Верховна Рада України: початок осінньої сесії

Верховна Рада України: початок осінньої сесії

Політика

4 вересня Верховна Рада приступила до роботи після літніх канікул і розпочала ІХ сесію восьмого скликання. Одними з перших на порядку денному сесії було розглянуто євроінтеграційні законопроекти.

Детальніше про роботу чергової сесії українського парламенту читайте в аналітичному огляді А. Потіхи «Початок роботи осінньої сесії Верховної Ради України» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.4-12).

XV форум Ялтинської європейської стратегії

XV форум Ялтинської європейської стратегії

13–15 вересня в Києві в Мистецькому арсеналі відбулася щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES), організована Міжнародним форумом YES і фондом українського бізнесмена В. Пінчука.

Про деталі форуму YES-2018 дізнавайтеся з аналітичного огляду Н. Тарасенко «YES-2018: підсумки форуму в оцінках експертів» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.12-21).

Українське питання на 73-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН

Українське питання на 73-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН

Президент України П. Порошенко взяв участь в 73 сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка проходила в Нью-Йорку з 25 вересня по 1 жовтня і стала ідеальним майданчиком, щоб розширити міжнародну коаліцію проти Росії.

Детальніше про українське питаня на 73 сесії Генеральної Асамблеї ООН читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Участие Президента Украины П. Порошенко в 73 сессии Генеральной Ассамблеи ООН в отзывах СМИ» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 21-26).

Конфлікт на Донбасі: вибори в самопроголошених республіках

Конфлікт на Донбасі: вибори в самопроголошених республіках

Зміна керівництва самопроголошеної «ДНР» після вбивства її лідера А. Захарченко та призначення дати виборів глав «ДНР» і «ЛНР», а також депутатів «народних рад» «республік» в черговий раз актуалізували тему ефективності Мінських домовленостей в якості ключового інструменту вирішення конфлікту на Донбасі.

Детальніше про вибори в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР»,  дізнавайтеся з аналітичного огляду Ю. Якименка «Выборы в ОРДЛО в контексте реализации Минских договоренностей: оценки политиков и экспертов» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.26-33).

Автокефалія УПЦ: проблеми та прогнози

Автокефалія УПЦ: проблеми та прогнози

У вересні 2018 р. Синодом Вселенського патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Детальніше про автокефалію УПЦ дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Надання автокефального статусу Українській православній церкві: сучасні проблеми, прогнози й оцінки» в № 17 «Україна: події, факти, коментарі» (с.33-38).