Основні досягнення та невдачі президента П. Порошенка у 2017 році

Президент П. Порошенко, аналізуючи підсумки роботи української влади у 2017 р., заявив, що у 2017 р. українці змогли довести світові, що здатні на великі звершення та перемоги.

Детальніше про оцінку діяльності Президента України у 2017 році  читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Підсумки діяльності Президента України П. Порошенка у 2017 році в оцінках політиків і експертів» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-11).

Анексія Криму: перспективи повернення півострова

Проблематика, пов'язана з ситуацією навколо Криму, залишається у фокусі уваги ЗМІ, незважаючи на те, що більшість спостерігачів вважають, що в найближчому майбутньому вона навряд чи кардинально зміниться.

Детальніше про експертні оцінки щодо майбутнього Криму дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Настоящее и будущее Крыма в оценках отечественных и зарубежных экспертов» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 11-17).

Українське питання в контексті політичних змін окремих європейських країн

У Чехії завершився перший тур президентських виборів. До другого туру  виборів, крім чинного президента М. Земана відомого своєю проросійською позицією, вийшов колишній голова Академії наук Ї. Драгош. Не менш показові, з точки зору розвитку внутрішньоєвропейської ситуації, події відбуваються і в сусідній Австрії.

Про деталі можливого впливу політичних змін окремих європейських країн на відносини з Україною дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Президентські вибори в Чеській Республіці та протестні мітинги в Австрії у контексті українського питання» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 17-21).

Загрози нестабільної Європи

Останнім часом спостерігаються дещо напружені взаємини між керівництвом окремих європейських країн з ЄС. У першу чергу мова йде про Польщу, Угорщину та Чехію. Така ситуація може нести загрози як для об’єднаної Європи, так і для України.

Детальніше про погіршення відносин окремих країн з ЄС дізнавайтеся з аналітичного огляду М. Дем’яненка «Останні тенденції взаємовідносин Польщі, Угорщини і Чехії з ЄС: причини загострення та прогнози» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с.21-29).

Чи вплине зміна польського уряду на розвиток українсько-польських відносин?

Початок 2018 р. вніс певну долю оптимізму в прогнози щодо покращення не досить теплих останнім часом українсько-польських відносин. Сподівання на позитивні зміни пов’язані з переформатуванням польського уряду, започаткованим у грудні минулого року та призначенням нового прем’єр-міністра М. Моравецького.

Детальніше про перспективи українсько-польських відносин дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «Переформатування польського уряду у контексті перспектив розвитку українсько-польських відносин» в № 2 «Україна: події, факти, коментарі» (с.29-39).