Асоціація з ЄС та безвізовий режим

Асоціація з ЄС та безвізовий режим

УКРАЇНА - ЄС

20 квітня 2016 року Єврокомісія оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України. Дворічний підготовчий етап, що передбачав реалізацію помітної кількості змін до українського законодавства, завершився. На черзі – розгляд надання Україні безвізового режиму в інституціях Євросоюзу. Чи створює це Україні підстави  сподіватися на позитивне вирішення питання? Чи не стане надання безвізового режиму Україні заручником міграційної кризи, яку переживає Європа? Чи важливий насправді для українських громадян безвізовий режим? Кому і для чого він потрібний? Ці питання цікавлять політиків, урядовців, журналістів, пересічних громадян. Детальніше про обставини, що супроводжують візову лібералізацію для України та реакцію суспільства на ці зміни у коментарі М. Кушнарьової до Випуску 28 (81) огляду ЗМІ «Стратегія 2020: практика суспільних перетворень».

Оприлюднення «чорної бухгалтерії» ПР

Оприлюднення «чорної бухгалтерії» ПР

 АНТИКОРУПЦІЙНА РЕФОРМА

Минулий тиждень позначився багатьма резонансними подіями у сфері сучасного політикуму, однією з яких стала передача Національному антикорупційному бюро документів, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки ряду колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників. Це викликало значний ажіотаж в коментарях політиків, політологів, експертів щодо судової перспективи даної справи. Детальніше про ці та інші події у черговому Випуску 28 (81) огляду ЗМІ «Стратегія – 2020: практика суспільних перетворень».

Офіційний візит П.Порошенка до Японії

Офіційний візит П.Порошенка до Японії

УКРАЇНА – ЯПОНІЯ

Прогрес у проведенні реформ та ефективність подальшого втілення необхідних якісних змін в Україні стануть вагомим аргументом для фінансової підтримки Японією, яка обіцяє надати 1,8 млрд доларів на реформування, а також необхідні кошти для для будівництва сховища на Чорнобильській АЕС і гуманітарної допомоги для відновлення постраждалих територій Донецької і Луганської областей. Детальніше про ці та інші події у Випуску 22 (75) огляду ЗМІ «СТРАТЕГІЯ – 2020»: практика суспільних перетворень».

Децентралізація в освіті

Децентралізація в освіті

ОСВІТНЯ РЕФОРМА

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк назвав створення опорних шкіл або «hub-schools» «програмним завданням» на 2016 рік. Він запропонував уряду ухвалити рамкову постанову про створення опорних шкіл, які визначатимуть громади та якнайшвидше оголосити в областях тендери на закупівлю автобусів, які мають довозити дітей до базових шкіл. Детальніше про реформу освіти в контексті децентралізації М. Кушнарьової до Випуску 22 (75) огляду ЗМІ «СТРАТЕГІЯ – 2020»: практика суспільних перетворень».

Економіка України: перспективи можливого зростання

Економіка України: перспективи можливого  зростання

ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

У Міністерстві фінансів України прогнозують у 2017 році зростання економіки на 3%, зниження інфляції до 8,1%, курс гривні – 27,2 грн./дол. та дефіцит бюджету на рівні 3% ВВП. Більш детально про експертну думку щодо перспектив зростання й розвитку економіки України в коментарі С. Горової до Випуску 22 (75) огляду ЗМІ «СТРАТЕГІЯ – 2020»: практика суспільних перетворень».