Український парламент 2017: чого чекати?

Український парламент 2017: чого чекати?

Напружений стан в українському суспільстві сприяє поширенню ідей чергового переформатування виконавчої влади та законотворців. Періодично лунають заклики до відставки уряду чи дострокових виборів до українського парламенту.

Детальніше, про перспективи українського парламенту у 2017 році читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Прогнози діяльності Верховної Ради України у 2017 році: аналіз ситуації та оцінки експертів» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 28 - 33).

До проблеми окупації Криму

До проблеми окупації Криму

Останні події в Криму розгортаються настільки стрімко, що будь-яка спроба їх аналізу виглядає недостатньою в світлі оперативної інформації, що надходить з півострова, і пропозицій, які лунають з вуст політиків та інших зацікавлених осіб.

Детальніше, про ситуацію в окупованому Криму, дізнавайтеся з аналітичного огляду Р. Жангожі «Крым: прогнозные оценки ситуации» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 40 ‑ 43).

Статус старости в ОТГ отримав законодавче закріплення

Статус старости в ОТГ отримав законодавче закріплення

9 лютого 2017 р. Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)». За це рішення проголосував 271 народний депутат.

Детальніше, про юридичні наслідки законодачого закріплення статусу старости, дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Верховна Рада України законодавчо закріпила статус старост сіл, селищ» в № 5 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 43 ‑ 53).

Політичні настрої та електоральні очікування українського виборця

Політичні настрої та електоральні очікування українського виборця

Характер політичних процесів в Україні сьогодні багато в чому визначається перспективою дострокових парламентських виборів. Імовірність такого сценарію змушує експертів і політиків з особливою увагою спостерігати за динамікою електоральних настроїв.

Детальніше, про електоральні вподобання та очікування українського суспільства читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Электоральные настроения и перспективы ведущих актеров украинского политического процесса в оценках экспертов» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11 - 20).

Суспільно-політична ситуація в центральній Україні

Суспільно-політична ситуація в центральній Україні

Певні зрушення суспільно-політичної ситуації в Україні, а також місцеві вибори та зміна очільників держорганів на місцях, що відбулися починаючи з 2014 р., мали значний вплив на центральний регіон нашої країни.

Детальніше, про ситуацію в центральних областях України, дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Суспільно-політична ситуація в центральних областях України: суспільні настрої, актуальні питання» в № 6 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 29‑ 33).