Місцеві вибори в північних областях

29 жовтня відбулися місцеві вибори до об’єднаних територіальних громад  в усіх областях України. В північному регіоні в Чернігівській, Житомирській, Рівненській та Сумській областях.

Детальніше про вибори до об’єднаних територіальних громад в північних областях дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Итоги выборов в ОТГ по отдельным областям севера Украины в оценках экспертов» в № 21  «Україна: події, факти, коментарі» (с. 34-41).

Місцеві вибори в західних областях

В рамках реформи децентралізації 29 жовтня пройшли чергові вибори до ОТГ. Місцеві вибори пройшли зокрема і в західному регіоні нашої держави.

Про деталі виборів до об’єднаних територіальних громад в західних областях дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Вибори до ОТГ у Західних регіонах України: результати та оцінки експертів» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 29-34).

Місцеві вибори в східних областях

29 жовтня, у рамках реформи по децентралізації влади, в Україні пройшов черговий етап перших виборів до новостворених об’єднаних територіальних громадах, зокрема і на сході України.

Детальніше про вибори до об’єднаних територіальних громад в східних областях України читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Місцеві вибори: східний регіон» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 12-17).

Місцеві вибори в центральній Україні

Після створення об’єднаних територіальних громад з більшими повноваженнями і з більшою відповідальністю виникла необхідність проведення виборів до керівних органів цих громад. Черговий етап виборів відбувся 29 жовтня 2017 р. по всій території України, та зокрема в центральному регіоні.

Про деталі чергових виборів до ОТГ в центральних областях України дізнавайтеся з аналітичного огляду А. Потіхи «Черговий етап виборів до ОТГ: перші підсумки й оцінки» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).

Референдум про незалежність Каталонії

1 жовтня відбулася досить неоднозначна і суперечлива подія, що сколихнула все європейське суспільство. Влада Каталонії (автономна область на північному сході Іспанії) провела референдум про незалежність регіону.         

Детальніше про ситуацію навколо референдуму читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Каталонський референдум: причини, наслідки, коментарі» в № 19 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 16-24).