100-річчя завершення Першої світової війни та безпекові виклики сьогодення

100-річчя завершення Першої світової війни та безпекові виклики сьогодення

Політика

На запрошення французького президента Е. Макрона Президент України П. Порошенко з дружиною М. Порошенко разом з лідерами країн світу в Парижі брав участь у пам’ятній церемонії, присвяченій сторіччю завершення Першої світової війни.

Детальніше про подію читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Святкування сторіччя закінчення Першої світової війни в контексті актуалізації сучасної політики» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.12-18).

Псевдовибори в ОРДЛО

Псевдовибори в ОРДЛО

Політика

У самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» 11 листопада відбулися псевдовибори «глав народних республік» та «депутатів народних рад». «Волевиявлення» відбулося всупереч українському законодавству, Мінським домовленостям і міжнародному праву.

Детальніше про вибори в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР»  читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Вибори в ОРДЛО: реакція України, світового співтовариства та коментарі експертів» в № 21 «Україна: події, факти, коментарі» (с.5-12).

Що ховається за «Новим економічним курсом України»?

Що ховається за «Новим економічним курсом України»?

Економічний ракурс

Презентований 21 вересня лідером «Батьківщини» Ю. Тимошенко «Новий економічний курс України», по суті, продовжив уже розпочату раніше цією політичною силою передвиборну президентську й парламентську кампанію.

Детальніше про «Новий економічний курс України» читайте в закінченні аналітичного огляду С. Кулицького «Новий економічний курс України: програма дій, декларація намірів чи передвиборна агітація Ю. Тимошенко» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.46-56).

Реалізація медичної реформи в умовах децентралізації

Реалізація медичної реформи в умовах децентралізації

До нових стандартів самоврядування

Первинна медична допомога є однією з головних функцій, делегованих державою об’єднаним територіальним громадам. За рахунок медичної субвенції, яку держава передає на місця, громади повинні виконати цю послугу 100-відсотково.

Детальніше про реалізацію медичної реформи в ОТГ дізнавайтеся з аналітичного огляду В. Пальчук «Реформа охорони здоров’я: заходи з підвищення якості надання медичних послуг на первинному рівні» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.37-46).

Транснаціональний проект «Один пояс – один шлях» та перспективи для України

Транснаціональний проект «Один пояс – один шлях» та перспективи для України

Примітки на полях 

У 2017 року в Китаї пройшов форум «Один пояс - один шлях», який повинен був дати імпульс ініціативи Пекіна зі створення трансконтинентального транспортного коридору.

Детальніше про перспективи для України від реалізації проекту читайте в аналітичному огляді Р. Жангожі «Транснациональный мегапроект «Один пояс – один путь» в контексте геостратегических интересов Украины» в № 20 «Україна: події, факти, коментарі» (с.32-37).