Система державного контролю та нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування: стан та перспективи

До нових стандартів самоврядування

Упорядкування системи державного контролю та нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування на сьогодні законодавчо не врегульоване. Попередній механізм, за яким такий нагляд здійснювала прокуратура, було скасовано. Із того часу органи місцевого самоврядування працюють у певному правовому вакуумі, а інститут префектів – відсутній.

Детальніше читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Новий етап реформи з децентралізації влади: державний контроль» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.51-59).

Указ Президента РФ «Про спрощений порядок отримання російського громадянства», як виклик новому Президенту України і його команді

Указ Президента РФ «Про спрощений порядок отримання російського громадянства», як виклик новому Президенту України і його команді

Нещодавнє підписання президентом РФ В. Путіним Указу «Про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів самопроголошених ДНР і ЛНР» викликало дуже гостру реакцію як в українському, так і в зарубіжному політикумі і експертному співтоваристві.

Детальніше про можливі причини та наслідки цього Указу читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Упрощенный порядок получения российского гражданства для жителей самопровозглашенных ДНР и ЛНР в оценках экспертов и мировой общественности» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.47-51).

Новообраний президент та українські мусульмани: діалог розпочато?

Новообраний президент та українські мусульмани: діалог розпочато?

Політика

Станом на травень 2019 р. загальна кількість українських мусульман за різними оцінками складає від 500 тис. до 1 млн 200 тис. осіб. А враховуючи низку обставин, ставлення мусульман до новообраного Президента України може мати велике значення для майбутнього нашої держави.

Детальніше про висвітлення президентської кампанії в мусульманських ЗМІ читайте в аналітичному огляді О. Ауліна «Оцінки мусульманських ЗМІ президентських виборів в Україні» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.43-47).

Новообраний президент: в очікуванні перших кроків

Новообраний президент: в очікуванні перших кроків

В. Зеленський офіційно став переможцем президентських виборів в Україні та очікує інавгурацію. При цьому у ЗМІ, ведуться нескінченні обговорення: якими будуть його подальші дії. На думку експертів – ця тема – суцільна загадка і тому тут можливі варіанти.

Детальніше про можливі перші кроки Президента В. Зеленського читайте в аналітичному огляді С. Горової «ЗЕ-команда після виборів: зміна політичних векторів чи рух у звичному напрямі?» в № 9 «Україна: події, факти, коментарі» (с.35-43).

Результати другого туру президентських виборів на Сході України

Результати другого туру президентських виборів на Сході України

Політика

21 квітня 2019 року українці вдруге мали можливість віддати свої голоси за одного з двох кандидатів в президенти - В. Зеленського або П. Порошенко. На Сході України впевнено переміг В. Зеленський.

Детальніше про підсумки другого туру в східних областях читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «ІІ тур президентских выборов-2019 на Востоке Украины» в № 9  «Україна: події, факти, коментарі» (с.32-35).