Економічний розвиток громад в рамках децентралізації

Розвиток місцевого самоврядування, створення об’єднаних територіальних громад, передача ресурсів, повноважень на місця в рамках проведення реформи з децентралізації влади передбачає насамперед підвищення фінансової спроможності, економічної, інвестиційної привабливості територій для якісного й комфортного проживання людей на них.

Детальніше про економічний розвиток громад в рамках децентралізації читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Розвиток економічного потенціалу громад у рамках реформи з децентралізації» в № 11 «Україна: події, факти, коментарі» (с.38-50).

Зустріч глав МЗС «нормандської четвірки»: результати та прогнози

Після   перерви, що тривала понад 16 місяців, 11 червня в Берліні зустрілися глави міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки». Головною темою цього раунду переговорів вперше була ідея розмістити на сході України миротворчу місію ООН.

Про деталі зустрічі дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Результати і перспективи відновлення міждержавного діалогу в «нормандському форматі» у оцінках політиків і експертів» в № 12  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 3-10).

Саміт G-7 в Канаді та українське питання

Саміт «Великої сімки», що проходив 8-9 червня в Канаді, став одним з найбільш резонансних міжнародних політичних подій останнього часу.  Причиною підвищеної уваги до цього заходу стали протиріччя, що виникли між учасниками зустрічі, які, серед іншого, продемонстрували основні вектори глобального політичного та економічного процесу.

Детальніше про роботу Саміту та його підсумки читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Итоги саммита «Большой семерки» в оценках СМИ» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 10-17).

Санкційна політика щодо Росії: чи збережеться консолідована позиція ЄС?

Міжнародні санкції проти РФ були введені у 2014 р. у відповідь на анексією Криму та дестабілізуючі дії Росії на сході України. Обмеження стосувалися фінансової, енергетичної та оборонної галузей, а також товарів подвійного використання.ЄС дотепер щорічно подовжує санкції проти Росії в червні й у грудні.

Про деталі санкційної політики щодо Росії дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Перспективи продовження санкцій проти РФ у контексті сучасних геополітичних процесів» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с.17-25).

Активізація співробітництва в рамках Чорноморського регіону

Черговим кроком розширення міжнародного співробітництва у басейні Чорного моря стала Друга міжпарламентська конференція «Грузія, Молдова та Україна: посилення міжпарламентського компоненту регіонального і безпекового співробітництва та розвиток взаємодії з ЄС та НАТО», що проходила 9 червня у Києві.

Про деталі конференції та перспективи співробітництва дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Перспективи розвитку міжнародного співробітництва у Чорноморському регіоні: прогнози та оцінки експертів» в № 12 «Україна: події, факти, коментарі» (с.26-30).