XIV з’їзд Самопомічі: старт виборчої кампанії

XIV з’їзд Самопомічі: старт виборчої кампанії

Незалежно від того, чи будуть призначені в Україні дострокові парламентські вибори, виборча кампанія в країні фактично стартувала. Крім питань партійного будівництва, висування кандидатів в мажоритарних округах політики серйозно готуються до президентських виборів. Виключенням не стало Об'єднання «Самопоміч».

Про деталі чергового з’їзду партії дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «XIV съезд Объединения «Самопомощь» и электоральные перспективы партии» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 14-18).

Сучасні напрями інформаційної політики Росії за кордоном

Сучасні напрями інформаційної політики Росії за кордоном

Одним з пріоритетних напрямків інформаційної війни Росії Кремль вибрав шлях дискредитації і руйнування «м'якої сили» супротивників, в особі яких Росія розглядає країни ліберальної демократії. З цією метою Росія вкладає в ресурси інформаційного тиску безпрецедентні кошти.

Детальніше про російську інформаційну політику за кордоном читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Приоритеты информационной экспансии России за рубежом:  «мягкая сила»» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с.36-38).

Закарпаття: (не) спокійний регіон

Закарпаття: (не) спокійний регіон

Як відомо, на Закарпатті і зокрема в місті Береговому проживає найбільша кількість угорців в Україні. На початку березня з’явилась інформація про те, що в Береговому планується розміщення додаткового батальйону ЗСУ. Це викликало гостру негативну реакцію сусідньої Угорщини.

Детальніше про ситуацію на Закарпатті читайте в аналітичному огляді І. Рудя «Суспільно-політична ситуація на Закарпатті (березень 2018)» в № 7 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 31-35).

Заява лідерів країн «нормандської четвірки»: прогнози експертів

Заява лідерів країн «нормандської четвірки»: прогнози експертів

26 березня 2018 р. у Мінську тристороння контактна група домовилася про встановлення чергового перемир’я на Донбасі напередодні Великодніх свят. Після цього лідери країн «нормандської четвірки» оприлюднили спільну заяву щодо підтримки «Великоднього перемир’я».

Про деталі спільної заяви дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненка «Спільна заява лідерів країн «нормандської четвірки»: чи справдяться мирні сподівання?» в № 7  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 26-31).

Чи змінять дипломатичні санкції політику Кремля?

Останнім часом відносини між Російською Федерацією і Великою Британією загострилися, і це сталося після отруєння колишнього російського військового розвідника С. Скрипаля. Керівники Великої Британії поклали відповідальність за застосування сили на Росію і вислали 23 російських дипломатів. До заходів приєдналася низка країн Заходу і НАТО.

Про деталі протистояння на дипломатичних фронтах дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Дипломатичне протистояння західних країн і Російської Федерації: український контекст» в № 7  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 19-26).