та згодом відзначене Міжнародною академією астронавтики. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 12 (с. 42–44).

Конкурси для молодих учених

Конкурси для молодих учених

Оголошено конкурси: на здобуття премій Президента України для молодих учених; на здобуття премій Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України; на здобуття премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок; на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених. Детальніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 12 (с. 62–65).

ІПіЕНД НАН України – 25 років

У грудні минулого року відзначив 25-літній ювілей свого заснування Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України. Про чвертьстолітній шлях інституту, а також про ювілейні заходи з нагоди 25-річчя провідної академічної установи країни в галузі політичних наук читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 12 (с. 32–33).

«Лідер науки України 2016. Web of Science award»

У грудні минулого року в Києві відбулася церемонія вручення нагород «Лідер науки України 2016. Web of Science award». Компанія Clarivate Analytics спільно з МОН України та НАН України відзначили нагородами науковців та наукові установи, перелік яких було складено з урахуванням показників Web of Science Core Collection, провідної пошукової платформи з природничих, суспільних та гуманітарних наук. Детальніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 12 (с. 37–41).

Стан реалізації Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»

На розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти обговорено питання про стан реалізації Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Як зазначив у своїй доповіді заступник міністра освіти і науки України М. Стріха, у рамках упровадження цього Закону Кабінетом Міністрів України було визначено виконання 43 завдань, з яких 38 покладено на МОН, 4 – на Мінсоцполітики, та 1 доручено Мінфіну. Натомість, станом на 19 грудня 2016 р. було виконано лише 9 завдань, 2 – виконано частково, виконання ще одного перекладено на Мінрегіон. Докладніше читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 12 (с. 70–71).