Високі технології та інноваційна діяльність у контексті реалізації Угоди про асоціацію з ЄС

Високі технології та інноваційна діяльність у контексті реалізації Угоди про асоціацію з ЄС

Угода про асоціацію між Україною та ЄС може сприяти збільшенню обсягів експорту та імпорту послуг «дослідження та розробки», наукових та технічних послуг. Науковці з Інституту економіки та прогнозування НАН України відзначають, що експорт послуг у сфері досліджень і розробок перевищує імпорт. Це свідчить, з одного боку, про певний власний науково-технічний потенціал, з іншого – про невеликий попит на науково-технічні послуги на внутрішньому ринку України. Про можливості та перешкоди, пов’язані з експортом та імпортом послуг із досліджень і розробок та продукції високотехнологічних секторів України читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (с. 152–155).

Cхвалено план роботи РМВ НАН України

Cхвалено план роботи РМВ НАН України

Учасники Загальних зборів Ради молодих вчених НАН України схвалили план її роботи на 2017 р. Зокрема, планом передбачено продовження практики проведення наукових і науково-популяризаційних заходів за участі представників академічної наукової молоді, налагодження співпраці з науковою молоддю органів виконавчої влади, національних галузевих академій наук України та вищих навчальних закладів і молодіжними організаціями Європи та світу, подальшу участь у впровадженні Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Докладніше про підсумки минулорічної роботи Ради та плани її діяльності на наступний період читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (с. 51–58).

Співробітництво між НАН України та УСПП

Співробітництво між НАН України та УСПП

Підписано Меморандум про співробітництво між Національною академією наук України та Всеукраїнською громадською організацією «Український союз промисловців і підприємців».Очікується, що підписання Меморандуму сприятиме активнішому впровадженню вітчизняних наукових розробок у промисловість України. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (с. 38–39).

Марш за науку

Марш за науку

Українські вчені приєдналися до заходів на підтримку науки. Минулого місяця у День Землі по всій планеті відбулися масштабні акції у рамках всесвітньої ініціативи «Марш за науку», до якої приєдналися й українські вчені. Зокрема, захід у Києві проходив під гаслами «Україна – за науку», «Наука – це майбутнє, наука – це прогрес», «Наука переможе», «No Science – No Future». Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (с. 60–62). 

Українсько-польська наукова співпраця

Українсько-польська наукова співпраця

Національна академія наук України та Польська академія наук оголошують конкурс українсько-польських проектів на 2018–2020 рр. До конкурсу з українського боку допускаються проекти вчених, які працюють в установах НАН України та партнерами яких є науковці ПАН. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4 (с. 33–34).