Бібліотекознавство в контексті розвитку інформатизації
ISBN 978-966-02-8384-8
26.12.2017
У монографії розглянуто особливості еволюції інформаційних процесів постіндустріального суспільства, тенденції змін у співвідношенні системи горизонтальних і вертикальних інформаційних обмінів у процесі соціального розвитку суспільства, удосконалення якості інформаційного забезпечення управлінської діяльності. Акцентовано увагу на соціальних інформаційних мережах, новітніх формах інформаційних обмінів, що набувають зростаючого значення в житті сучасної України у зв’язку з успішним перебігом інформатизації, процесом зміцнення внутрішньосуспільних зв’язків на новій технологічній основі.
ISBN 978-966-02-8152-3
20.12.2016
Монографію присвячено дослідженню сучасних тенденцій, інновацій та перспектив в інформаційно-комунікаційній діяльності наукових бібліотек в умовах розвитку інформаційного суспільства та формування суспільства знань. Висвітлено теоретико-методологічні та прикладні аспекти інформаційно-комунікаційної діяльності наукових бібліотек, розглянуто зарубіжний та вітчизняний досвід інтенсифікації процесів інтеграції наукових бібліотек із закладами науки, освіти та культури в науково-комунікаційному просторі України, розроблено пріоритетні напрями формування національних наукових ресурсів та надання інтелектуального доступу до інформації та знань – важливого чинника забезпечення інформаційно-знаннєвих потреб суспільства. Видання адресоване працівникам бібліотечно-інформаційної галузі, фахівцям документно-комунікаційної сфери, викладачам, аспірантам і студентам вишів.
ISBN 978-966-02-8155-4
27.12.2016
У науково-методичному виданні розглядаються питання світових наукових інформаційних ресурсів у забезпеченні інформаційно-знаннєвих потреб користувачів наукової бібліотеки, організаційно-методичного забезпечення доступу установ НАН України до зарубіжних баз даних наукової інформації. Висвітлено досвід організації локальних наукових інформаційних ресурсів іноземними мовами у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського, увагу акцентовано на особливостях їх створення та функціонування. Видання адресоване працівникам бібліотечно-інформаційної галузі, фахівцям документно-комунікаційної сфери, викладачам, аспірантам і студентам вишів.
ISBN 978-966-02-8141-7
27.02.2017
У монографії комплексно досліджено зміст, специфіку та основні сучасні тенденції розвитку бібліотечного інтернет-обслуговування як перспективної форми комунікаційної взаємодії бібліотеки з користувачем. Проаналізовано наукові погляди на питання функціонування інтернет-обслуговування користувачів у системі бібліотечної діяльності. Досліджено поняттєвий і термінологічний апарат досліджуваної теми. Висвітлено досвід використання форм інтернет-обслуговування користувачів у діяльності провідних бібліотек світу й України на сучасному етапі. Проаналізовано та узагальнено досвід впровадження в систему інтернет-обслуговування інтерактивних інформаційних технологій. Окреслено перспективні напрями розвитку форм інтернет-обслуговування в контексті сучасної трансформації бібліотек в універсальні інформаційно-комунікаційні центри в умовах глобалізації.
ISBN 978-966-02-7910-0
16.05.2016
У монографічному дослідженні розкриваються напрями і форми участі бібліотечних установ та їх інформаційно-аналітичних підрозділів у здійсненні державотворчої інформаційної політики в умовах інтенсифікації інформаційно-комунікаційних процесів та загострення інформаційного протистояння. Окреслюється участь бібліотек в організації електронного урядування, інформаційному забезпеченні потреб економічного розвитку, формуванні інформаційної основи здійснення ефективної регіональної політики. З урахуванням наявних інформаційних викликів висвітлюються підходи і напрями управління інформаційно-комунікаційними потоками та особливості використання у зв’язку з цим бібліотечно-інформаційного потенціалу.
ISBN 978-966-02-7136-4
13.02.2014
У монографії висвітлено участь бібліотек та їхніх інформаційно-аналітичних підрозділів у забезпеченні інформаційного супроводу процесів управління суспільним розвитком, проаналізовано досвід функціонування бібліотечних структур у системі політико-комунікаційних взаємодій у різних соціально-економічних і суспільно-політичних умовах, обґрунтовано можливості бібліотек у забезпеченні інформаційного підґрунтя прийняття управлінських рішень, розкрито специфіку їх функціонування як інформаційної бази, каналу та суб’єкта політичної комунікації.
ISBN 978-966-02-7497-6
22.02.2015
У монографії висвітлено особливості розвитку інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек у забезпеченні інформаційних потреб органів державної влади. У зв’язку з цим проаналізовано розвиток інформаційної функції сучасних бібліотек та її трансформацію в інформаційно-аналітичну під впливом реалізації запитів владних структур, узагальнено організаційно-методичні засади бібліотечного інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної влади відповідними структурами бібліотек. Розглянуто перспективи інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек у сприянні вдосконаленню інформаційно-комунікативної взаємодії органів державної влади всіх рівнів і суспільства, що є важливою умовою розвитку електронного урядування та електронної демократії в Україні.
ISBN 978-966-02-6983-5
07.10.2013
У монографії розглядаються проблеми використання інтернет-ЗМІ в практиці бібліотечної діяльності, у роботі з інформування всіх категорій користувачів про зміст наявних інформаційних ресурсів бібліотечних фондів та наявність суспільно корисної інформації в масивах сучасної інтернет-інформації.
ISBN 978-966-02-6368–0
12.03.2012
У монографії висвітлено участь бібліотек та їх інформаційно-аналітичних структур у процесах політичної комунікації, проаналізовано можливості бібліотечних установ у оптимізації та підвищенні ефективності цих процесів з метою забезпечення стабільного розвитку держави і суспільства.
ISBN 978-966-02-6229-4
21.11.2011
У монографії висвітлюються проблеми розвитку глобальних інформаційних обмінів на базі структуризації міжнародних бібліотечних систем та інших великих центрів концентрації інформаційних ресурсів, включення в цей процес вітчизняних бібліотек, зокрема НБУВ. Розглядаються основні принципи розвитку сучасного інформаційного співробітництва. Орієнтована на фахівців та широке коло читачів, які цікавляться проблемами інформатизації.
ISBN 978-966-02-6284-3
27.12.2011
У монографії розглядаються проблеми функціонування бібліотечних установ у системі сучасних інформаційних комунікацій, удосконалення технологій їх діяльності на основі комп’ютеризації, шляхи піднесення їх суспільної значущості в умовах розвитку інформатизації українського суспільства.